Naised kui meeste hoidjad

Kas teile ei tundu vahel, et meestele tehakse liiga? Jah, ma tahan nüüd päriselt ka meeste kaitseks välja astuda. Naised hoiame oma mehi rohkem, sest nende õnn tähendab ka meie õnne!

Mehed on ajast-aega olnud vastutavad, et perel oleks raha, katus pea kohal ja toit laual. See pole aga kõik. Vahel mulle tundub, et meeste vastutuste nimekiri on lõputu. Nad peavad vastutama veel selle eest, et nad oleksid heas vormis. Oluline on ka see, et naine oleks seksuaalselt rahuldatud. Naisele on vaja lubada erinevaid asju, reise, elamusi. See kõik on tore ja vahva, võiks öelda, et isegi normaalne – või kas ikka on? Paar aastat tagasi hakkas mul meestest kahju. Mulle hakkas ühel hetkel tunduma, et meestele tehakse miskipärast kogu aeg liiga.

Üks suhe peaks olema paat, milles liigutavad mõlemad võrdselt aerusid, et edasi jõuda. Kui palju selliseid suhteid aga kohtab? Liiga palju on harjumusest suhtes olemist, hirmust üksi jääda, rahalistel eesmärkidel. Nii päriselt õnnelikuks aga saada pole võimalik. Kui leiad selle õige inimese, siis pole raske aerusid liigutada. See tundub isegi nauditav ning tahaks aina veel ja veel. Kui leiad õige inimese, kellega kõik klapib, siis ei tundu ükski kodutöö raske. Raske ei tundu ka mehe eest hoolitsemine, tema hoidmine. Nii uskumatu, kui see ka ei tundu, siis mehed vajavad veel rohkem hoidmist, armastust ja hoolt, kui naised. Kui nende süda saab üles soojendatud naiselike õrnade puudutuste, hoolitsuse ja armastusega, siis toimib kõik iseenesest. Siis ei tundu mehe jaoks raske isegi vastutus pere eest hoolitseda. Kui mehe vajadused on täidetud, ta on armastatud ja hoitud saab õnnelik olla ka naine. See on maagiline energia vahetus teineteise vahel läbi mille saavad olla õnnelikud kaks inimest, kelle ümber toimib elu kergelt ja ilma takistusteta.

Lihtsad viisid, kuidas anda mehele märku, et ta on sulle oluline:

Lase mehel vahel lihtsalt olla. John Gray, Ph D “Miks marss ja veenus põrkuvad” raamat kirjutab uurimusest, et naise keha on peaaegu kaks korda vastupidavam kui mehe oma. Mida rohkem stressi mees päeva jooksul talub, seda tühjemaks muutub ta pea. Naised ei mõista, kuidas mees saab lihtsalt istuda ja mitte millelegi mõelda või midagi teha.

Jah, meestel ongi vahel vaja mitte midagi teha. Neil on vahel vaja tegeleda mitte millegagi. Neil on vaja vahel olla lihtsalt sõpradega koos. Kingi oma mehele see aeg. Kui ta tuleb töölt koju ja on väsinud, siis ainus, mis teda õnnelikuks teeb on soe toit ning see, kui sa paned talle teki peale, kui ta magama jääb. Kui ta on välja puhanud, on tal rohkem energiat, et pöörata sulle tähelepanu, teha sind õnnelikuks ning sind hoida. Võid kindel olla, et teinekord paneb ka tema sulle teki peale, kui jääd väsimusest magama.

Pööra talle tähelepanu, seda kõige otsesemas mõttes. Märka, kui ta teeb midagi hästi – kiida ja tunnusta seda. Selleks, et ta saaks asju sama hästi teha on tal vaja teada, et sinu silmis on ta tubli. Kui sina teda tunnustad, tunnustab tema ka sind.

Tuleta meelde olulisi asju. Jäta kirjakesi koju sõnumitega, mis annab märku, kui oluline ja tähtis ta sulle on. Kui oleme juba pikemat aega suhtes olnud, siis hakkab tunduma, et teine teab niigi seda, kui oluline ja tähtis ta on. Tegelikult tahame me kõik neid ilusaid sõnu uuesti kuulda.

Puuduta ja vaata armastava pilguga. Mees vajab puudutusi, naine vajab puudutusi. Jagades neid vastastiku sünnib sellest imeilus ime. Vähem tähtsam pole see, millise pilguga sa oma meest vaatad. Pilgul ja pilgul on vahe. Armasta oma meest ka silmadega. Anna edasi see soojus, mida tema vastu tunned läbi pilgu. Naerata, sest läbi selle saab ta kinnitust, et kõik on hästi ning turvatunne paneb teda sinule veel suuremat turvatunnet pakkuma.

Kui leiad õige inimese ja oled harmoonilises suhtes, siis tundub söögi valmistamine, kodu koristamine ja mehe eest hoolitsemine naise kõige nauditavam tegevus.

Autor: Tuuli Mäemat

Loe lisa Tuuli Mäemati äsja ilmunud raamatu “Otsingud” kohta kirjastus Pilgrim kodulehelt.

Seotud