Seda, et mustade ploomide näol on tegu suure potentsiaaliga ravimtoiduga, reedab juba nende tume värvus. Mida tumedam mari või vili, seda võimekam tegija. Ootuspäraselt peidavadki ploomid endas hulgaliselt antotsüaniine – polüfenoolseid ühendeid, millel on kõrge antioksüdantne aktiivsus. Ploomid on kasulikest ühenditest lausa mustad ning see tagab ka kõrgema löögivalmiduse nii organismis tekkivate vabade radikaalide kui väljaspoolt ründavate pahalaste vastu.
Ploomid sisaldavad ohtralt neoklorogeen- ja klorogeenhapet – aineid, mis takistavad kehas olevate rasvamolekulide oksüdeerumist. Kuna nii meie rakumembraanid kui aju on tehtud suures osas just rasvast, siis on antud rääsumisvastaste ühendite tähtsust meie organismi kaitsmisel väga raske ülehinnata. Samad ühendid hoiavad rääsumast ka LDL-kolesterooli ning langetavad märkimisväärselt organismi põletikumarkereid (C-reaktiivset valku) vähendades seega krooniliste tõbede tekkeriski.
Ennekõike on kuivatatud ploomid kuulsad aga just oma seedeprobleeme leevendava toime poolest. Ploomid aitavad soolestikku tervelt kolmel tõhusal moel – seal leidub rikkalikult kasulikku kiudainet, mis soolesisu kergemini liikuma paneb, lisaks sisaldavad ploomid lahtistavalt toimivat suhkur-alkoholi nimega sorbitool ning nagu sellest veel küll ei oleks, on ploomides peidus ka laksatiivselt mõjuv ühend difenüülisatiin.
Tervisepoodides promotakse kõhukinnisuse supertootena küll hoopis psülliumit (ingl. k psyllium husk – India teelehe seemekestad), mida peaks seedeprobleemide puhul raske raha eest purgist juurde tarbima. Põneva faktina tasuks aga meeles hoida, et Ghee, armastuse eliksiir: seitse põhjust, miks ghee´d tasub kasutada igal naisel
Jumalate vili hurmaa päästab talvisest vitamiinipõuast
Granaatõun – maitsev ja tervislik südamehaiguste ennetaja