Mida ütlevad põlisameeriklaste sodiaagimärgid tegelikult sinu iseloomu kohta?

Loe põlisameeriklaste iidset sodiaagimärkide kalendrit ja saa teada, millisele loomamärgile sinu sünniaeg vastab. Igal loomamärgil oma oma tähendus ja omadused, vaata, kas need ühtivad sinu iseloomu ja käitumisega.

Erinevalt tänapäeva kultuuris ja ühiskonnas valitsevatest tavadest panid põlisameeriklased väga suurt rõhku oma lastele nime valimisele. Nende nimede aluseks võeti loodusjõud, usundid ja soovitud iseloomuomadused; paljud sellised nimed kõlavad nagu luulelised kõnekujundid. Põlisameeriklased omasid iseloomulikku tarkust ja sidet loodusega, mis on paraku aja jooksul tööstuse ja tehnoloogia arenguga kaduma läinud.

Siiski on nende nimede tähendused püsima jäänud ning selle muistse kultuuri juuri on võimalik nende nimede kaudu uurida mitmel huvitaval viisil. Kui tegeled astroloogia või horoskoopidega, siis pead tõenäoliselt üpris huvitavaks seda, et põlisameeriklased olid sodiaagimärkidele omistanud oma tähenduse ning kujutasid neid märke loomadena. Sinu sünnikuupäev määrabki, milline loom sind esindab. Loe lähemalt!

Saarmas: 20. jaanuar – 18. veebruar

Saarmas on sageli pentsiku ja ettearvamatu käitumisega. Tal on asjade ajamiseks alati oma viis ning see ebaharilik lähenemine on teistele sageli vastukarva. Siinkohal tehakse aga suur viga, sest Saarma meetodid on tavaliselt vägagi tõhusad. Saarmal on alati omalt poolt pakkuda omapärane ja loominguline vaatenurk ning ta on varustatud suure kujutlusvõime ja intelligentsusega. Ta on sageli väga intuitiivne ja läbinägelik, mistõttu tal on kerge uusi sõpru leida. Saarmas on lisaks veel kaastundlik, emotsionaalne, vapper ja aus, kuigi mõnikord võib ta käituda mässumeelselt või hoopiski endasse tõmbuda.

Hunt: 19. veebruar – 20. märts

Hundid on tundlikud, emotsionaalsed ja mõistvad ning sodiaagimärkide hulgas kõige ehtsamad armastajad. Hunt usub läbinisti, et elus on vaja vaid armastust, ning leiab suurimat rõõmu ise armastust välja näidates. Põlisameeriklaste sümbolid võivad aga siinkohal tunduda pisut vasturääkivad, sest Hunt tähistab ühtlasi täielikku sõltumatust, millest tuleb ka meie “üksiku hundi” kuvand. Hunt on suurepärane kallim, sest ta pakub oma partnerile vajalikku hella hoolitsust, aga säilitab sealjuures oma iseseisva joone. Hunt on väga kirglik, lahke, hell ja kiinduv, aga võib mõnikord käituda ka ebapraktiliselt või suisa obsessiivselt.

Pistrik: 21. märts – 19. aprill

Pistrik on sündinud juht, võimeline langetama õiglasi otsuseid ja säilitama selget meelt. Pistrik ei raiska kunagi aega; ta tegutseb, kui vaja, ning on igas mõttes tegija. Ta on järjekindel ja ambitsioonikas ning haarab alati ise initsiatiivi. Pistrikul on ideaalne iseloom meeskonnasportide või -projektidega tegelemiseks, sest ta suudab väga hästi teistega koos töötada. Pistriku üks komistuskivi on aga tema kohatine ülbus, sest tavaliselt osutub tema arvamus õigeks. Pistrik suudab lendleva kergusega lähisuhetes säilitada tulise kire, aga vahel võib ta olla pisut ebaviisakas, edev, sallimatu või kärsitu.

Kobras: 20. aprill – 20. mai

Koprad panevad suurt rõhku rasketest olukordadest üle saamisele ja olukorraga kohanemisele. Nad on erakordselt tõhusad, täpsed ja strateegilise mõtlemisega, mis kõik annab neile hea ärivaistu. Kopra kavalus teeb temast ohtliku vastase; tema meel on lausa lõikavalt vahe. See aga võib Kopras esile kutsuda suhtumise, et tema lahendus on alati ainuõige, mis omakorda võib talle häda kaela tuua. See põlisameeriklaste loomasümbol kujutab suurt tarkust ning tavaliselt ongi Kobrastel õigus, aga neil tuleb taktitunde kallal pisut tööd teha. Kobras võib olla hooliv, abivalmis ja ustav, aga ka rahutu, arglik ja kademeelne.

Hirv: 21. mai – 20. juuni

Elavaloomuline ja terava nutiga Hirv on sodiaagimärkide seas ehtne muusa. Ta suudab oma innustava suhtumise ja huumorimeelega kergesti kõigi tähelepanu haarata ning pilgud endale suunata; Hirve iseloom lausa lummab teisi. Hirved on mõistagi suurepärased vestluskaaslased ning alati ümbritsevast teadlikud. Mõnikord kasutavad Hirve tähemärgi esindajad seda võimet ära ning kiinduvad liialt oma välisesse imidžisse. Kuigi Hirv võib mõnikord käituda pisut enesekeskselt, ei riku see siiski täielikult tema loomupäraselt ligitõmbava ja ülevoolava iseloomu maagiat. Hirv lausa kiirgab head energiat, kuigi mõnikord võib ta muutuda tujukaks, laisaks või kahepalgeliseks.

Rähn: 21. juuni – 21. juuli

Rähn on põlisameeriklaste sodiaagimärkide seas kõige hoolivam. Ta on parim kuulaja ning suudab teisi mõista ja neile kaasa tunda, mistõttu on Rähniga väga kerge suhelda. Rähnid on suurepärased partnerid, sest nende ustavus on vankumatu ning nad on alati oma partnerile toeks (mainimata seda, et nad on väga romantilised!). Tänu oma loomupärasele hoolivusele on nad ka väga head sõbrad. Rähni heade omaduste hulka kuulub ka võime olla kokkuhoidlik, leidlik ja hästi organiseeritud. Samas võib ta mõnikord muutuda vihaseks, armukadedaks või lausa kiuslikuks.

Lõhe: 22. juuli – 21. august

See tähemärk kiirgab energiat, millest kõik tahavad osa saada. Lõhe on hea keskendumisvõimega, loominguline ja hea motiveerija. Lõhe enesekindlus on lausa uskumatu ning tema entusiasm on nakatav. Inimesed kuulavad Lõhe juttu jäägitult, sest Lõhel on loomupärane võime ligi tõmmata imetlejaid ja ustavaid järgijaid. Lõhe on lahke ja intelligentne, nii et pole ka ime, et ta kõikjal vaevata sõpru leiab. See põlisameerika sümbol väljendab ambitsioonikust ning vajadust sihtide ja eesmärkide seadmise järele. Lõhe on loomult rahulik, tasane ja helde, aga mõnikord võib käituda ka egoistlikult või sallimatult.

Karu: 22. august – 21. september

Kindel, pragmaatiline ja metoodiline Karu on suurepärane kaaslane igas olukorras. Tema tasakaalukus muudab ta rahaküsimustes ja äris väga edukaks tegijaks. Karu on pesuehtne mõistlikkuse kehastus. Lisaks on talle kaasa antud suuresti heldust ja lahkust, mis teeb temast tõelise pereinimese. Karul on küll kalduvus tagasihoidlikkusele ja häbelikkusele, aga sellest hoolimata on tal varuks tohutu kannatlikkus ja sallivus, mis teeb temast suurepärase õpetaja, treeneri või mentori. Karu võib vahel olla skeptiline, jäärapäine või eemalehoidev, aga üldiselt siiski hea südamega.

Ronk: 22. september – 22. oktoober

Ronk on entusiastlik ja loomupärane ettevõtja ning suudab oma jutuga kergesti inimesi võluda. Rongal on lihtne sõpru leida, sest kõik tajuvad tema dünaamilist energiat ja sarmikust, mistõttu tahetakse pidevalt tema arvamusi ja ideid kuulda. Rongad on muretu loomuga ja diplomaatilised, samas ka romantilised ja mõnikord isegi pisut kohmetud. Ronk võib olla üpris kannatlik ja intuitiivne, mis teeb temast suurepärase kaaslase mis tahes suhtes. Teisest küljest võib Ronk vahel olla ebajärjekindel, nõudlik või salvav.

Madu: 23. oktoober – 22. november

Madu on lausa väga vaimne põlisameeriklaste loomasümbol, kes väga hästi häälestatud südameasjade ja sisemise valgustatuse lainele, mis teeb temast suurepärase vaimse juhi. Maod on ka tuntud oma tervendamisvõimete poolest ja suudavad silma paista mis tahes meditsiinivaldkonnas. Mao filosoofiline läbinägelikkus võib teistele olla pisut ehmatav ning seda sodiaagimärki nähakse mõnikord salapärase või isegi hirmutavana. Siiski pole tarvis lasta end sellest heidutada, sest Madude viies meel muudab nad vägagi ainulaadseks, läbinägelikuks ja sügavamõtteliseks isikuks. Kuigi Madu võib olla salatsev ja pisut sünge loomuga, on ta sealjuures ka tundlik ja mõistev. Madu võib olla lahe, innustav ja abivalmis, aga mõnikord ka vägivaldne ja aldis järsuks meeleolumuutuseks.

Öökull: 23. november – 21. detsember

Öökull lendleb suurtes kõrgustes, mis muudab väga raskeks selle tähemärgi kinni nabamise; ta on sama muutlik ja paindlik nagu tuul. Öökulli kaasasündinud soojus ja muretu meel aitab tal kiiresti kõigiga sõbruneda. Öökullid armastavad elada n-ö “elu kiirteel” ning armastavad kogu südamest seiklusi. Samas võib see mõnikord kaasa tuua mõtlematut ja hooletut käitumist, aga pole ühtegi teist sodiaagimärki, kes oleks samavõrd muretu ja lõbujanuline. Öökullid teevad oma elu igatahes huvitavaks! Nad on suurepärased kunstnikud, õpetajad ja vestluskaaslased, kuigi nende mitmekülgsus võimaldab neil ausalt öeldes toime tulla mis tahes ametis. Öökull on tundlik, energeetiline ja tähelepanelik, kuid võib kippuda ka mõnulemisega liialdama või ennast liialt poputama.

Hani: 22. detsember – 19. jaanuar

Üliambitsioonikas ja tegus Hani on valmis end pühendama mis tahes ettevõtmisele uskumatu visadusega. See tähemärk seab lati enda jaoks väga kõrgele, aga suudab alati sellest üle hüpata; ta on võtnud sihiks iga hinna eest edu saavutada. Hane suurimad vastased pole mitte teised, vaid pigem võistleb ta omaenda sisemise vaenlasega. Hane domineeriv iseloom tähendab, et äri ja võistlussport istuvad talle igati. Hani võib olla väga kirglik, suhtlusaldis ja humoorikas, aga kui ta ette ei vaata, võib ta hakata käituma obsessiivselt või kergesti millegi sõltuvusse langeda.

Milline põlisameerika sümbol käib sinu kohta? Kas see klapib sinu iseloomuga? Anna meile kommentaariga teada!

Allikas: Theearthtribe.net

Tõlkinud: Joonas Orav

Loe lisaks: Tuva šamaani targad nõuanded eluks

Indiaanlaste peakatted ja suled: olulised tseremoniaalsed mehe au ja vapruse sümbolid

Ööpäeva maagia: 15 lihtsat reeglit esivanematelt

Maagilised talismanid I: hobuseraud, unenäopüüdja, viipav kass ja elevant

Seotud