Moodne Müstikakool jõuab Eestisse

Moodne Müstikakool (Modern Mystery School) koondab endasse tuhandeid aastaid vanu esoteerilisi teadmisi ja praktikaid, mis on tõeliselt toimivad, kuid samal ajal hoitud laiema publiku eest varjul. Palju on erinevaid õpetusi, mis lubavad enese tundma õppimist, stabiilsemat elu ja paremat tulevikku. Suur osa nendest õpetusest ei vii meid siiski tõotatud maale, vaid sisustavad lihtsalt märkimisväärse osa meie ajast puuduliku informatsiooni ja vildakate praktikatega.

Enamasti on viga selles, et teooriat pole proovitud pikemaaegselt suurema inimgrupi peal, vaid koheselt pärast idee ilmemist on see pakendatud ja müüma asutud. Iidsed esoteerilised õpetused pidid aga läbi käima kaasaegse inimese ajataju võttes peaaegu et igavikulise ajaproovi, enne kui nad leidsid oma tee inimeste teenistuse. Nad pidid tõestama, et nad ka päriselt toimivad.

Joonas Saks, kes on aastaid tegelenud aktiivselt Rännaku meetodi praktiseerimise ja selle erinevate seminaride korraldamisega Eestis, on vaimse otsingu teel olnud üle kümne aasta, jõudes selle aja jooksul vägagi põhjalikult, sügavalt ja tihedalt sukelduda esoteerikaookeani, et mõista, mis on selle põhjas ja seda kõike ka enda nahal läbi kogeda. “Millegi kohta tegelikke järeldusi saab teha vaid siis, kui on olemas sellest ka isiklik kogemus,” teab mees jagada.

Joonas Saks, foto: erakogu

Joonas on läbinud väga palju erinevaid koolitusi ja õppinud igasuguseid vaimseid praktikaid. Ta tõdeb, et igaüks neist teadmistest ja kogemustest on olnud omal kohal ja andnud just seda, mida ta sel hetkel on vajanud. Mees kirjeldab, et see on justkui redelit mööda ronimine, pulkhaaval tuleb edasi liikuda. “Ning mida kõrgemale tõused, seda enam saad aru, miks eelmised sammud olid vajalikud või mida need tegelikult tähendasid.”

Müstikakooli jõudes tekkis tal tunne, et on jõudnud vaheplatvormile, kust alla vaadates sai aru paljudest eri kogemustest, mida oli vahepeal omandanud ja mõistis nende olemust ja tegelikku toimet. “Müstikakoolist sain ma selguse,” ütleb esoteerika ja vaimsete koolitustega sinasõber olev Joonas. “Selguse väga paljudes aspektides – kes me inimestena oleme, kust me tuleme, mis on meie eesmärk ja mida ma peaks tegema, et praeguse maailma kogemusest võimalikult palju kasu saada. Sain ka väga head, lausa parimad tööriistad, mida olen senise tee jooksul omandanud, et luua enda ellu rohkem tähendust, olla suuremas kooskõlas oma tegeliku ja kõrgema eesmärgiga ning aidata sama teha ka enda ümber olevatel inimestel,” räägib Joonas, mida ta on Müstikakooli kursustelt saanud.

Mis on Müstikakool?

Maailmas on seitse Müstikakooli, millele pani aluse kuningas Salomon. Need koolid on olnud üle 3000 aasta laiema avalikkuse eest varjul, võttes vastu ja õpetades vaid väga valitud inimesi. Iidseid teadmisi on antud edasi meistrilt õpilasele, sest vägi, mis teadmiste ja tehnikatega kaasneb, on väga võimas ning rumala inimese kätes lausa ohtlik. “Kollektiivsel tasandil oleme olnud liiga enesekesksed ja egoistlikud, et sellist väge käsitleda,” selgitab Joonas seda “ohtlikkuse” nüanssi.

Arvestuslik osa maailma suurkujudest – teadlastest, filosoofidest, kunstnikest, kirjanikest, pühakutest, leiutajatest – on olnud Müstika traditsioonidesse initseeritud. Võime siin näitena tuua Michelangelo, Leonardo da Vinci, William Shakespeare, Nicola Tesla, Rudolph Steiner, Carl Jung, Eric Satie, George Gurdjeff, Isaac Newton, Wassiliy Kadinsky, Rudolf Steiner, Roberto Assagioli, Edgar Cayce, Carlos Castaneda, Richard Bach, Paolo Coelho ja paljud teised. Kui vaadata nende suurkujude elutöid, siis võib selgelt täheldada, et nad on elanud justkui miskis muus müstilises maailmas. “Võiks isegi öelda, et läbi nende on siin maailmas elanud midagi palju suuremat kui nad ise. Pannes tähele nende väljaütlemisi, siis on näha, et enamasti ei omista nad oma geniaalseid andeid endale, vaid ütlevad, et miski võimas ja seletamatu on seda läbi nende loonud,” räägib Joonas ja lisab, et teaduslikult on tõestatud, et meil kõigil on sellisteks suurteks tegudeks samad eeldused. “Küsimus on peamiselt selles, kuidas neid eeldusi edasi arendatakse. Kunagi ei ole liiga hilja alustada, vaja on vaid toimivaid tehnikaid!”

Tänaseks on seitsmest koolist kuus endiselt laiemale avalikkusele suletud, kuid üks neist avati ühisel kokkuleppel 1997a eesmärgiga tuua need iidsed praktikad natuke laiemale publikule. “Kuna oleme hetkel laiemas plaanis inimkonnana väga kriitilises seisus, siis on suureks kasuks, kui neid tehnikaid valdab rohkem inimesi kui senini,” selgitab Joonas. “Tegemist on tehnikatega, mis väga konkreetselt aitavad valguse kohalolu olulisel määral suurendada meis endis ja meie ümbruses.” Joonas palus ühe selle kooli õpetajatest, Shanil, ka Eestisse koolitusi läbi viima tulla.

Müstikakooli teadmised on veelgi vanem kui mainitud 3000 aastat, ulatudes laiemas laastus 8000 aasta taguste aegadeni, neid teatakse kui hermeetilisi õpetusi. “Neil on ajaproov küljes,” ütleb Joonas, miks õpetus tema jaoks sedavõrd väärtuslik ja usutav on. Need annavad õpilastele võimaluse uurida iseend ja elu kogemuslikult. Mitte midagi pole vaja uskuda, tuleb lihtsalt proovida, saada oma kogemus ja teha siis ise omad järeldused.

Spirituaalse DNA aktiveerimine

“Esimese asjana me aktiveerime inimese spirituaalse DNA, et ta jõuaks lähemale oma potentsiaalile. Ühendades keha oma energiasagedusega me ühendume sellega, kes me tegelikult oleme. Nii saab selgemaks elu eesmärk, üles kerkib tingimusteta armastus, elu muutub kergemaks ja ilusamaks, sest võitlus ja ebavajalik pingutus kaovad,” tutvustab juhendaja, õpetaja ja tervendaja Shani Lehrer müstikakooli põhiolemust. Naine lisab, et muutused toimuvad nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil, tuues kaasa palju tervenemisi.

Shani Lehrer, foto: erakogu

Kui tihtipeale lähtuvad erinevad õpetused ikkagi mõistuse-tasandist, siis Müstikakool pöörab selle vastupidiseks. Shani ütleb, et kool töötab energiatega ning mõistus järgneb, mitte ei juhi. “Kui me lähtume mõistusest, siis oleme alati piirangutega, limiteeritud. Me ei tea, mida me ei tea… Kui aga süda on lahti ja energiad avatud, siis piire pole ja mõistusel on kerge kaasa tulla, mitte meie arengut takistada,” ütleb meister.

Konkreetsed õpetused igapäevaelu parandamiseks

Irene Kaljuste teab täpselt, millest Shani räägib. Ka tema on käinud läbi pika spirituaalse teekonna, katsetanud erinevaid praktikaid ja saanud väga laiahaardelise ning arvestatava kogemustepagasi, tänu millele oskab ta hinnata tehnikaid mis tõesti toimivad.

“Minu jaoks on Müstikakoolis õpitu hästi konkreetne, mida saan oma igapäevaelus rakendada. Ma ei tea, kas ma olen üks nendest ülitundlikest inimestes või ongi see normaalne, kuid kogen aeg-ajalt, et teiste inimeste energia, olemine, tunded ja mõtted mõjutavad mind, aga mitte alati positiivselt. Müstikakoolist sain endale väga võimsad, samal ajal lihtsad tööriistad, kuidas koheselt enda väli teemadest, mis mulle ei kuulu, ära puhastada. Tänu sellele oskusele saan palju stabiilsemalt enda puhtas energias edasi toimetada,” sõnab ta tõdemusega, et kui teeb neid praktikaid regulaarselt, siis selliseid “üleskorjamisi” ei tekigi.

“Varasemalt õpitus ei ole mulle pakutud selliseid konkreetseid oma eluruumide ja iseenda energeetika puhastamiseks ja hoidmiseks mõeldud tehnikaid,” sõnab Irene, kes on samuti intensiivselt Rännaku meetodit praktiseerinud. Ta selgitab, et Rännak on olnud tema sisemise lapse tervendamise protsess, mis on loonud ellu tohutult palju vabadust. Müstikakooli praktikad annavad talle aga jõu selle vabadusega palju korda saata.

Irene Kaljuste, foto: erakogu

Mujal sellist asja õppida ei saa

Joonast kutsuti kooli mõned aastad tagasi ühe väga lähedase sõbra poolt. Ta puikles vastu pea kaks aastat, arvates, et temal pole selliseid asju vaja, sest teab juba niigi palju ning lisaks pole müstika tema teema. Ühel hetkel, endalegi arusaamatul kombel, istus ta Londonis oma esimesel Müstikakooli koolitusel, Empower Thyself. “Esimese tunni jooksul oli mul pilt selge, miks ma seal olen ja kuidas mu elu edasi läheb. See oli väga valgustav ja jõustav kogemus! Võin julgelt öelda, et sellist asja siin mujal õppida ei saa, mistõttu otsustasin selle koolituse ka Eestis saadavaks teha,” selgitab Joonas, miks ta koolitust korraldab.

Müstikakooli jõudes sai ta aru, et on jõudnud äärmiselt võimsa teadmistepagasi juurde, mida on enne teda kandnud väga inspireerivad inimesed, kes on siia maailma loonud palju ilusat ja head. “Nüüd on mul olemas tööriistad, kuidas ka end veelgi sügavamalt anda selle müsteeriumi teenistusse.”

Ka Irene arvab, et kooli teeb eriliseks oskus avada inimestele elumüsteerium selle kogu ilus. Imed ja maagia hakkavad juhtuma ning inimesed hakkavad taas maagiasse uskuma, just nagu lapsena. “See aitab meil taasavastada unustatud maailm, mis meie ümber kogu aeg eksisteerib, sõltumata meie teadlikkusest. Kool annab tööriistad, kuidas selle maailma jõudusid kasutada valguse ja headuse loomiseks ning oma elu elamiseks selliselt, et saaksime panustada ja luua oma potentsiaali võimekuse kohaselt,” ütleb Irene.

Saame teada, kes me tegelikult oleme

Iisraeli Müstika kooli juht ja rahvusvaheline vanem juhendaja ja tervendaja Shani Lehrer ütleb, et koolis õpetatakse universumi toimimise seadusi, seda nii maailma kui ka inimese keskselt. Lähenetakse energiate tasandil, sest see on palju suurem ja piiramatum kui mõistuse loodud maailm. Inimene saab teada, kes ta tegelikult ja tõeliselt on, aga see võib tulla ka üllatusena, sest sageli me ei ole need, kes arvame end olevat.

“Pärast koolitusi hakkavad toimuma muutused. Ja osalejad peavad olema valmis tingimusteta avanema ja vastu võtma kõik, mis nendega toimuma hakkab. Meis on tohutu potentsiaal ja kui lubame sel esile tõusta, siis hakkab meie maailm muutuma,” ütleb ta ja toob näite ühest õpilasest, kes tuli kooli oma paarisuhet parandama, kuid hakkas hoopis raamatuid kirjutama. “Mis siis mida mõjutas? Kui pea valutab ja võtame tabletti, siis vaigistame küll valu, aga ei kaota põhjust ära. Hakates ennast energeetiliselt tervendama, toimuvad sügavad muutused ja need võivad tulla ootamatutest kohtadest. Elu hakkab puhastama seda, mida on vaja puhastada ning me peame olema selleks valmis.”

Toetus tuli seestpoolt

Peale eluaktiveerimise protsessi ja Empower Thyself koolitust pidigi Irene silmitsi seisma väga paljude muutustega oma elus, just nagu Shani hoiatas. Tema üks peamisi katsumusi – toetuda iseseisvalt kahe jalaga vastu maad, hakkas jõuliselt toimuma. “Iga kord, kui tahtsin vajuda turvalistesse vanadesse tugipunktidesse, sain kohe raputuse osaliseks. Oli hirmutav vanadest mustritest lõplikult lahti lasta, aga täna olen sellest turbulentsest ajast läbi tulnud ja tunnen end tugevamana, kui kunagi varem!” räägib ta paar kuud kestnud protsessist. Tänu spetsiaalsetele praktikatele sai ta ühenduse oma jõuga ja toetuse, mis tuli seestpoolt.

Samas rõhutab Shani, et muutused toimuvad inimesega ainult siis, kui ta laseb lahti oma egomängudest ning avaneb tingimusteta. “Ainult avatud südamega saame muuta energiaid ja siis hakkavad tulema ka muutused. Ego pealt ei tule midagi,” teab ta.

Müstikakool pole mingi new-age suund, see on vastupidi just väga vana, lausa iidne. “Need teadmised ja tehnikad on töötanud tuhandeid aastaid!” ütleb Shani, kelle sõnul võivad Eestis toimuvale koolitusele tulla kõik, kes tahavad iseennast rohkem tundma õppida. “Aga osaleja peab olema valmis muutma oma energiasagedust,” rõhutab ta. Samas on ta kindel, et need, kes peavad tulema, tunnevad sisemist kutset ja ilmuvad kohale. Kes ei pea tulema, need ei tule ka kohale.

Nii Shani, Irene kui Joonas ütlevad, et kui inimene tahab rohkem elus teha, rohkem tunda, olla, elada ja oma potentsiaali palju rohkem ära kasutada, siis on Müstikakool õige koht nende eelduste saavutamiseks. Sealsed energiad toetavad inimese avanemist sedavõrd palju, et müstilised ja maagilised muutused hakkavad pihta. “Elu hakkab välja viskama kõike ebavajalikku ning õige ja hea hakkab pinnale tulema,” kirjeldab Shani.

“Moodsa Müstikakooli erinevad koolitused toimuvad pidevalt. Täpsemad kuupäevad ja täiendava info leiad aadressilt https://www.sparkleoflight.ee

Seotud