Nädalavahetusel toimub Kultuurikatlas üheksas Taimetoidumess

Sel nädalavahetusel, 9. ja 10. novembril on Kultuurikatlas juba üheksas Baltimaade vanim Taimetoidumess. Vegeksperdi, Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi koostöös toimuv suurüritus teeb sel aastal kummarduse maailmamuutjatele, tähistades aktiivsetele kodanikele omast särtsu ja südikust kuumade vürtsidega.

Tuhandeid külastajaid ligimeelitava Taimetoidumessi eesmärk on selle sünnist saadik ehk 2011. aastast olnud tutvustada täistaimseid tooteid ja vegan elustiili. Kahepäevasel messil osaleb üle saja ettevõtte Eestist ja välismaalt, toimuvad erinevad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Messi peaesinejad tulevad seekord mõlemad Ameerika ühendriikidest, esinejaid on ka Inglismaalt, Islandilt, Soomest ja Eestist.

“Kui eelmisel aastal tõstsime maitsete pjedestaalile taimsed kalatoitude alternatiivid, siis sel aastal võtavad trooni üle tšilli ja teised vürtsikad maitseained,” ütles Taimetoidumessi kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Oleme seetõttu soovitanud toidupakkujatel lisada messimenüüsse tšillit ja muid teravaid maitseaineid, et halli novembrisse hubast soojust tuua.”

Taimetoidumessil saab maitsta ka uudistooteid, mida kaubanduses veel saadaval pole. “Paljud ettevõtted esitlevad just Taimetoidumessil oma värsket taimset toodangut, et hinnata selle esmakogemust peamisel sihtgrupil,” kinnitas Annika Lepp. Messil leidub söögi- ja tarbekaupa, valmistooteid ja tooraineid, riideid ja vegan jalanõusid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Avatud on lasteala.

Kahel laval ja kahel päeval on kokku 15 loengut ja töötuba. Esimese päeva lõpetab 50-aastasest ultramaratonijooksjast rääkiva dokumentaalfilmi “Running for Good” esilinastus Eestis. Loengutes kuuleb pikaaegsete maailmamuutjate kogemustest, sportlikust eluviisist ja taimetoidust, karusnahavaba maailma võimalikkusest, metsakaitse tähtusest, Greta Thunbergi poolt alustatud Fridays For Future liikumisest ja paljust muust põnevast. Täpsema ajakavaga saab tutvuda siin: Novembris tähistatakse ülemaailmset vegankuud

Vegan toitumine – kõik, mida üks omnivoor tahab teada taimetoitluse kohta

5 asja, mis su kehaga juhtub, kui sööd kuu aega taimetoitu

Hapendatud köögiviljasalat pakatab probiootikumidest

Seotud