Meheliku seksuaalsuse plussid ja miinused

Mida tunneb minu mees, kui ta vaatab teisi naisi? Kui mees näeb tema arvates atraktiivset naist, siis tema keha vastab silmapilkse seksuaalse polarisatsiooniga. See ei ole seotud tunnetega. See on tema jaoks ligitõmbav nagu äsja valmistatud kohvi aroom, nagu kauni vikerkaare märkamine või lille joovastava aroomi nuusutamine. See on hetk erutust, laine ihalust ja imetlust.

Sellist laadi külgetõmbejõud ei mõjuta mehe armastust tema väljavalitud partneri vastu. Kui sinu mees näeb atrak­tiivset naist, siis ei muuda see tema armastust sinu vastu. See ei ole üldse seotud armastusega. See on meheliku ja naiseliku energia seksuaalse külgetõmbejõu füüsiline vastukaja.

Miks on minu mees seksi ajal nii mehaaniline? Naisele on armatsemine midagi sisemist, südant puudutavat ja sügavamaid tundeid haaravat. Naisel on süda, keha, tunded ja seksuaalsus kõik ühte põimunud. Et saada täielikku naudingut, tuleb avada oma süda ja keha, see tähendab muu­tuda haavatavaks. Sa lubad kedagi enda sisse, avad talle oma olemuse. See on väga intiimne, armastav, tundeline, püha ja siiras sündmus.

Bioloogiliselt asetsevad mehe suguelundid väljaspool tema keha, tõenäoliselt on tegemist tema kõige pinnapealsema organiga, mis asub südamest kõige kaugemal. Tema jaoks toimub vahekord väljaspool tema keha, sinu sees. Tema ei pea ennast avama ja muutuma haavatavaks. Meeste ja naiste suhtumine seksuaalsesse vahekorda on psühholoogilisel tasandil väga erinev.

Paljudele meestele on seks, vähemalt psühholoogilisel tasandil, nagu šokolaadi söömine. Šokolaad maitseb hea, ükskõik kui paha su tuju parajasti on. Mõnikord on nii, et mida halvem tuju, seda paremini maitseb. Ei ole eriti tähtis, kellelt sa selle šokolaadi saad, maitseb ikka.

Seks võiks olla mehele sama püha, kui see on naisele. Aga üldiselt on naistel raske tundeid seksist lahus hoida. Sellest, mida naine arvab enesest ja mida tunneb partneri vastu, sõltub tema jaoks vahekorra meeldivus ja õnnestumine. Paljude meeste jaoks pole see nii. Nende jaoks on seks meeldiv kehaline tegevus, nagu sportimine või jäätise söö­mine.

See ei ole alati niiviisi. Ka mehed avaldavad oma sügavat armastust läbi seksi. Aga kõige madalamal seksuaalsuse ta­sandil on tegemist lihtsalt rahulduse saamisega. Armastusega ei ole siin midagi pist­mist. Mehele võib seks olla võrdväärne masturbatsiooniga. Võib olla, aga ei pea olema. Naistel on mõnikord raske oma mehe tunnetest ja mõtetest aru saada. Kuidas saab nautida seksi nagu jäätise söömist või sportimist, lahus tunnetest ja armas­tusest. Samamoodi on meestel raske naiste tundeid ja mõtteid mõista. Mehele on seks mõnu pakkuv tegevus. Ta ei saa aru, miks naine ei naudi tunneteta seksi. Mees võib mõelda: “Me mõlemad saame ju naudingu.” Tema arvab asjast nii ja kujut­leb, et nainegi naudib seksi just samamoodi. See on lihtsalt lõbupakkuv füüsiline kogemus. Nagu massaaž, mootorrattaga sõitmine, päikese käes istumine või magusa papaia söömine. Kõik need tegevused valmistavad kehalist rõõmu. Mõned naised võivadki seksi nii kogeda, aga rohkem on selline mõtlemine omane meestele.

Meestelt nõuab teistmoodi suhtumine seksi palju pingutust ja õppimist. Tavaliselt tut­vuvad mehed seksiga varajases nooruses masturbatsiooni kaudu. Nad õpivad varakult, et seks on genitaalne erutamine, mis viib orgasmini. Sageli on mehel sellest kõrgemat sek­suaalsust päris raske õppida. Samast situatsiooni võiksid sa kogeda, kui näiteks üritaksid lahendada matemaatikaülesandeid rannas kuuma päikese käes lamades, kus jahe vesi üle su jalgade suliseb ja sõber sulle massaaži teeb. Tõenäoliselt oleks sul sellise kehalise mõnulemise ajal väga raske olla vaimselt valmis matemaatikaülesannete lahendamiseks. Samamoodi on meestel raske olla emotsionaalne, kui nad parajasti kehalisi mõnusid naudivad.

Mehed ja naised on seksuaalselt väga erinevad. Sinu üles­andeks võiks olla mehe seksuaalne äratamine. Õpeta teda, kuidas vabastada oma teadvus, tulla tagasi kehasse ja tun­netada seksuaalset lähedust südamega. Sinu jaoks on see väga lihtne ja loomulik, tema jaoks aga aastate­pikkune harjutamine. Paljud mehed tegutsevad just seksuaalsuse füüsilisel tasandil, sest meie kultuur ise toetab vähest pühitsetust ja pühadust kõiges, eriti aga selles vald­konnas.

Allikas: David Deida “Sellised need mehed ongi”, kirjastus Pilgrim

Seotud