Meestel, kes abielluvad tarkade naistega, on head eeldused pikalt elada

Kui mees abiellub targa naisega, siis võib see talle väga mitmel moel kasulikult mõjuda. Paljud mehed küll kipuvad tarku naisi pelgama, kuid täiesti ilmaaegu. Loe, mida head toob kaasa targa naisega koos olemine.

Uued uuringud näitavad, et kui naine on intelligentne, siis võib see tõepoolest tõsta partneri eluea pikkust ja vabastada teda dementsusest.

Aberdeeni ülikooli vaimse tervise emeriitprofessor Lawrence Whalley nendib: “On üks asi, mida võiks juba väiksetele poistele rääkida – kui soovid, et sinu eluiga oleks pikk, abiellu targa naisega.”

Naised, kes inspireerivad oma abikaasasid mõtlema ja esitavad neile väljakutse põneva vestluse näol, hoiavad oma mehe aju aktiivsena, mis on parim ennetus ka dementsuse ja Alzheimeri tõve puhul.

Praegu puudub dementsuse ravi, kuid tõendid näitavad, et on olemas mitmeid ennetavaid samme, mida inimesed võivad oma riski vähendamiseks ette võtta. Inimesed, kellel on kõrgharidus, vaimselt nõudlik töö, aktiivne elustiil ja intellektuaalselt stimuleerivad hobid kannatavad palju vähem dementsuse sümptomite all. Muidugi mängivad rolli ka dieet, kehaline aktiivsus ja muud tervisemured, kuid just ajule väljakutseid esitavad vestlused ja ülesanded on lihtsaimad ja ka tõhusaimad vahendid, millega saada oma noorust säilitada.

Seega, mehed, kes hoolivad oma füüsilisest ja vaimsest tervisest, peaksid abikaasa valikul kindlasti vaatama seda, et neil oleks oma abikaasa seltsis põnev ja et oleks, millest rääkida.

Allikas: Auxx.me

Loe lisaks: Soovid elada kaua? Uuri järgi, mis on pika eluea saladus!

Selgeltnägija Vanga nõuanded hea tervise ja pika eluea saavutamiseks

Teadlased tõdevad: kalorite piiramine 30% võrra pikendab eluiga ja vähendab haigusi

22 nippi terve südame heaks, mis toovad hea enesetunde ja pika eluea

Seotud