Mõõdukalt kohvi joomine võib eluiga pikendada

Nii kofeeinivaba, jahvatatud kui ka lahustuva kohvi joomine seostus Austraalia teadlaste uues uuringus väiksema ohuga noores eas surra ning põdeda südame- ja veresoonkonna haigusi. Uuringu kriitikute sõnul ei saa inimeste küsitlusandmete põhjal kohvijoomise ja hea tervise vahel aga leida üksühest seost, vahendab Novaator.err.ee.

Austraalia teadlased analüüsisid Ühendkuningriigi biopanga andmeid. Lisaks geeniinfo- ja tervisenäitajate hoiustamisele jälgitakse uuringus oma andmedoonorite käitumist pika aja jooksul. Projekti alguses kirjeldasid viimased oma toitumisharjumusi, sealhulgas sedagi, kui palju ja millist kohvi nad jõid, vahendab Gizmodo.

Uue uuringu autorid keskendusid ligi 450 000 uuritavale, kellel polnud diagnoositud projekti alguses südamehaigusi. Kaasatud inimesed olid projekti alguses enam kui 40-aastased ja nende tervist jälgiti järgmised 12 aastat.

Ilmnes, et võrreldes nendega, kes kohvi ei joo, tekkisid kohvijoojatel südamehaigused harvem. Samuti surid nad järgmise 12 aasta jooksul teistest harvem.

Loe täispikkuses artiklit lehelt Novaator.err.ee.

Seotud