Mürk, mis tapab mehi…

Mari Metsallik vahendab “Metshaldja Päeviku” Facebooki lehelt kaunist mõistulugu mehest ja naisest, kelle ellu saabub ootamatu muutus.

Elas kord üks kaunis tüdruk, kes oli väsinud oma abielust ning otsustas oma mehe tappa. Ühel hommikul läks tüdruk oma ema juurde ning ütles: “Ema, ma olen oma mehest väsinud, ma ei suuda teda enam välja kannatada. Ma tahan ta tappa, kuid kardan süüdimõistmist. Kas saaksid mind aidata?”

Ema vastas: “Jah mu tütar, ma aitan sind, kuid esmalt pead ühe ülesande täitma.”

“Ma olen valmis tegema mida iganes, et temast vaid lahti saada. Mis see ülesanne on?”

“Hea küll,” vastas ema. “Esmalt pead sa temaga rahu tegema, et keegi sind tema surmas kahtlustama ei hakkaks. Sa pead andma endast parima, et tema jaoks nooruslik ja ligitõmbav välja näha. Sa pead tema eest väga hästi hoolitsema, olema alati lahke ja tänulik. Sa pead olema kannatlik, armastav, usaldav, sõnakuulelik ning rohkem teda kuulama ja austama. Sa ei tohi tema vastu enam häält tõsta, vaid pead olema rahulik ja armastav, nii et keegi sind kahtlustada ei oskaks. Kas sa suudad seda kõike teha?”

“Jah ema, ma teen seda”

Ema jätkas: “Võta see pulber ja lisa iga päev tema toidule. Tasapisi see tapab ta.”

30 päeva hiljem tuli tüdruk tagasi ja ütles: “Ema, ma ei taha enam oma meest tappa. Ma olen hakanud teda südamest armastama, kuna ta on täielikult muutunud. Ta on nüüd parim ja kõige hoolivam abikaasa, keda kunagi näinud olen. Palun ema, kuidas ma saan peatada mürgi toime?”

Ema vastas: “Ära muretse tütreke. Pulber, mida ma sulle andsin, oli tavaline kurkum, see ei tapa teda. Tegelikult olid sina ise see mürk, kes aeglaselt tappis oma meest oma pinges oleku ja meeleheitega. Alles siis, kui hakkasid teda armastama, väärtustama ning austama nägid teda muutumas heaks ja hoolivaks abikaasaks. Mehed ei ole pahatahtlikud, aga viis, kuidas me ise nendega suhtleme määrab, kuidas nad meid kohtlevad ja mida meie vastu tunnevad. Kui näitad ise välja ainult austust, pühendumust, hoolitsust ja armastust, on mees sinu jaoks alati olemas.”

Allikas: Mari Metsallik: on ainult üks vaimne praktika, mis tõesti inimese endast kõrgemale tõstab – see on inimliku headuse, südamesiiruse, kaastunde ja armastuse jagamine kõigile

Mari Metsallik: oskus olla nõrk on üks osa naise väest

Mari Metsallik: mees jääb alati selle naisega, kelle kõrval ta paremaks muutub

Seotud