Mida naised meestelt vajavad?

Paljud mehed jätkuvalt ei mõista, eiravad või jätavad tähelepanuta need asjad, mis suhtealaselt toimivad või ei toimi naise juures, kellega nad on lähedaseks saanud (või kellega kaaluvad lähedaseks saamist). Pole ka ime, et sellised mehed peavad naisi raskesti mõistetavateks! Järgnevalt on kirjeldatud paar murepunkti seoses sellega, mida naised vajavad meestelt suhte kontekstis ning mida meestel on võimalik iga punkti puhul ette võtta. See kõik ei tähenda sugugi, nagu naised ei peaks samuti neis valdkondades vaeva nägema, et muuta oma suhe meestega sügavamaks. (Pane tähele, et järgnevalt kirjutatu eeldab, et mõlemad partnerid soovivad kokku jääda ning nendevaheline suhe pole ühe partneri suhtes vägivaldne.)

Kuula oma naist, ilma et püüaksid välja mõelda lahendusi toimuva jaoks, ning kuula teda kogu oma olemusega. Sinu ülesandeks pole midagi terveks teha, vaid tõeliselt vastu võtta oma naise tunded ja leida nende tunnetega kooskõla. Säilita kuulamise käigus täielik kohalolek ja elavus; ära tee seda kohusetundest, vaid siira hoolivuse ja huvi väljendusena. Ja ära jää sealjuures passiivseks! Kui sinu huvi hakkab kaduma või parajasti pole kuulamiseks hea aeg, siis ära teeskle, et päriselt naist kuulad. Peaksid kas kuulamisele keskenduma või andma naisele teada teda mitte häbistaval viisil, et tahaksid jätkata teievahelist vestlust hiljem, kui sul on võimalik rohkem kohal olla; vaata ainult, et sa ei kasutaks seda meetodit ihtsalt kuulamise vältimiseks!

Muutu emotsionaalselt haritumaks ja häälestatumaks. Hakka emotsioonide ja nende väljendamise õpilaseks; tee õppetunnid endale südamest selgeks, selle asemel et lihtsalt üritada head hinnet saada. Soovitan põhjalikult lugeda ka minu raamatut „Emotional Intimacy“.

Ära anna järele oma liigsele klammerduvusele, sealhulgas ka seksuaalsele. Eralda oma klammerduvusest selle meeleheitlikkus ja manipuleerivad kalduvused, kuni saavutad kontakti puhta vajadusega (ja emotsionaalse valuga), millel oled lasknud klammerduvuseks muunduda. Pea meeles, et klammerduvus ja tundlikkus ei ole sünonüümid.

Veeda koos naisega rohkem katkematult ja segamatult aega. Ära lase üürikestel suhtlustel muutuda tavaliseks nähtuseks. Ära pööra naisele jäägitut tähelepanu vaid siis, kui soovid temaga seksida või parajasti temaga seksid.

Tunnusta naist siiralt ja omaalgatuslikult ka pisiasjade eest. Ära eelda, et kui naine millestki ise suurt numbrit ei tee, siis tähendab see, et ta ei soovi sinult tunnustust saada. Ja ära sunni naist endalt tunnustust paluma.

Saa jagu liigsest ettevaatlikkusest. Kui naist puudutad, siis ära tee seda ebalevalt, nagu püüaksid sellega temalt midagi küsida või üritad selgitada, kas naine su puudutuse heaks kiidab. Ära kõnni naise juures kikivarvul ega lasku ka vastupidisesse äärmusesse (ära muutu pealetungivaks või agressiivseks). Ole oma puudutusega täielikult kohal. Kui tunned kõhklust, siis lausu seda selgesõnaliselt ning ütle naisele, mis sinuga emotsionaalselt toimub.

Ole naise jaoks usaldusväärne ja turvaline paik; kaitsev ilma rusumata. See ei ole sama, mis enda võimalikult hästi ülal pidamine, vaid piisavalt suure vaeva nägemine selleks, et kaotaksid võime oma naist reeta või mingil moel väärkohelda.

Ära lase oma tegemisi juhtida endas elaval poisil, aga ära teda ka eemale tõuka. Õpi teda väga hästi tundma ja kanna hoolt, et ta ka ennast hästi tunneks. Hoia teda lähedal, aga mitte nii lähedal, et tema seisukohad asjade suhtes muutuksid ka sinu seisukohtadeks. Kui sinu suhe temaga ei parane, siis halvab see su võime luua tervet täiskasvanulikku suhet.

Lõpeta oma halvale käitumisele vabanduste otsimine. Ja ära püüa põgeneda mis tahes häbi eest, mida see sinus võib tekitada; püsi oma kahetsustunde juures ja otsi esimesel võimalusel naisega lepitust. Uuri lähemalt sellise käitumise aluseid, selle asemel et lubada sarnase käitumise kordumist vältida. Võta naine kaasa oma avastusrännakule.

Väljenda naisele mõnikord ka ootamatult kiindumust ja tähelepanu, mitte üksnes haruharva. Ära sunni teda sinu kiindumust ja hoolt välja teenima.

Pea oma naist iga päev kalliks. Osaliselt tähendab see, et sa ei peaks naist enesestmõistetavaks. Ole tänulik tema olemasolu eest ning temaga koos olemise eest. Ja väljenda ka talle oma tundeid.

Tule talle täielikult vastu. Otsusta näha naist sellisena, nagu ta on, mitte tema pinnapealse eneseväljenduse või potentsiaalina. Ära tõmbu temast eemale, kui ta end täielikult väljendab (muidugi eeldusel, et ta teeb seda siiralt).

Lase kogu suhtel olla enda jaoks eelmäng ja mitte ainult seksuaalses kontekstis. Naisi erutab palju enam see, kuidas nendega räägitakse ja ühendust otsitakse, mitte vaid mõni „romantiline“ hetk. Pööra hoolega tähelepanu naisega ühenduse leidmisele ka õlgadest üleval pool, talle täieliku teadlikkusega silma vaadates ning tema nägu hella ja täielikult kehastatava kohalolekuga puudutades.

Ära kohtle endast välja viidud naist kui parandamist vajavat asja. Pane oma tööriistad ära ja anna endast parim, et olla neil puhkudel naise jaoks kaastundlikult ja maandavalt kohal, keskendudes mitte nii väga tema sõnadele, vaid energiale, hoides piire enda ja tema vahel kindlalt aga paindlikult paigas, kuni ta oma tunded sulle välja valab. Mõnikord ei tahagi ta muud, kui et sa teda embaksid.

Selle asemel et üritada luua seksuaalsuse teel lähedust, loo (või taasloo) esmalt lähedus ja seejärel – kui see on mõlema osapoole jaoks loomulik – liigu edasi seksuaalsuse juurde. Lase seksil olla juba olemasoleva armastava ühenduse sügavalt kehastunud väljenduseks. Lase oma ühendusel naisega olla teie armujoogiks.

Ära ütle „Aktsepteeri mind sellisena, nagu olen“, kui mõtled tegelikult selle all „Aktsepteeri mu lohakat või lahkusetut käitumist.“ Sinu aktsepteerimine ei ole sama, mis sinu välja vabandamine või sinuga riidlemata jätmine, kui oled käitunud lugupidamatult, ebaviisakalt või hoolimatult.

Alusta ise vestlust, kui asi puudutab suhtealaste raskustega tegelemist. Ära oota, et naine ise probleemi tõstataks; jaga selle eest temaga vastutust. Kui tunned end naisest eraldatuna, ära süüdista selle eest teda, vaid hoopis jaga oma tundeid seoses sellise sideme katkemisega, ning tee seda haavatavas olekus.

Kui peate pöörduma nõustaja poole, siis tee seda nii, et naine ei peaks sind selleks sundima. Astu vastu häbile, mis võib sinu puhul selle ettevõtmisega kaasneda, tuletades endale meelde, et teraapiast abi otsimine nõuab julgust. Ja ära tee seda üksnes naise pärast; mine abi otsima enda pärast. Pea meeles, et peaaegu kõik saavad kvaliteetsest teraapiast mingit abi, sealhulgas ka need, kelle arvates neil teraapiat vaja ei lähe.

Ära jäta tervendamata haavu ja lahendamata kasvatusest tingitud probleeme. Tee endaga tööd ja jätka endaga töötamist. Kaevu sügavamale, õpi end rohkem tundma, muutu elavamaks ja tee kõike, mida enda tervendamiseks on vaja.

Ära püüa naist erutada seeläbi, et ründad kiiruga tema erogeenseid tsoone või neile liialt keskendud. Võta asja aeglaselt. Häälesta end naise kui tervikuga ühele lainele. Ära jaota teda mõttes seksikateks ja ebaseksikateks osadeks ega mõtle temast kui masinast, mille puhul on tarvis õigetele nuppudele vajutada. Kui pühendad kogu oma tähelepanu tema juures kohal olemisele, võid avastada, et kogu tema olemus on erogeenne tsoon.

Hoia naisega rohkem tähenduslikku silmsidet; ära oota, et tema silmsidet algataks. Kui avastad, et väldid naisele otsa vaatamist, siis räägi temaga sellest ja uuri sellise käitumise võimalikke põhjuseid. Hoia oma pilk avatud ja otsene, ilma et peaksid selleks eriliselt pingutama. Lase kõigel välja paista, sealhulgas ka oma võimalikul hirmul enda äratõukamise või mahategemise ees. Teadvusta endale, mida varjata tahad, ning ära varja seda.

Näita haavatavust ilma südikust kaotamata. Ole läbinähtav ja hell ning ära muutu tõrjuvaks – loo endale piisavalt kindel alus, et sinu haavatavus muutuks sinu jaoks jõu allikaks.

Ära unusta isiklikku hügieeni. Kopitanud lõhnaga higi ei kipu naisi tavaliselt erutama. Sama käib halva hingeõhu, hammaste vahele jäänud toiduraasude ja pesemata kehaosade kohta. Mõned naised ei pruugi sellest suurt numbrit teha, sest tahavad vältida sinu tunnete haavamist; kuigi nad midagi ei ütle, ei kao nende vastumeelsus kuhugi, samas kui sina ei pruugi mõista, miks naine on pisut tõrges sinuga füüsilist lähedust otsima.

Ära jäta oma riideid ja muud kraami vedelema selleks, et naine need üles võiks korjata ja ära panna. Naine pole sinu teenija ja kui sa teda teenijana kohtled, siis tuleb see intiimsuse loomisele ainult kahjuks.

Ära võrdle naist oma emaga ega endiste partnerite või kallimatega. Sellised võrdlused võivad luua tahtmatuid ja ebameeldivaid olukordi, mis võivad teha suure karuteene nii sulle kui naisele.

Ära rõhuta seksuaalses kontekstis visuaalset külge ülemäära. Kui lased end liialt haarata sellest, kuidas naine välja näeb, ei suuda sa piisavalt keskenduda tema teistele omadustele. Võid küll tema välimust vääriliselt hinnata, aga püsi temaga ühel lainel ka energeetiliselt – see aga seisneb palju rohkem tunnetamises kui nägemises. Kui naine on end füüsiliselt käest lasknud, mõtle kaastundlikult temaga koos, mille sümptomiga võib tegu olla (depressiooniga, sügava hingevaluga, seksuaaltungi vähenemisega jne).

Kui sul on naisega lapsed, siis ära eelda, et aeg-ajalt nende kasvatusel abiks olemisest piisab täiesti. Väldi sellist suhtumist, et lapsed on peamiselt naise kantseldada ja sina mängid lihtsalt lapsehoidjat, kui parajasti lastega koos oled. Ole naisega võrdne lapsevanem. Teadvusta endale, mida ja kui palju ta teeb teie laste eest hoolitsemiseks, ning anna ka endast rohkem, ilma et tema peaks sinult seda paluma. Ära alahinda seda, kui palju energiat ja tähelepanu ta pühendab laste kasvatamisele. Kui lapsed on alles imikud või mudilased, siis kas naine peab eraldi paluma sinult nende järele vaatamist, et ise duši all käia? Sinul ei pruugi pähegi tulla naise käest küsida luba tukastamiseks või duši alla minekuks; ära siis sunni tedagi luba küsima.

Vaata naist piisavalt sügavalt, et märgata rohkem kui vaid pinnapealset. Märka tema haavatavust, tema haavu, tema ebakindlust, tema vaevunähtavaid signaale. Pane tähele neid kordi, kui tema näoilme ja energia ei ühti tema sõnadega. Proovi tajuda seda, mida ta ehk ütlemata jätab. Taju seda, kuidas sa naise arvates teda näed.

Kui teed midagi vaid seepärast, et loodad naisega seksida, samal ajal käitudes, nagu see poleks nii, siis tunnista seda – mitte üksnes iseendale, vaid ka naisele. Tee endale selgeks, mis sind selliseks käitumiseks ajendab, ning lõpeta see! Näiteks masseerid naise õlgu, lootuses teda niimoodi seksile vastuvõtlikumaks muuta; naine suudab seda tajuda, ükskõik kui „siirad“ sinu masseerivad liigutused ka poleks, ning tunneb end palju rohkem pinges võrreldes sellega, kui teda masseerid üksnes seetõttu, et teda armastad ja temast hoolid. Veel üks näide: naine avastab koju jõudes, et tema abikaasa on talle valmistanud imelise õhtusöögi, millele järgneb mehe ettevalmistatud eriline vann, kus kogu vannitoa sisustus on paigutatud hoolikalt ja esteetiliselt. Naine aga tunneb endas kerkivat kurbust, teades, et mees ootab temalt seejärel seksi. Ära avalda naisele survet oma ülisuurte ootustega.

***

Ära kohtle neid loetelupunkte kui mingit kohustust, vaid kutset. Jätka nende punktide kallal töötamist mitte seetõttu, et olla oma naisele „heaks“ partneriks, vaid täielikuks partneriks, ehtsaks intiimsuse sõdalaseks.

Soovitused on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Robert Augustus Mastersi raamatust „Mina olen mees“.

Seotud