Mille või kelle järgi mehed endale naise valivad?

“Küllap on psühhodel, loogidel ja psühholoogidel õigus ning inimesed valivad alateadlikult suuremal või vähemal määral pikaajalist partnerit vanemliku eeskuju, eelistatuma armastusekeele ja tuttavliku turvalisuse pinnalt. Mina isiklikult usaldan lihtsalt sisetunnet,” kirjutab Margus Vaher.

Ükskõik kui ilus naine on, kui hea on ta huumorimeel, kui ingel ta suhtes või kiisu voodis olla võiks, siis minu südant peab siiski kogu ta olemus kõnetama. Ei tea midagi hullemat, kui vegeteerida suhtes võrratu naisega, keda ma ei armasta. On juhtunud ja ei soovi vaenlaselegi.

Kui armumise alge ikka roosiks ei sirgu, võib enda jaoks seitse maailmaimet ära ratsionaliseerida, aga armastuse puudumisel lõpeb niikuinii varem või hiljem pisaratemere ja lahkuminekuga. Ükskõik kui täiuslik naine olla või näida võib. Ideaalsus ei maksa armastuse kaalukausil midagi.

Mul on olnud modellist tüdruksõber, kes oleks huumorilahingus seljatanud ka maailmameistri, voodis mängis ta mu keha nagu virtuoos, vestlused temaga olid sisukad ja huvitavad, ent meil puudus sügavam hingeline klapp. Ja nii ma ei saanudki suhet temaga jätkata. Tema meelest oli kõik olemas, ainult mina ei saanud sellele alla kirjutada.

Siiani on mul olnud tarkust valida enda armsamaks naine, kes kogu mu olemust kõnetab. Tõstab mind mehena enda kõrgustesse, inspireerib ja motiveerib mind, toob minus välja parima ning toetab naiseliku hellusega, kui vaja. Ja ma ei vaja midagi muud. Süda tunneb alati hingelise magnetismi ära ja seda ei saa sundida. Tuksed mu rinnus on eksistentsi enda tuksed, minul on vaja vaid tähelepanelikult kuulata, kui mu sisemus hakkab mängima muusikat, mis mu jalad maast tõstab.

Üldiselt ma ei ole igavesti-koos usku. Kui hingedevaheline helisemine lakkab, siis on aeg teineteist südamest tänada ja lugupidavalt erinevat teed minna. Õppetunnid, armsused ja südamed on teineteisega jagatud. On aeg edasi liikuda, et me olemused saaksid kogeda uut, mille järele janunevad. Kui aga peaks juhtuma maailma üks suuremaid imesid ning leiame selles elus romantilise armastuse hingesugulasega, siis usun, et selline sümfoonia on hindamatu ja võib kõlada kokku ka aegade lõpuni.

Imesid juhtub. Iga päev. Meil peab ainult olema silmi, südant ja kuulmist seda tähele panna.

Allikas: Margus Vaher “Aga miks mehed sellised on?”

Alkeemia lugemisnurk: Margus Vaher: miks mehed petavad?

Alkeemia lugemisnurk | Margus Vaher: Miks keskeakriis meestel pea sassi lööb?

Margus Vaher: armastuse alkeemia ehk mõned salanipid

Seotud