Meil on valida, kas elame kannatuste või kerguse programmis

Minu endine ülemus ütles mulle kunagi kuldsed laused kui uurisin, miks mina kehvemates tingimustes tööd pean tegema kui teised: “Kes jõuab rohkem, sellelt nõutaksegi rohkem!” See on üks ääretult kummaline arusaam, et kui kellelgi läheb hästi võib talle ükskõik missugust pahna tee peale ette visata, sest tal läheb ju nagunii hästi.

Hästimineja jäetakse pea alati riismete peale viimaseks, sest kõigest hoolimata kraabib ta kokku ju hea. Ja kõige tipuks tuleb hästiminejal veel olla ka iluvõimleja, kes igas suunas paindub, sest hoolimata tingimustest viskab hästimineja ju lõpus alati rõõmsalt silda. Jah, hästiminejal lähebki kõik hästi, aga kust tuleb selline arusaam, et kui kellelgi on kõik hea, siis on enesest mõistetav, et talle võib meepoti ka koos tõrvatilkadega kaasa anda, sest küll tema selle sealt välja imeb. Nii on see ükskõik kus, kasvõi Aafrikas turul kaubeldes, mil valge peabki neli korda kõrgemat hinda maksma, sest tal läheb ju hästi!

Meil on valida, kas elame kannatuste või kerguse programmis. Kes usub, et kõik hea peab tulema läbi vaeva, sellel ongi keerulisem lubada nii endale kui teistele kergemat teed. Kes usub, et kõik hea tohib kohale jõuda ka läbi kerguse, sellel on lihtsam teha ruumi kõigele voolavale, et eluvesi saaks liikuda veel kergemalt ja sujuvamalt takistusteta edasi. See Universumi külgetõmbe seadus kehtib absoluutselt igas asendis meil siin Maa peal.

On lausa teadlaste poolt läbi viidud uuringud, miks näiteks mehed teevad kiiremat, kergemat ja paremat karjääri kui naised. Samal ajal kui naised teineteisele kaikaid kodaratesse loobivad, aitavad ja toetavad mehed üksteist karjääriredelil edasi, sest siis pritsib “pumba” juurest hilisemalt ka enda peale. Tehtud teeneid ei unusta mehed kunagi.

Sama kehtib ka suhetes partnerite puhul. Kui mõlemad osapooled teevad kõik selleks, et teisel oleks hea, siis ongi suhe hea, sest vastastikku soovitakse, et teisel oleks veel parem. Ja siin peitubki kogu hästiminemise eduvõti. Rohkem saladusi ei ole. Ausalt.

Ma soovin sulle alati head, sest siis on meil kõigil hea.

Allikas: Kõiksuse kanaldused

Seotud