Mõttejõul haigeks ja terveks

Millest sõltub see, kas olete haige või terve? See tuleneb otseselt teie mõtlemisest. Negatiivsete emotsioonide tagajärjel tekivad madala sagedusega emotsioonid, mis nõrgendavad ja kahjustavad immuunsussüsteemi. Positiivne eluhoiak toob aga tervise ja hea enesetunde.

Mahatma Gandhi on öelnud, et kõige enam inimese keha kurnav tegevus on muretsemine ning sel, kes usub Jumalasse, peaks olema häbi muretsemisega üldse tegeleda. Kui aga mitte muretseda ja võtta elu sellisena nagu ta parasjagu kellelgi on, siis on juba palju kergem rõõmustada või õnnelik olla.

Õnnelikul inimesel aga on ka terve keha. Terve keha tähendab tasakaalus olekut eelkõige energeetilisel tasandil selliselt, et teie mõtted, tunded ja elutegevus korreleeruvad positiivselt. See tähendab, et teie positiivne mõte loob teis positiivse tunde ja nende kahe ajel sooritate te ka positiivse teo.

Ebamugavustunne ja haigused tähistavad seevastu taskaalust väljas olekut. Selleks, et tasakaal ja tervis taastuksid, tuleb aeg maha võtta ning võimaldada oma kehal energeetiliselt (oma hingeenergia kaudu) puhastuda.

See tähendab, et kui te olete haige või tunnete end kehvasti, siis te olete endasse võtnud sellise koguse negatiivset energiat, et teie keha ei tule selle töötlemisega enam toime ja ta vajab abi. Selleks, tuleb teil oma mõtte- ja tundetasandil vabastada negatiivsus ja tasakaalustada oma keha armastuseenergiaga. Seda saate teha lubades endale puhkust, teadlikult tunnetada armastust ja tänulikkust enda keha vastu, lubada kellelgi terve ja harmoonilise energiaga inimesel enda eest hoolitseda või ka lihtsalt lõdvestuda, mediteerida ja vabastada pinge oma kehast.

Jätkates töötamist või haiguse teket ignoreerides, teete oma kehale palju kurja ning nö kutsute enda juurde kraadi võrra kangemat haigust.

Kui teie hingevajadused on arvestatud nii isiklikus- kui tööelus, siis te olete üldiselt terve ja haigeks ei jää. Mida kaugemal te asute aga oma pärisolemusest ja mida vähem te olete teadlikud, mida teie hing päriselt ihkab ja vajab (elus ja terve olemiseks), mida vähem te vaevute märkama, tahtma ja oskama oma sügavamaid vajadusi märgata, arvestada ja kuulda võtta, seda tõsisemalt te haigestute.

Leppides töökohaga, kus teid ei väärtustata; olles suhtes, mis teid ei rikasta; pingelised sõprus- või peresuhted- need olukorrad on võimsad negatiivsuse kogujad ja otsesed keha vaevuste ja haiguste tekitajad.

Üldistatult võib öelda, et mida kooskõlalisemalt te endaga elate, seda vähem te kannatate ja mida ignorantsemalt te elate just oma hinge vajadusi silmas pidades, seda enam te kutsute oma ellu haigusi ja vaevusi. Veelgi täpsemini võib öelda, et kui te olete haige, siis te elate enda suhtes valesti.

Oluline ja üldse mitte juhuslik ei ole siin sõnastus “te kutsute enda ellu haigusi ja vaevusi”. Niisiis peamine vastutus teie keha ja loomulikult ka hinge tervise eest lasub teil endil ja täpsemalt sõltub otseselt teie mõtetest, tunnetest ja käitumuslikest valikutest. Haigus ei teki mitte kunagi “lihtsalt niisama”, ei “teki kuskilt”, vaid teie ise oma elustiililiste valikute kaudu loote aktiivselt iga päevaga oma tervislikku või siis haiguslikku seisundit.

Kui te ka ise, lugedes neid ridu, olete esmakordselt sellist mõttekäiku avastamas ning te ei ole siiani oma valikute tagajärgi oma tervisele nii otseselt märganud, siis teravale silmale nt teie pereliikmete seas, kollegide või sõprade seas, on see enamasti nähtav.

Teised inimesed teie kõrval mitte ainult ei näe, vaid ka räägivad sellest, mida nad teie juures märkavad – kas te näete välja särav või kurnatud, kas te teete trenni või ei, kas te vaatate õhtuti telekat või käite jooksmas, kas te sööte kastet ja kartulit või salatit ja puuvilju, kas te armastate ennast ja oma elu või te kurdate ja virisete. Teid ümbritsevad inimesed kaudselt justkui aitavad teid kui pööravad neile aspektidele tähelepanu.

Kas te valite nende tähelepanekute peale solvuda, end kaitsma asuda või isegi vihastada, on teie valik. Samuti võite hoopis kuulata neid märkusi ja mõelda, kas ja miks te nii teete ning soovi korral hakata tasapisi langetama tervislikumaid ja hoolivamaid valikuid.

Kõik see kokku moodustabki kehaliselt teie tervisliku/haigusliku seisundi, hingelise heaolu või rahulolematuse seisundi ja kokkuvõttes õnneliku või õnnetu eluhoiaku.

Aga millest täpsemalt sõltub see, kas te olete terve või haige? See tuleneb otseselt teie mõtlemisest. Nii nagu te mõtlete, nii te ka end tunnete. Kui te mõtlete negatiivseid mõtteid ning olete mentaalsel tasemel mure, viha, vihkamise, kadetsemise, julmuse, kriitika või pahasoovlikkuse lainel, siis te loote enda kehasse ka vastava sagedusega emotsioone. Nende emotsioonide ajel tekivad teil reaktsioonid ja te valite kas elate need välja või sissepoole. Igal juhul on teie keha laetud madala sageduslike vibratsioonidega, mis nõrgestavad ja kahjustavad teie immuunsussüsteemi.

Emotsioonidel on väga tugev energia ja kui te neid tagasi hoiate või alla surute, siis see energia ei kao, vaid talletub kehasse, kuni muutub haiguseks, depressiooniks, ärevuseks või sõltuvuseks. Seega, kui tegelete ainult füüsilise kehaga – teete trenni ja jälgite kaalu, aga ei tegele oma emotsioonidega, s.t. ei teadvusta ega väljenda oma tundeid adekvaatselt, siis ei aita ka trennid ja dieedid.

Veidi parem variant on oma emotsioonide välja elamine, sest see vähendab negatiivse energia kuhjumist kehasse, kuid samas tekitab nii teile kui teid ümbritsevatele inimestele palju kannatusi. Sel juhul te nö laete ennast maha teiste inimeste peal, mis tähendab, et mitte teie ei juhi oma emotsioone ega tegele oma keha ja vaimu märguannetega, vaid emotsioonid juhivad teid ning selline elu ei saa olla õnnelik, kuna teie oma emotsioonidega toimetuleku oskusteta kannatate ise ning loote kannatusi ka teistele.

Teie parim nõuandja pole ei teie elukaaslane, vanem ega meedia, vaid te enese keha. Keha püüdleb pidevalt loomuliku tasakaalu poole ning annab alati märku, millal te olete oma mõtetega põhjustanud liigselt madala energiaga emotsioonide hulga, et teie keha ei tule enam laengute neutraliseerimisega toime ja vajab teie tähelepanu, hoolivust ja tuge.

Teie keha tahab olla terve ja toonuses ning annab teile pidevalt vihjeid, kuid te ei oska teda kuulata. Jälgige inimesi enda ümber – õlad on pinges, kulm kortsus, hambad kokkusurutud ning hingamine pinnapealne ja katkendlik. Te ei tunne end oma kehas sugugi hästi. Te sööte liiga palju ja valesid asju, mistõttu keha muutub lihavaks ja tundetuks.

Kui aga kaotate kontakti kehaga, siis kaotate ka kontakti tunnetega. Te ei märka, et olukord, milles viibite, muudab teid vihaseks või kurvaks, et suhe kallima või sõbraga võtab kogu teie energia.

Selle asemel, et kehva enesetunnet tähele panna ja midagi oma kurbuse, viha või stressiga ette võtta, lähte külmiku kallale või näljutate end, loete kaloreid, tarbite toidulisandeid, teete veelgi tugevamat trenni, puhkate veelgi vähem. Lõpuks olete hoolimata kõigest väsinud, tülpinud ja energiavaesed. Teie rahulolematus kasvab ja te olete endas pettunud. Võitlus ei ole andnud tulemusi.

Kui te aga ei soovi oma keha haigustega vaevata, siis tuleb teil endale selgeks teha, milliseid tundeid olete te aja jooksul alla surunud ja peitnud, millised vanad valud ei lase teil rahulolev ja õnnelik olla. Peidetud emotsioonide teadvustamine ja endast vabaks laskmine on aga oluline samm tervenemise ja salenemise teel.

Nii teie elu kui ka keha oleksid palju kergemad, kui te ei esitaks endale liiga suuri nõudmisi, vaid õpiksite ennast väärtustama sellisena, nagu olete. Kui te hakkate igapäevaselt veidi rohkem armastavalt endasse suhtuma – näiteks kasvõi ainult kui vahetate kohvijoomise välja taimetee joomise vastu – siis võite olla vähem või rohkem ülekaaluline, pikem või lühem, atleetlik või pehme ja ümar – sellel kõigel pole tähtsust, sest te tunnete end hästi ja seega olete tervem, tasakaalukam ja õnnelikum.

Autor: Hedvig Evert

Seotud