Naine on jumala loomingu kauneim taies

Naine on Jumala loomingu kauneim taies. Iga naine on loodud jumalikuks, ilusaks, õrnaks ja samas vägevaks. Iga naine on looja ja loodu hoidja. Naine loob nii elu kui ilu. See on kõrgemalt poolt ettekirjutatud missioon, et elu Maal õilmitseks.

Naiselikkus ja ilu on mingis mõttes samatähenduslikud. Naiselikkus ei sõltu kehakujust ega füüsilisest vormist.

Iga naine tahab ilus ja ilusaks peetud olla. Loomulikult, enese välimuse eest hoolitsemine aitab siin kaasa. Öeldakse, et noorusaastatel on naised ilusad, sest nii Jumal nad lõi, küpsusaastatel on ilu aga naise enese kätes. Aga ilu võti pole kaugelt mitte ainult välimuses.

Ilu on sisemine kategooria, mis kumab väljapoole. Naine minetab ilu, kui kaotab oma süvaolemuses kontakti naiselikkusega. Naine, kellel on kontakt elurõõmu, sensuaalsuse, sisemise rahu ja väärikusega, on ilus igas vanuses. Eluraskused ja vanus pole ilu vaenlased. Pigem võiks hoopis nii öelda, et elutarkus õitsetab naist, aga ikka siis, kui see väljendub rahulikul ja rõõmsal moel, mitte kibedusena. Mõni naine, kes on väliste parameetrite järgi justkui piltilus, võib paraku just tänu rõõmutusele, sisemisele rahutusele või väärikuse puudumisele kaotada midagi oma subjektiivses ilus.

Küpse naiselikkuse/ilu olulisimad koostisosad on peidus elutervetes naiselikes arhetüüpides. Naine, kes on osanud endas eluraskustele vaatamata hoida alal elurõõmsa Tütarlapse, sensuaalse Armastaja, rahuliku Perenaise ja väärika Kuninganna on kaunis nii silmale kui südamele. Sellise naise juurde tõmbab magnetina.

Autor: Katrin Saali Saul, perekonna psühhoterapeut, holistiline terapeut

Allikas: “Naiseks olemise kunst. Avasta naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma”

Loe lähemalt naise elutervetest arhetüüpidest – Tütarlaps, Armastaja, Perenaine, Kuninganna ja naise variarhetüüpidest, sellest, mida mehed naistest tahavad, milline on huvitavaks naiseks olemise retsept, sellest, kuidas tabamatu fluidum teeb Armastaja salapäraseks ja millised märgid näitavad, et Armastajat on tabanud nunnastumine ning millised on Perenaise omadused ja ülesanded, kuidas luua ja hoida Armastuse Ruumi ja tütarlapse arhetüübiga heas kontaktis olevad naised püsivad palju kauem noored.

Kuula Katrin Saali Sauli rääkimas pikemalt naise arhetüüpidest arhetüübid muudavad naise väeliseks, variarhetüübid kahandavad ta väetiks.

Arhetüübid – Tütarlaps, Armastaja, Perenaine ja Kuninganna – avalduvad naise elu erinevates tahkudes. Tütarlaps toob naise ellu emotsionaalsuse, elurõõmu, mängu ja liikuvuse, tantsu ja spordi. Sensuaalse Armastaja abil astub naine füüsilisse kontakti mehega. Perenaine kannab naise elus hoolt tema perekondlike suhete, koduhoiu, puhtuse ja enda sisemise maailma hoidmise eest. Kuninganna ilmneb suhetes välismaailmaga, oma väärtuse teadmises ning oma seisukohtade selges ja julges avaldamises.

Arhetüüpide palett on igal naisel sünnihetkel olemas, see on justkui tema Ürgnaise kood, mis peaks tagama täisverelise elu. Paraku juhtub elu käigus sageli, et naine hälbib elutervetest arhetüüpidest variarhetüüpide küüsi. Temas on eluterve arhetüübi energiat kas liiga vähe või vastupidi, liiga palju.

Mis on need põhjused, miks naine kaotab kontakti väeliste arhetüüpidega? Milliseid arhetüüpe mehed suhetes naistega otsivad? Milliseid arhetüüpe vajab naine suhete õnnestumiseks? Millised variarhetüübid toovad garanteeritult kinnijäämise negatiivsetesse emotsioonidesse?

“Naiseks olemise kunst” viib lugeja naise psüühika inglite ja deemonite – arhetüüpide ja variarhetüüpide – juurde. Lootuses, et varjupoolte teadvustamise ja elutervete arhetüüpide väljendamise kaudu saab naine uurida end uuest vaatevinklist ja parema kunstilise tulemuse nimel ehk muuta oma elu.

***

Raamatu süvapsühholoogiline sisu on esitatud erakordselt lihtsalt ja selgelt ning see on põnev lugemistükk neilegi, kes akadeemilisest psühholoogiast kauge kaarega mööda käivad. Katrin Saali Saul on suurepärane jutustaja, tema mahlakas keel ja võrratud kujundid avavad naise hingeelu salasoppe sügavamalt kui keegi eales varem on suutnud teha.

Igaühel on siit midagi võtta. See on suurepärane käsiraamat naistele, kes on parasjagu iseendaga vaenujalal või vajavad suhete klaarimise õpetust, rõõmuks neile, kes eluga kenasti hakkama saavad, kuid vajavad juurde vürtsi ja värvi. Asendamatu teejuht meestele, kes soovivad oma mõistatuslikku Muusat paremini tundma õppida.

Marina Paula Eberth, Psühholoogiamagister
Holistika Instituudi juhataja