Milleks meile astroloogia?

Meedia on tulvil horoskoopidest. Kuidas neid koostatakse, millest need lähtuvad, kas ja kuivõrd neid uskuda?

Mida ebakindlam on maailm meie ümber, seda enam üritame millelegi toetuda. Tahaksime piiluda tulevikku, sest nii väga loodame saada kinnitust, et asjad hakkavad paremini sujuma ja probleemid lahenevad.

Ajakirjanduses ilmuvaid horoskoope vaadeldakse tihti kui ennustusi. Ometi ei ole astroloogia oma olemuselt ennustuskunst, astroloog aga ei ole võlur või nõid ega müstiliste võimetega selgeltnägija.
Astroloogia ei anna vastust küsimusele “mida saatus toob?“. Oma saatuse kujundab, otsused teeb ja nende eest vastutab igaüks ise. Küll aga saab astroloogia abil õppida paremini tundma iseennast ja teisi, analüüsida oma suhteid ja kavandada valikuid. Ka on võimalik saada ülevaade soodsamatest ja keerukamatest perioodidest.

Astroloogia on iidvana õpetus, mille järgi Päikese, Kuu ja planeetide liikumine mõjutab inimesi ja Maal toimuvat. Astroloog toetub astronoomilistele andmetele ning aastasadade jooksul kogutud ja kirja pandud tähelepanekuile ja teadmistele. Astroloogiline kaart on skeem, mille järgi saame pildi taevakehade seisust mingil kindlal ajahetkel. Kõik on muutumises, taevakehad pidevas liikumises ning seetõttu on iga hetke taevamuster unikaalne. Inimese isiklik horoskoop – sünnikaart – kujutab taevamustrit tema sünnihetkel kohas, kus ta ilmale tuli.

Astroloogilisel kaardil on jäädvustatud planeetide liikumine taevakaarel nii, nagu see paistab Maa pealt nähtuna – geotsentrilisest vaatepunktist. Kaardil olev 360-kraadine ring on jaotatud 12 võrdseks 30-kraadiseks sektoriks ehk sodiaagimärgiks, mis on saanud nimed tähtkujude järgi. Sodiaagiring algab Jäära märgist, kuhu Päike siseneb igal aastal hetkel, mil algab kevad. Inimese päikesemärk näitab, millises sektoris asus Päike momendil, mil ta sündis. Lisaks jaguneb ring veel 12 astroloogiliseks majaks, mis tähistavad erinevaid eluvaldkondi.

Kaardi koostamine käib tänapäeval kiiresti, piisab vaid kuupäeva ja kellaaja ning asukoha sisestamisest arvutiprogrammi. Astroloogi töö on kaardi tõlgendamine. See on keeruline, nõuab teadmisi ja kogemusi, oskust seostada ning järeldusi teha. Astroloog vaatleb Päikese, Kuu ja planeetide asetust kaardil – millistes sodiaagimärkides ja majades need paiknevad ning millised nurgad ehk aspektid taevakehade vahel moodustuvad. Sünnihoroskoobi seisud iseloomustavad inimese olemust, viitavad ta võimetele ja võimalustele.

Võrreldes praeguse hetke taevaseise konkreetse inimese sünnikaardiga, saab astroloog aimu, kuivõrd võimaluste või probleemide rohke on ajajärk selle inimese jaoks, millised eluvaldkonnad enim tähelepanu vajavad jne.

Ajalehtedest-ajakirjadest horoskoope lugedes tuleb arvestada, et tegemist on suure üldistusega. Jagab ju selline horoskoop inimesed 12 gruppi, ent tegelikkuses on asi palju keerulisem, igaüks meist on ju eriline ja kordumatu! Kui astroloog sellist nn päikesemärgihoroskoopi koostab, teab ta lugeja sünnikaardi kohta vaid üht fakti – ta teab, millises sodiaagimärgis asub seal Päike. Teisi faktoreid ei saa ta aga arvesse võtta. Seega ei ole niisugune horoskoop kuigi täpne ning kuulub eeskätt meelelahutuse valdkonda.

Astroloogia on üks paljudest võimalustest endasse vaadata, ennast paremini tundma õppida. Kes soovib seda võimalust kasutada, võiks pöörduda astroloogi poole isikliku sünnikaardi analüüsimiseks.

Mida paremini tunda iseennast, seda lihtsam on elus hakkama saada ning oma tulevikku kujundada. Mida selgem on ettekujutus ajahetkede pakutavatest võimalustest ja ohtudest, seda edukamalt suudame võimalusi kasutada ning ohte vältida. Aeg annab meile võimalusi, valikuid on aga alati mitu ja need on juba igaühe enda teha.

Autor: Maria Angel

www.eestihoroskoop.ee

Loe lisaks: Astroloogia ja tervis: millised terviseprobleemid ohustavad sinu tähemärki?

Just see on sinu sodiaagimärgi negatiivseim omadus

Arvuta välja oma elutee number ja saad teada, kui hästi sobid oma partneriga

Saa teada, mis on sinu sodiaagimärgi tugevaim vaimne võime!

Seotud