NASA sõnul võime me kõik tulnukad olla

Vahet pole, kas usud elu võimalikkusesse väljaspool meie päikesesüsteemi või mitte, aga fakt, et me siin eksisteerime, tähendab, et kuskilt peab meie algmaterjal pärinema.

Meteoriite uurides leidsid teadlased valmiskujul DNA komponente ning sellest järeldas NASA, et meie elu algosakesed on Maale kukkunud kosmosest.

Goddard Space Flight Center’is uuriti taevast alla kukkunud kosmilise päritoluga kivitükke, mida leiti nii Antarktikast kui ka Austraaliast. Maavälised kivimid sisaldasid erinevat tüüpe lämmastikaluseid, mis on DNA ja elu tekkimisel hädavajalikud.

Teadlastel õnnestus ka eraldada kosmilise päritoluga osakesed ja tõestada, et need pole tekkinud Maal – see on äärmiselt oluline, kuna tihti kritiseeritakse, et meteoriitidel ilmnevad need osakesed pärast kokkupuudet meie planeediga.

Teadlastetiim jõudis ka järeldusele, et teatud kosmilise päritoluga kivimid – olenevalt nende koostisest ja kiirusest – toimivad nagu nende bioloogiliste ettekuulutajate väikesed taimelavad. Järeldused avastusest on üsna laiahaardelise iseloomuga ja pakuvad välja, et inimkond võib oma eksistentsi võlgneda mõnele Maa algusaegadel sobivalt siiakanti sattunud meteoriidile, ilma milleta võiks meie planeet olla kivine ja vesine tühermaa.

Loe lähemalt NASA selleteemalisest artiklist

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.