Milleks meile intuitsioon?

Jah, me kuuleme, et intuitsiooni on vaja ja seda tuleb arendada. Kuuleme ka, et arendamiseks on olemas erinevad meetodid ja tööriistad. Kuid milleks meile üldse intuitsioon ja selle arendamine?

Intuitsiooni ei saa katsuda, näha ega vaadata. Seda saab ainult tunnetada. See on meie sisetunne, meie kuues meel, meie tunnetus ja miskine sõnadega seletamatu aimdus, mis suunab, juhib ja annab märku, kuidas elus kulgeda, mida teha ja millise tõe järgi elada.

Kõige enam on intuitsioon tajutav otsuste tegemisel. Mille pealt ma otsuseid teen – kas mõtlen ja analüüsin argumendid läbi, loetlen üles plusse ja miinuseid ning langetan suuremaid ja väiksemaid otsuseid nende põhjal? Või on mu süda see, kes, olles ühenduses minu kõrgema minaga, saadab signaale ja annab õhkõrnalt märku õigetest valikutest ja tervetest otsustest?

Otsuseid teeme iga päev ja väga palju, alates ärkamise kellaajast, transpordivahendi ja sõidumarsruudi valimisest kuni suurte elumuutvate otsusteni välja – kellega olen paarisuhtes, kas ja kellega saan lapsi, kas osta oma kodu, vahetada töökohta või reisida teatud sihtkohta.

Intuitsiooni tuleb õppida tõsiselt võtma

Inimesed, kes on oma intuitsiooni arendanud, hakkavad tähele panema märke, mis ei pruugi üldse väga tugevad olla. Sisetunne, mis ütleb, et tavapärase tööle sõidu tee asemel peaks täna valima teise tee, võib olla vägagi tõsiseltvõetav, kui inimene märkab oma intuitsiooni, usaldab seda ja tegutseb sellele vastavalt. Sest vaid avatud südame ja arenenud intuitsiooniga oleme ühenduses oma kõrgema minaga, oma allikaga, oma jumalusega.

Inimestena oleme harjunud ja paraku ka treenitud otsima vastuseid ja suunajuhiseid endast väljapoolt. Justkui kellelgi teisel peaksid olema meie elu jaoks õiged vastused olemas. Eks nii tundub elu elamine kergem, sest vastutus ei jää siis mulle endale, vaid sellele teisele, kes nõu andis ja ütles, kuidas elama peab.

Elades aga egopõhiselt ja teiste tõdedele vastavalt, ei kõnni me enda rada. Meelemängudega on kerge lasta end eemale tõmmata oma õigelt teelt, hingerännakutelt ja loovuse kerguselt, kuid siis jääb tulemata ka siiras õnn ja nauding elust. Olles ühenduses oma intuitsiooniga, teame, mis on õige just meie enda jaoks ja suudame end eraldada ühiskondlikest survetest. Elada oma tõe järgi.

Kuidas intuitsiooni arendada?

Meetodeid on mitmeid, ühed kergemad, teised raskemad, ühed pikemad, teised lühemad. Eelkõige on see vaikuse loomine iseenda sees, enda kuulmine ja kuulama hakkamine. Sest intuitsioon kõneleb meiega pidevalt, me lihtsalt ei kuule ega kuula.

Samas on vaikuse loomine üks raskemaid ülesandeid, sest nii kui me maha istume ja enda sisse laskume, ei kohtu me esmalt mitte vaikuse, vaid oma vägagi lärmaka meelega. Vaikusesse jõudmine läbi meelekihtide nõuab enamasti üsna pikka harjutamist. Mediteerimine on läbi aastasadade olnud üks tõhusamaid viise, kuidas meelelärmist läbi pugeda ja enda sisemusse vaikus tekitada.

Kui varasemalt pidi mediteerimisega igaüks ise hakkama saama, osates seda nn mõttevaba kunsti nii hästi või halvasti kui tahes, siis viimase aja tehnoloogia areng on võimaldanud luua mediteerimiseks sellised abivahendid, mis aitavad protsessi lihtsustada ja mõttemeele vaibumist kiirendada.

Üheks suurepäraseks vaikuse loomise ja intuitsiooni arendamise võimaluseks on eestlaste kaasabil loodud 3D-helimeditatsiooni programm Synctuition, mis avalikustati alles vähem kui pool aastat tagasi, kuid mis on maailmas, eriti Inglismaal ja USA’s, juba kiiret populaarsust kogunud.

Tegemist on spetsiaalse tehnikaga salvestatud helirännakutega, mis tekitavad võimsa 3D heliefekti ning viivad kuulaja 25-minutilisele rännakule fantaasiamaailma. Teaduslikult on tõestatud, et binauraalne heli ehk 3D efektiga muusika tasakaalustab ajupoolkerasid ning arendab tõhusalt intuitsiooni. Iga päev üks Synctuitioni pala, soovituslikult enne uinumist, on lihtne, kuid toimiv meetod endasse vaikuse tekitamiseks, fantaasiamaailma valla päästmiseks ning intuitsiooniga kontakti saamiseks.

Selleks, et tutvustada oma imelist heliprogrammi ka teistele eestlastele, kingib Synctuition kolm esimest 25-minutilist rännakut tasuta! Registreeri end kasutajaks aadressil Eestlaste kaasabil loodud helitehnoloogia vallutab maailma!

Eestlaste kaasabil loodud revolutsioon meditatsioonis

Õnnelik aju: 4 tehnikat, kuidas suurendada oma elus õnnetunnet

20 asja, mida peaksid tegema kolmekümneselt, et end viiekümneselt hästi tunneksid

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.