Mirabai Ceiba: ava oma sisemine tarkus ja vägi pühade helivibratsioonide abil

Mantrad on iidsed looduse helivibratsioonid, mis avavad meid sügavatele sisemistele tasanditele, luues harmooniat nii kehas kui meeles. Need positiivsed helivibratsioonid aitavad luua rahu, mida me tänapäeva maailmas nii väga vajame. Mantrad ja kirtanimuusika töötavad paljudel eri tasanditel, lõõgastades keha, rahustades meelt ning avades sügavamad teadvuse tasandid.

Juba 24. mail saame Eestis nautida taas maailma absoluutsesse kirtanimuusika tippu kuuluva muusikalise duo Mirabai Ceiba hinge puudutavat kontserti. Mirabai Ceiba kontserdid on elamus omaette. Läbi kaunite südant avavate meloodiate ja südamliku esituse tekitavad Markus ja Angelika koos saatebändiga kontserdil tervendava välja, millest saab osa iga külastaja. Läbi ülendavate helide tajume, et oleme kõik osa loodust ning universaalsest ühtsusest, et meis kõigis särab jumalik säde. Pühde mantrate helivibratsioonid toovad kogemise, et oleme midagi palju rohkemat kui lihtsalt keha, mõtted ja emotsioonid ning meie olemuseks ja allikaks on kosmiline teadvus, rahu, küllus, armastus ja rõõm.

Mirabai Ceiba muusikud Markus ja Angelika räägivad intervjuus, kuidas nende muusikaline teekond alguse sai ning mis inspireerib neid looma ingellike tervendavaid harmooniaid.

Palun rääkige sellest, kuidas sai alguse Mirabai Ceiba.

Markus: Me kohtusime Edinburghis, Šotimaal 2001. aastal ning meist sai peagi paar. Mina olen pärit Saksamaalt ja Angelika on Mehhikost. Läbi muusika ehitasime silla ühendamaks need kaks kauget maad. Minnes sügavamale erinevatest kultuuridest ja kommetest, kohtusime üksteisega päriselt ning see aitab meil ka oma muusikat jagada maailma erinevates paikades. Muusika on universaalne keel väljaspool piire.

Teie muusika on väga unikaalne erinevate spirituaalsete stiilide seas. Palun kirjeldage oma muusikat täpsemalt.

Me ei mõtle väga palju stiilide peale, teeme seda, mis tundub õige ja hea. Mirabai Ceiba muusika on meie elu peegeldus ning on täis vaheldusrikkust ja meile valmistab alati põnevust ekperimenteerida kõige uuega.

Mis tõi teid püha muusika ja mantralaulude juurde?

Angelika: olen kuulanud mantramuusikat nii kaua kui ennast mäletan. Minu vanemad praktiseerisid joogat juba enne minu sündimist. Oleme olnud osa Kundalini jooga kogukonnast ja teiste spirituaalsete kogukondade elust juba väga pikka aega. Väikese tüdrukuna meeldis mulle väga laulda, ka minu ema laulis mulle kogu aeg, nii et kõik see sai alguse väga loomulikult. Kui kohtusime Markusega, tundsime koos olles suurt loovat jõudu ja soovi oma loomingut jagada.

Kuid miks just mantrad? Mantrad on huvitavalt ligitõmbavad ning köidavad ka paljusid lääne inimesi, kes nende tähendusest suurt aru ei saa. Kas saaksite seda fenomeni veidi lahti seletada?

Mantrad on väga iidne tehnoloogia, mis töötab kordustel. Tekitades teatud vibratsioone, mõjutab see inimese aju ning saadab informatsiooni kogu kehasse, mis omakorda lubab teadvusel avarduda ja avaneda meie enda sisemisele allikale, universumile, üksteisele, armastusele ja tervenemisele. Mantrate laulmine on ka väga efektiivne viis meele rahustamiseks, et meie teised omadused saaksid väljenduda.

Mantrate laulmisel on tähtis ka sisemine tunne, millega sa laulad, kui palju armastust, energiat sa oma laulu paned. See on ka elus samamoodi, kas elad mehhaaniliselt tegutsedes või väljendad läbi oma tegemiste armastust ja teed asju südamega.

Millised artistid, bändid on teid kõige sügavamalt mõjutanud?

Me kuulame väga erinevat muusikat. Meid inspireerivad alati need muusikud, kes leiavad oma autentse tee ning on valmis eksperimenteerima kõige uuega ja nihutama piire uutesse avarustesse ja värvidesse.

Mis teid inspireerib? Mis aitab teil end värskendada ja värskust tuua teie muusikasse?

Looduses viibimine. Me armastame lund, me armastame vihma, päikesekiiri pilvedega mänglemas. Meile meeldib unistada aasal, ujuda järves või mediteerida loojangul vuliseva oja veerel.

Kas teil on oma lemmik Mirabai Ceiba plaat või lugu ja kui on siis miks just see?

Kui mainida mõned, siis näiteks Har Mukanday (ärganud Maa); Ra Ma Da Sa (sada õnnistust); Chattr Char Varti (lase pilvedel kaduda meie hingede kallastelt). Need lood on müstilise puudutusega, maailmadest, mida me tunneme ja ei tunne ka.

Teil on kaks kaunist tütart. Kuidas te leiate tasakaalu pereelu ja kõikide oma kontserdite, tuuride, laagrite vahel?

Tasakaalu leidmne on pidev protsess. Hea on, et see kõik kuulub kokku. Muusika on meie kirg ja töö ja elu. Meie lapsed õpivad kodus ehk käivad “elu koolis”. Kogu elu on nende kooliks ja reisimisel on selles suur osa.

Mida tähendab teile spirituaalus, religioon, usk?

Spirituaalsuseks on täpselt niipalju erinevaid võimalusi kui on inimesi planeedil. Ma arvan, et puhtaim vorm on usk omaenda kogemusse kui ainsasse tõelise tarkuse allikasse. Kõik, mida kunagi otsinud oled on peidus sinus eneses. Ära usu midagi, mida keegi sulle räägib, kuni pole seda ise päriselt kogenud. Ava oma sisemine tarkus ja vägi pühade helivibratsioonide abiga.

Miks soovitate tulla Mirabai Ceiba kontserdile?

Mirabai Ceiba toob Sinuni imelise harmoonia ingellikest mantratest, sensuaalsest vokaalist ning õrnadest harfi-, kitarri- ja klaverihelidest, mis omakorda põimuvad armastuses ühendunud häältega, avades kuulajate ees taevalikult külluslikud helimaastikud. Kõik kontserdid on ühine ülistus rahule – armastuse- ja rõõmuküllane võimalus saada osa duo veendumusest, et muusika on universaalne keel, mis ühendab kõiki maailma rahvaid, kultuure ja traditsioone.

Mirabai Ceiba esineb Tallinnas neljapäeval, 24. mail kell 19 Salme Kultuurikeskuses. Uuri kontserdi kohta lisa facebookist ja vaata konserdi videoklippi või kuula nende muusikat kodulehelt https://www.mirabaiceiba.com/

Seotud