Mitte keegi ei pea sulle õnne andma, sina ise oled oma õnne sepp ja allikas

Ükskord käis minu vastuvõtul oma murega üks kaunis naisterahvas. Ta küsis, et miks tema elus on nii palju probleeme. Pidevalt ilmuvad teele mingid takistused, töö on väsitav, abikaasaga suhted pingelised, raha on aga samas vähe, laps on tihti haige. Ta arvas, et äkki keegi on ta ära kaetanud, sest ta ise tunneb, et ta on ju hea inimene ja pole kellelegi midagi halba teinud. Lisaks üritab ta alati olla positiivne. Sellest tekkis tal küsimus, et miks siis tema elu on küll selline.

Oma praktikas kuulen tihti sarnaseid muresid: “Ma olen hea aga ümberringi on kõik halb”. Selle ütlusele on olemas lihtne vastus: “reaalsus ei valeta”. Elu annab mitte seda, mida me palume, vaid seda, mida me endast välja kiirgame. Mida endas kannad, seda ka vastu saad.

Kaeblemine elu üle, virisemine ja pretensioonid ei tööta ja ei aita kedagi, need vaid loovad halba tuju. Meis istub ikka veel see usk, et välismaailmale enda pretensioonide esitamisega saame asju muuta. Selleks, et midagi saada, tuleb ennast ja maailma koos teiste inimestega kriitiliselt hinnata. Kuid see loob enamasti selle, et inimene tunneb ennast veel halvemini.

Sinu õnn ei sõltu sinu tegudest, kas Sa hilined tööle või mitte, kas Sa aitad eakaid inimesi või kas sa annad 10% oma sissetulekust heategevusele. See sõltub sellest, mida Sa tunned, milline on Sinu sisemine seisund ja millele Sa keskendud.

Sa võid teha nägu, et Sul on kõik hästi ja teised usuvadki seda, kuid Sa ise ju tead ja tunned oma sisemist seisundit ning ka Universum seda näeb. Milleks endale valetada? Inimesed usuvad kaetamist, needust, karmat või et keegi või miski on süüdi selles, mis nendega toimub. Aga enamasti see nii ei ole.

“Abiellusin, sest nii on olnud mugavam. Sünnitasin lapse, sest kogemata rasestusin. Olen keerulises suhtes, sest kes mind ikka enam tahab. Läksin uuele töökohale, sest tuttav soovitas, tegelikult vihkan seda tööd. Nõustun teiste arvamusega, sest teised teavad paremini, kuidas elada”.

Siis tulebki välja, et elatakse teiste elu, kingitakse oma headust ja hoolitsust teistele, mitte endale, ei osata ennast armastada ja väärtustada, ei osata rõõmustada.

Miks on raske olla heas tujus? Aga ongi raske. Paljudel inimeste on kahjuks automaatselt sisselülitatud režiim: “KÕIK ON HALB” ja nad ei usu, et saavad oma elu muuta ning seetõttu nad üritavad muuta välismaailma. Maniakaalse kangekaelsusega loovad inimesed iseendale ennustused, mis pärast täituvad. Inimesed ei kasuta oma andeid ja istuvad ühes ja samas mustris.

Selleks, et olla õnnelik, lõpeta ohvri mängimine. Kui Sa ärkad halva tujuga, see on Sinu probleem, mille sina ise pead lahendama. Mees, lapsed, koduloomad ei pea jooksma ja Sinu muret lahendama. Mõtle selle üle, mida Sina tahaksid tunda? Sellest, et Sinu emotsioonid ja tunded ei sõltu välismaailmast ja selle tingimustest, on kirjutatud palju raamatuid. Iga negatiivset emotsiooni saab läbi vaadata, leida põhjus ja siis seda muuta.

Uue loomiseks on vajalik olla vastavas vibratsioonis sellega, mida Sa endale soovid. Keegi ei taha endale vaesust, haigused, ebaõnne. Meil paljudel on juba enesetervendamise kogemus olemas. Proovi elada rõõmus ja rahus. Sinu seisund sõltub Sinust endast.

Raske on olla õnnelik siis kui tunned, et õnne peab ära teenima või õnne saab tunda siis kui ostad mingi materiaalset asja. Uus auto ei loo stabiilset õnnetunnet, see on hetkeline rõõm. Raske on olla õnnelik, kui Sinu mõistus vaid otsib põhjused, miks olla virisev ja muretsev. Lisaks see muutub harjumuseks, millest saab küll vabaneda, kuid selleks peab endaga tõsiselt tegelema.

Mitte keegi ei pea Sulle õnne andma. Sina oled oma õnne sepp ja allikas, mitte sinu lähedased inimesed. Raske on olla õnnelik, kui Sa ise ei vali endale õnne.

Autor: Alexis Varnum

Allikas: Alexis Varnum: Juunikuu toob kaasa vabanemise ja mõistmise, et suudad oma elu ise imeliseks luua!

Alexis Varnum: Inimkonda ootavad ees suured muutused!

Seotud