Mida mehed kardavad? Need on meeste 6 suurimat hirmu

Isegi kõige tugevamatel ja julgematel meestel on oma nõrgad kohad. Nad kardavad mitmesuguseid asju, kuid on olemas kuus asja, mida pelgab peaaegu iga mees. Mida saad teha sina, et neid hirme pisut leevendada?

Impotentsus

Impotentsuse kartus on omane peaaegu kõikidele meestele, kuid vaevalt et keegi neist tunnistab üles. Tavaliselt johtub impotentsus stressist ja madalast enesehinnangust või siis orgaanilistest häiretest.

Mida teha?

Kui oled märganud oma mehel impotentsuse tunnuseid, siis püüa sellele tähelepanu mitte juhtida ja ära mingil juhul heida tema üle nalja, kui sa just ei taha teda solvata või süvendada psüühilisi häireid. Parem proovige veel kord, aga mõnes muus kohas, et mees ei kardaks kriitilise olukorra kordumist.

Töö kaotamine

Ajalooliselt on kujunenud arusaam, et mehel on perekonnas domineeriv positsioon: ta saab rohkem palka ning püüab tõestada, et just tema ongi liider. Seetõttu, koos tööga kaotab mees ka oma tähtsaima trumbi – majandusliku sõltumatuse, millel põhineb tema enesekindlus. Tänapäeva mehe üheks suuremaks hirmuks ongi kaotada töö ja muutuda sõltuvaks oma naisest või sõbrannast ning tema teenitud rahast.

Mida teha?

Kui sa armastad teda – see tähendab, et ei abiellunud raha pärast -, anna seda kohe mõista. Toeta teda ja ära vihasta. Samas ära lase tal liialt lõdvestuda ja muutuda ülalpeetavaks.

Hirm olla hüljatud

Iga mees kardab väga, et keegi ta hülgab. Muide, just seelikukütid kardavad seda palju rohkem, sest siis kannataks nende maine ja eneseuhkus. Just seetõttu on ilusamatel ja efektsematel naistel tavaliselt vähem partnereid olnud – sest mehed valivad kergemini kättesaadavaid naisi, kartes, et kaunima naise jaoks ei ole nad ise piisavalt head.

Mida teha?

Kui sulle meeldib mõni mees, siis pole ilmtingimata vaja näidata talle oma totaalset “ligipääsmatust”. Vihja, et ta meeldib sulle ja et te võiksite koos juua kohvi – näiteks homme jne.

Hirm olla halvem kui ekspartner

Mehe jaoks on see üks pealetükkivamaid mõtteid. Ta peab pidevalt võrdlema ennast teiste konkurentidega, kaasaarvatud ka tüdruku eelmiste noormeestega. Teadmine, et ta olevat teistest parem, tõstab ta enesehinnangut.

Mida teha?

Kui vaadata naise seisukohalt, siis on see mehe alateadvuses peituv hirm meile lausa plussiks. Ta on justkui motivatsiooniks, mis paneb mehe võitlema, ta püüab saavutada rohkem. Samas ei tasu mehe juuresolekul meenutada oma eksmeest, eriti tema positiivseid külgi.

Kartus kaotada vabadus

Mees tunneb ennast alati kohutavalt ebamugavalt, kui üks naine püüab teda kontrollida: ta tunneb end just nagu aheldatuna.

Mida teha?

Püüa ohjeldada oma uudishimu ning usalda oma kallimat. Anna talle vabad käed, et ta ei tunneks, et teie suhe kahjustab ta tervist.

Hirm vanaduse ees

Kuigi naistele tundub, et mehed ei hooli eriti palju välimusest, pelgavad nad vanaks jäämist. Nende põhimõtteks on: “Pigem surra, kui vanaks jääda”. Nad kardavad nooremate konkurentsi palju rohkem kui haigusi ja kiilaspäisust.

Mida teha?

Püüa talle selgeks teha, et palju parem on väärikalt vananeda, kui püüda käituda nagu poisike, olles ise kuuekümneaastane. Näita, et ka sina ei ole enam noor ning ei vaatagi noormeeste poole, keda ta oma võistlejateks peab.

Toimetas: Katrin Oidra

Allikas: Kas sa julged elada või hoiab hirm sind tagasi?

Naised kui meeste hoidjad

Suhted, mis on meile määratud kõrgemalt poolt

Mõistus, mis kuulab südant, toob selgemad otsused

Vaata ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robert Augustus Mastersi raamatut “Mina olen mees”.

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.