Naiselik veetlus meelitab mehelikkust armastuse ja elu juurde

Kehastada naiselikku poolt tähendab kuulata oma südame häält, hingata armastust keha kaudu sisse ja välja, anda ja saada ning loovalt kasutada oma naiseliku veetluse energiat, et võluda mehelikkust ja ahvatleda teda elust rõõmu tundma ja armastama.

Kogu maailma religioossetes ja spirituaalsetes arhetüüpides leidub kinnitusi universaalseile naiselikele ja mehelikele jõududele. Eelnevatel lehekülgedel mainitud hinduismis jao­tub Jumal kaheks osaks: Šivaks ja šaktiks, meheks ja naiseks või mehelikuks ja naiselikuks energiaks. Šakti on naiselik energia. Šakti meelitab Šivat, Jumala mehelikku poolt kehastuma. Hinduismis meelitab Jumala naiselik pool jumaliku teispoolsuse ehk meheliku poole lihastuma. Teine näide on Jeesuse lugu. Jeesus kehastub Maarja kaudu. Raamatus ja filmis “Kristuse viimane kiusatus” on seda ilmekalt kujutatud. Kuna seda on käsitletud patriarhaalsest vaatenurgast lähtuvalt, siis on Jeesuse lähenemist naistele mõistetud kui Saatana kätetööd. Ka Aadama ja Eeva müüdis on naine see, kes kutsub meest maitsma õuna, naudingut, elu.

Naiselikkus meelitab mehelikkust armastuse ja elu juurde. See on Jumala naiseliku poole spirituaalne funktsioon: aus­tada mehelikkust ja ahvatleda ta elama. Sa võid olla terviklik inimene ühtegi meest armastusele meelitamata, aga naise ja mehe vahelises emotsionaalses ja seksuaalses intiimsuhtes oled sina see pool, kes oma osast rõõmu tundes peab ahvatlema mehe armastusse ja ellu.
Kehastada naiselikku poolt tähendab kuulata oma südame häält, hingata armastust keha kaudu sisse ja välja, anda ja saada ning loovalt kasutada oma naiseliku veetluse energiat, et võluda mehelikkust ja ahvatleda teda elust rõõmu tundma ja armastama. Mehelikkus on naiselikkuse vastand või ka täiendus. See on jumalik teispoolsus, mis on vaba elu muutuvusest ja liikuvusest. Mehelikkus toob mõistmise, perspektiivitunnetuse ja huumorimeele sinna, kus naiselikkus on selle kaotanud. Kui elu on sassis ja tuju ei ole, siis on mehelikkus see, mis jääb enesele kindlaks, kaitseb sind ja ütleb: “Ma armastan sind.” Mehelikkus tungib läbi sinu suletud koore ning avab oma kire ja mängulustiga sinu südame. Ta toob su välja tunnete keerukusest armastuse lihtsusesse. See on virgumine ja vaba­dus.
Mehelikkus kingib sulle teispoolsuse virgumise. Naiselikkus kingib elu ja armastuse. Koos moodustavad nad teispoolsuse täiusliku armastuse. Intiimelu näitelaval on naiselikkuse roll austada mehelikkust ja meelitada ta armastuse kaudu ellu. See on suurim kingitus, mida sa oma mehele anda saad. Sa võid seda ka mitte teha. Sa võid anda oma armastust hoopis neutraalsemal, võib-olla koguni mehelikul viisil. Sa võid seda teha oma vabal valikul, aga sa ei tohi oma naise­likku energiat maha suruda. Pikka aega on halvustatud ja lämmatatud ürgnaiselikkust. Naiselikus energias lõõgastumist tauniti ja seda julgesid enesele lubada vähesed. Aga kütkestavus on naiseliku jõu võti.
Atraktiivsus ei tähenda ainult füüsilist veetlust, kuigi viimane on osa sellest. Selle olulisteks osadeks on sära, sensuaalsus, armastus, spontaanne rõõm ning loov energia. Me kõik peame õppima austama eneses seda külge. Mida enam sa oma naiselikkusest rõõmu tunned, seda rohkem veetled sa meest, kes annab sulle oma mehelikku tugevust. Temas elustuvad mehelik terviklikkus, huumorimeel, kirg ning armastuse püsivus. Ning ta austab sind kui Jumala naiselikku kehastust.
Allikas: David Deida “Sellised need mehed ongi. Käsiraamat naistele meeste paremaks mõistmiseks”, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.