Kirg saab alguse peast
Kui naine tunneb kirge – oma töö, pere või sinu suhtes – elavneb kogu ta keha, ta emotsioonid tugevnevad ja ta suudab tunda uskumatul hulgal naudingut ja kogeda sensuaalseid elamusi. Kuid igasugune ekstaas saab alati alguse naise peast ja südamest. Need kaks on naise kõige võimsamad erogeensed tsoonid. Et tunda naise keha, pead sa esmalt tundma ta hinge ja südant. Tundmaks kirge, peab naine tundma sinuga sidet. Ta peab tundma end sinuga nii emotsionaalselt kui füüsiliselt turvaliselt, enne kui ta end seksuaalselt täiesti vabalt tunda saab. Ta võib kirge teeselda. Ta võib teeselda isegi orgasmi. Kuid kui sa oled temaga ühel lainel, tunned sa ära, kui ta pole sinu või oma kehaga kontaktis. Sa võid teada kõiki pisiasju, kuidas naisele mõnu pakkuda ja teda orgasmini viia, kuid kui sa ei suuda sütitada ta hinge või saavutada kontakti ta südamega, ei reageeri ükski närv ta kehal sinu puudutustele. Ta ei sütti, mingit sädet ei teki. Mitte midagi ei juhtu.
Sinu ülesanne pole mitte ainult ta keha tunda ning teada, mis talle mõnu pakub, aga ka teada, mis aitab tal tunda end piisavalt kontaktis ja turvaliselt selleks, et ta naudingut vastu saaks võtta. Sinu eesmärk on tagada, et ta võiks sulle rääkida, mis talle meeldib ja mis mitte, mis pakub talle rahuldust ja mis ta poolele teele ripakile jätab.
Üldine väärarusaam on see, et kui naine ei saavuta orgasmi, siis pole mees piisavalt oskuslik või hea armastaja. Et see on mehe viga. See on müüt, sest tegelikkuses vastutab naine ise oma seksuaalse rahulduse eest. Nagu Doug’i ema kunagi ütles: “Elus on nii, et igaüks vastutab ise oma orgasmi eest” (targa naise targad sõnad). Küll aga vastutad sina selle eest, et ta sinna jõuaks, ning, mis puudutab seksi, pead sa mõistma, kuidas naise aju ja keha selle käigus toimivad. Sest naise keha pole selline nagu sinu oma. See pole ka selline, nagu sa filmidest, televisioonist või pornofilmidest näinud oled.
Nüüd äitame sulle, milline ime on naise keha, ning millised on naise anatoomia alustalad. Enamus meist on koolis perekonnaõpetuse tundides käinud, kuid üllataval kombel ei suuda enamus täiskasvanud mehi naise reproduktiivorganeid nimetada. Populaarne veebileht BuzzFeed palus oma täiskasvanud meessoost liikmetel nimetada naise suguorganite diagrammil (mida kasutatakse keskkooli õppekavades) märgitud piirkondade nimetused. Tulemused olid ühtaegu naljakad ja õudust tekitavad. Pole üllatav, et paljud mehed ei tunne naise keha üldse. Üllatav on aga see, et BuzzFeedi küsitlusest selgus, et ka naiste endi teadmised vajaks värskendamist.
Naise keha ja suguorganeid on alati salapäraseks peetud. Mehe suguorganid on kõigile näha, kuid naise puhul on kõik varjatud ning enamus mehi on pidanud otsingutele, kus miski asub, palju aega pühendama, eriti kui mõned asjad on veidi müstilised nagu G-punkt, kliitor, A-punkt ning miski, mida spetsialistid nüüd U-punktiks nimetavad. Kas sa kujutaks ette, et teadlased avastavad meestel uue “punkti”? Kahjuks meeste punktid ei muutu – veel üks põhjus, miks naisterahva anatoomia nii segadusse ajav olla võib.
Naise keha on imedemaa, kahtlemata. Seega, vaatame naise seksuaalse anatoomia tulipunkte lähemalt ja lahendame selle müsteeriumi.
Mons veneris. See kõlab nagu mõne peene Euroopa linna nimi, kuid tähendab häbemekinku, mida naistel nimetatakse ka Venuse kinguks. Ka see kõlab veidi uhkustlevalt, me teame. Tegemist on häbemekinguga, häbemeluu kohal asuva pehme osaga. Oma loomulikus olekus on see kaetud karvadega, kuid tänu uuematele moevooludele võib see olla kas paljas või mõnesse mustrisse trimmitud. Tundub, et brasiillastel on olnud tohutu kultuuriline mõju nii jalgpallile kui häbemele.
Häbememokad. Häbemekingust allpool on suured ja väikesed häbememokad. Suured häbememokad on välimised ja pikemad ja (tavaliselt) kaetud karvadega ning väikesed häbememokad asuvad seespool, on karvutud ja nende värv varieerub roosast kuni pruunini, sõltuvalt naise nahatüübist. Kui naine on erutunud, võivad nii väikesed kui suured häbememokad mitu korda suuremaks paisuda. Meenutab veidi huulte suurendamist, aga ilma kollageenisüstideta. Need paisunud huuled on märk tõelisest ilust, sest see näitab, et naine on erutunud ja märg, just nii, nagu sa tahad.
Kliitor. Kui sa liigud mööda väikseid häbememokki üles häbemekingu poole, sinna, kus väiksed häbememokad ühinevad, leiad sa kliitori – või koha, kus kliitor asub. Kliitori leidmine on veidi nagu peituse mängimine, sest see võib olla väike, peidetud või olla sulandunud ümbritsevasse. Seal, kus väikesed häbememokad kokku saavad, moodustavad nad kapuutsikese, mis kaitseb kliitorit. Miks vajab kliitor kaitset? Tegu pole tunnistajakaitse programmi sarnase asjaga, kuid tundlikkus on see, mis eeldab kliitori kaitsmist. Kliitor on täis närviotsakesi ja üliväga tundlik. Kliitoris on sama palju närvilõpmeid kui peenise peas, aga sealjuures on ta mitu korda väiksem. Seepärast tagabki kliitori stimuleerimine kõige kindlamini orgasmi. Mis puudutab kliitorit, siis selle puhul on väga selge, kes on Kangelane ja kes täielik jobu. Kangelane leiab selle üles ega karda küsida teed, kui ära eksib. Jobu ei tunneks kliitorit ära ka siis, kui see talle otsa jookseks. Ja see on ülimalt kurb. Usu, see pole koht, kus sa tahaks jobu tiitli vääriline olla. Mehel, keda iga naine endale tahaks, on kliitoriga eluterve ja austav suhe.
Vagiina. See koht ajab paljud mehed segadusse. Kui sa arvad, et me oleme kogu aja vagiinat kirjeldanud, siis sa pole oma eksimuses üksi. Tehniliselt, et pääseda vagiinasse, pead sa kliitorist lõunasse liikuma, minema mööda kusitist, ja tegema järsu tagasipöörde vagiina sissekäigu ees. Vagiina ehk tupp on imeline – ta seinad toetuvad teineteisele ning moodustuvad paljudest voltidest, mis võimaldavad tal paisuda ning taas kokku tõmbuda (kas sõrme, peenise või lapse pea ümber). Kas me juba mainisime, kui imeline ta on? Kui vagiina on puhkeasendis (ei ole erutunud), on ta esisein umbes 6 sentimeetrit pikk. Kui vagiina ei puhka (on erutunud) tõmbub selle esimene kolmandik pingule ja muutub väiksemaks ning sisemised kaks kolmandikku paisuvad suuremaks. Vagiina seintes on erinevaid saladusi, mida avastada.
G-punkt. Kliitori kõrval on see teine müstiline punkt, mille üle mehed pead murravad ja mida leida üritavad. Kas tõesti on olemas mingi maagiline punkt, mis naise hulluks suudab ajada? Kas see on vaid mõnedel või kõigil? G-punkt on uurijatele olnud vastuoluliseks teemaks hetkest, mil dr Ernst Gräfenberg seda1950. aastal esmakordselt meditsiinilises erialakirjanduses kirjeldas. Mida sa ka ei arvanud, et see G seal ees tähendab, sa ilmselt eksisid. G-punkt sai nime oma avastaja doktor Gräfenbergi järgi (kuigi öelda, et dr Gräfenberg selle avastas, oleks sama, mis väita, et Kolumbus avastas Ameerika. Selge on see, et mõlemad eksisteerisidammu enne enda “avastamist”). G-punkt asub umbes ühe või kahe sõrmelaiuse kaugusel tupeavast, häbemeluu all. See on ala, mille pind on kobruline ning mis paisub umbes kahe ja poole sentimeetrise diameetriga mündi suuruseks, kui naine erutub.
A-punkt ja U-punkt. Kui G-punkt on vagiina külaliste hulgas prominendi staatuses, siis A-punkt ja U-punkt on veidi vähemtuntud tegelased. A-punkti teatakse ka mõistena eesmise võlvi erootiline tsoon (anterior fornix erotic zone ehk AFE) ning selle avastas Malaisia meditsiinidoktor Chua Chee Ann. See punkt asub 10 kuni 12 sentimeetri sügavusel tupes, põie ja emakakaela vahel. Kui sul pole just E.T. sõrmed, pole selleni ulatumine kõige lihtsam ülesanne. U-punkt on väike väga tundliku koe ala, mis asetseb otse kusitiava kohal ja ümber. Ta asub kliitorist allpool ning on peapeale pööratud U kujuline (sellest ka nimi). Pole vahet, mis nimed kõigile neile punktidele anda, oluline on see, et otsides ja uurides võib avastada väga naudinguterohke maailma.
Mitte kõik naised pole neist punktidest teadlikud ega ole neid seksides tajunud. Ja isegi kui naine ei tea, mis nime tema eesmise võlvi erootiline tsoon kannab, tunneb ta naudingut, kui sa neid kohti puudutad, silitad ja hellitad viisil, mis talle sobib. Kuid ära unusta, et kõik, mis sobib ühele naisele, ei pruugi meeldida teisele. Me võime jagada infot kõige huvitavamate kohtade kohta naise kehal, kuid sinu (ja naise) kogemused kõigi nende punktidega saavad olema väga teistsugused. Naise keha, tema erutus, tema nauding, tema orgasm ning tema kogemused vahekorra ajal on keerukad ja nüansirikkad. See on midagi nii palju enamat, et pelgale anatoomiale seda taandada ei saa. Anatoomia on vaid väike osa sellest, mis naist erutab ja talle naudingut pakub – imedemaa, nagu naise keha on.
Sa võid oma partnerile naudingut pakkudes leida ta kehal ainult talle omaseid punkte ning avastada tema individuaalset seksuaalset maastikku. Naudingu pakkumise protsessi võti peitub naisega ühele lainele minemises ning loobumises ootustest selle suhtes, et mida naine tundma peaks. Lihtsalt naudi seda, mida sa näed ja seda, mida ta kogeb.
Et naist tõeliselt rahuldada, pead sa tema kogu anatoomiat, pealaest jalatallani, uurima. Eeldada, et tema erogeensed tsoonid piirnevad vaid genitaalidega, on väga ekslik. Ta erutub sellest, kui sa silitad ta juukseid või suudled ta huuli, ta kaela, rindu, kõrvu, õlgu, reisi, peopesasid või kaela. Ta nahk on tundlik ka kõige õrnemale puudutusele ja hellitusele. Et naisega tõeliselt vahekorda astuda, pead sa armastama kogu ta keha kogu oma olemuse, silmade, sõnade, südame ja puudutustega. Kangelane teab, et tema rahuldus sõltub naise rahuldusest. See on kõige suurem saladus. Uuri välja, mis su naisele tõeliselt meeldib ja su enda nauding kasvab vastavalt. Teine suur saladus on see, et naise kehal pole kohta, mis poleks õige puudutuse puhul erogeenne tsoon.
Autorid: John Gottman, Julie Schwartz Gottman
Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud John Gottmani ja Julie Schwartz Gottmani raamatust “Mida naised tahavad?”.
Maailmakuulsa suhteeksperdi John Gottmani kuulsas Armulaboris teostatud uuringutest on koorunud uskumatu tõsiasi: mehed on need, kellest sõltub, kas suhe õitseb või jookseb karidele. See käsiraamat räägib meestele, kuidas meeldida naisele, kuidas talle läheneda ja temaga kontakti saavutada, kuidas teda voodis rahuldada ja mille põhjal otsustada, kas suhe on õigel teel ning kuidas luua elukestev suhe. Siit raamatust leiab teaduspõhise vastuse küsimustele, mida naised meestes otsivad. See raamat on väga huvitav ka naistele, sest siit on võimalik palju enda kohta teada saada ja õppida. Ka aitab loetu mõista, millised suhteaspektid meestele kõige enam probleeme valmistavad. Raamatu väärtus seisneb ka selles, et tegemist pole ühe või kahe inimese isikliku arvamusega, vaid raamatu väited põhinevad 40 aasta jooksul tehtud suure hulga (ja ka väga pikaaegsete) uuringute tulemustele, millele on viidatud ja mida kirjeldatakse. Ka on siin palju antropolooglisi paralleele ja mõtisklusi, mis aitavad meil kergendusega mõista, et paljud asjad on, nagu nad on, sest mingid mustrid on juba meie DNA-s. Omaette väärtus on austus, millega autorid inimestesse, nii meestesse kui naistesse, ja suhetesse suhtuvad. Käsiraamat “Mida naised tahavad?” on kindlasti palju huvitavam ja elu muutvam lugemine kui mistahes käsiraamatud, mida oma hobide ja tehnikaga seoses lugenud olete.