Miks tähistada munadepühi puurivabalt?

Ülestõusmispühade ehk munadepühadega seostub ilmselt enamusel meist esimese asjana komme värvida mune, neid üksteisele kinkida ja koksida – võidab see, kelle muna jääb terveks. Sel aastal on munadepühad ilmselt eriti kodused ja pereringi kesksed. Olenemata sellest, kas tähistad munadepühi üksi, sõbraga või paari pereliikmega, kutsub Nähtamatudloomad.ee Sind üles mõtlema ka kanadele, kellelt munad pärinevad.

Milline on puurikana elu?

Praeguse karantiini ajal on puurikanade igapäevaeluga samastumine võib-olla isegi lihtsam, kui muidu. Enamus meist veedab oma päevad kodus nelja seina vahel. Kui oleme lisaks ka haiged, peaksime püsima toas paar nädalat ilma toast lahkumata. Kujuta ette, et selline elukorraldus kestaks terve Sinu elu. Lisaks ei näeks Sa mitte kunagi päikesevalgust ning sinu korter oleks imetilluke ja vaid ühetoaline. Sellistes ja veel hullemates tingimustes elavad kahjuks kanakesed, kes veedavad terve oma elu kitsas traatpuuris.

Eestis on umbes 1,1 miljonit munakana. Nendest ca 80% on puurikanad, kes veedavad terve oma lühikese elu umbes ühe A4-suurusel alal, ei näe kunagi päevavalgust ega saa oma tiibugi sirutada. Ülejäänud kanade arvu moodustavad teistest süsteemidest pärit kanad (õrrekanad, vabapidamise kanad ning mahetootmise kanad). Positiivse poole pealt on puurivabade kanade arvukus Eestis tänu Nähtamatute Loomade tööle pidevas languses ning me ei peatu enne, kui kõik kanad on puuridest päästetud.

Kuidas valida puurivabad munad?

Nähtamatud Loomad kutsub Sind sel ülestõusmispühal üles eelistama puurivabade kanade mune, mis on poes Käes on urbenädal: valmistu kevadpühadeks vanarahva traditsioonide kohaselt

Aprillikuu energiad: nähtavale tulevad tõelised väärtused inimestes ja suhetes

Seotud