Naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud

Seekordses Vikerraadio”Peresaates” on külaliseks pere- ja seksuaalterapeut Lemme Haldre, kellega tuleb jutuks täiskasvanu seksuaalsus ja see, millised probleemid on täiskasvanute seksuaalsuhtes – miks paar ei seksi ja kuidas emadus mõjutab naise seksuaalsust?

Räägime naiste ja meeste erinevustest, mis puudutavad seksiks valmisolekut. Päris sageli ütleb mees, et tema tunneb end armastatuna, kui naine teda puudutab, kallistab, otsib lähendust ja tahab seksida – kiirgab seksuaalset vaibi. Aga seda vaibi pole suhtes ammu tunda olnud. Naine seevastu ütleb, et ta ei taha mehega seksida, kui ta pole tunda saanud emotsionaalset lähedust, et mees ei ole temaga samal lainel, ei viitsi teda kuulata.

Suurel osal naistest tekib isu seksiks siis, kui nad tunnevad partneriga emotsionaalset lähedust – et nad on hoitud, et nad saavad rääkida oma tunnetest, et mees oleks samal lainepikkusel ja püüaks mõista, mis naise sees toimub. Paljudel meestel tekib emotsionaalse läheduse tunne aga alles siis, kui nad on saanud tunda naise seksuaalset lähedust. Ehk siis paljudel (muidugi mitte kõigil) meestel on seks moodus, kuidas saavutada emotsionaalset lähedust. Nii ei soovi naine enne seksida, kui tülid pole klaaritud ja emotsionaalne lähedus taastatud ja mees jälle ei saa asja enne klaariks, kui ta pole saanud tunda naise lähedust.

Ehk siis see stereotüüpne seksuaalne energiavoog naise ja mehe vahel käib nii, et naise süda peab olema avanenud ja rahuldatud, enne kui ta mehele seksuaalselt avaneb, mehel aga toimub südame avamine naisele siis, kui ta on seksuaalselt rahuldatud.

Kui paari vahel see energia voog seisab, siis sageli naine teab küll, et mees ootab seksuaalset kontakti, aga kuna ta süda on rahulolematu, siis keelab ta mehele seksuaalset rõõmu ja mees, teab küll, et naine tahab tema emotsionaalset lähedust, aga kuna mehe keha on näljas ja rahulolematu, keelab ta naisele enda poolt seda, mida naine vajab, et ta süda laulaks. Kumbki tunneb end teise poolt pidevalt tõrjutuna ja see lükkab neid võõrandumise suunas.

Külas on pere- ja seksuaalterapeut Lemme Haldre.

Kuula “Peresaadet” Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe lisaks: Kuidas kujuneb inimese seksuaalsus?

Paarisuhte ABC: peamised kõrvalsuhete tüübid on aeglustaja ja kiirendaja ehk nagu piduri- ja gaasipedaal

Pereterapeut Katrin Saali Saul: truudusetus puudutab meist vähemalt iga neljandat

Kärgpere: lapse energeetilisi sidemeid bioloogiliste vanematega ei tohiks kunagi täiskasvanute egomängude pärast ohverdada

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.