“Uut rassi saab juhtima intuitsioon. Praeguses ühiskonnas omavad oskust intuitsiooni praktiliselt kasutada vaid vähesed – need, kes on pööranud pilgu enda sisemaailma uurimisele ja kontsentreerinud energia oma tegeliku olemuse ja siin valitsevate loodusseaduste avastamisele. Kui mentaalsus on täiesti vaikne, kirgas nagu ühegi plekita peegel, virvenduseta nagu tiigivesi tuulevaiksel päeval, SIIS, ülevaltpoolt nagu täht mis saadab oma kiire läbi liikumatu veevälja, nii ka kõikjaloleva Teadlikkuse valgus kiirgab läbi vaibunud mõistuse ning võimaldab sündida intuitsioonil. See oskus, mis praegu on küllaltki haruldane, on Uuele Inimesele norm. Kuid intuitsiooni sage kasutamine saab ilmselt saatuslikuks arutlevale mentaalsusele. Nii nagu inimene on edasi arenedes kaotanud ahvidele iseloomulikud füüsilised oskused, laseb superinimene intuitsiooni valguses taanduda mentaalsusel. Niisiis saab inimene liikuda järgmise uuenduseni tunnistades et kõik, mis ta siiani on välja arendanud ja mille üle ta uhkust tunneb, ei ole enam piisav ning on valmis lahti laskma ka ekslikust eelarvamusest, et see on ülim.” Shri Aurobindo (1872 – 1950), India vaimne õpetaja ja vabadusliikumise juht
Teadlikuse õpetaja Eestis, Ingvar Villido ütles 2013 aastal, et uus paradigma on kohal. Ta ütles ka seda, et need, kes tulevad kaasa, nende jaoks kulgeb kõik loomulikult. Need, kes ei tule, hakkavad ennast tundma nagu võõrad. Kui üsnagi meelevaldselt võrrelda inimese ja ahvi lugusid, siis esialgu võis see ahvide suguharu, kes hakkas esijäsemeid aina enam oskustööks kasutama, paista lausa haige. Tavapärasest erinev. Kuid kuna efektiivsuse vastu ei saa vaielda, hakkas aina enam ahve nende eeskuju järgima. Kuni jäärapäiselt neljale jäsemele toetuvaid ahve jäi vähemusse ning nad võisid end teiste seas hakata tundma tõepoolest võõrastena, iganenutena.
Einstein ütles: “Iga asi on esialgu naeruväärne. Kuni ühel hetkel on see täiesti enesestmõistetav, igapäevane.”
Tänu Kriya jooga kaudu edasi antavatele teadmistele, on üsna hästi võimalik eristada, mis on praeguse inimese ja Uue Inimese suurimad erinevused. Praegune inimene on reaktiivne, kes lähtub oma otsustes ja tegevustes emotsionaal-mentaalsetest automatismidest. Neid automatisme juhib 2 peamisest printsiipi – soov saada head ja soov vältida halba. See mehhanism ei erine oluliselt mujal loomariigis aset leidvast. Praegune inimene ütleb “ma olengi selline”, “ma ei saa sinna midagi parata” jne. Ta on teinud ennast võimetuks. Sellist inimest ajendab muutusele kannatus – kui käesolev olukord muutub talumatuks, siis ei saa seda enam ignoreerida. Just kannatuse tõttu tuleb midagi ette võtta ja valikut pole.
Uus Inimene kasutab teadlikkust ning selle kaudu kättesaadavat taipamisvõimet, eristamist ning intuitsiooni. Ta puhastab ennast automatismist, et ise juhtida oma elu. Ta taipab seoseid põhjuste ja tagajärgede vahel ning rajab oma otsused nendele taipamistele. Teda ajendab muutusele intuitsioon. Kusjuures ta teab, et oma sisemaailmas on ta pidevalt tegevuses – ning tal endal on võim nende tegevuste üle otsustada. Selline inimene teadvustab, et ta ise ongi oma elu looja. Ta on vaba valima ja seda kujundama.
Huvitav paralleel on hiljuti paljuräägitud maailmalõpu teooria. Teades selles teoorias kirjeldatut ja kõrvutades seda Uue Paradigmaga, tekib minus elevus – nagu see ikka tekib, siis kui oled ühtäkki taibanud, kuidas mingid pusletükid omavahel kokku sobivad. Ma ei imestaks, kui tõepoolest meie maailm sellisena nagu ta oli, jõudis lõpule. Ja selle lõpule jõudmisega laskus korraks valgust varjutav pimedus – kriisid, konfliktid, ärevus, hirm, ebakindlus oma kohas ja rollis. Ümberkorraldused käivad ikka nii, et kusagil peavad harjumuspärased ühendused lõdvenema, enne kui iga tükk oma uuele kohale asetub. Ilmselt on see uus paigutus esialgu harjumatu, kuid nagu teistegi muutuste puhul – ei kujuta me mõne aja pärast ettegi, kuidas me varem üldse hakkama saime. Ma ei imestaks, kui need ennustused olidki õiged – ainult, need ei toimunud füüsilises plaanis. Sellel uue paradigma koidikul, ära ole kannatamatu, kuna päike täies säras juba üle taevalaotuse paistma hakkab – vaid naudi seda unikaalset hetke ning luba ennast juhendada. Siis on kõik väga, väga hästi.
Autor: Helena Lass
Kolmas rahvusvaheline Joogafestival Haapsalus toimub 26.-27. juulil. Peaesineja Rudra Shivananda on meister Krija, Hatha, Mantra ja Kundalini joogas. Tema õpetuse tuumaks on teadmine, et ainus tee püsivalt õnneliku eluni on tuua oma ellu pidev teadvelolek. Selle suve Joogafestivalil on esindatud 14 põnevat joogastiili, parimad õpetajad, väemuusika, bazaar ja lasteprogramm. Osta pilet SIIT
Alkeemia Akadeemia läheb sel nädalavahetusel Haapsallu Joogafestivalile, kus pühapäeval, 27. juulil toimuvad TIINA TIITUSE ja doktor ADIK LEVINI loengud.