Mees, pane tähele! Need nõuanded aitavad sul õppida rääkima naisega puudutuste keeles

Iga kuumavereline ja testosterooni täis mees ilmselt muigab kavalalt, kui avastab, et ta naise peamine armastuse keel on kehakeel. See on ju nagu lotovõit, kas pole? Sest seks on ju ka füüsiline puudutus? On ju? On. Aga mitte ilmtingimata. Sõltub naisest. Mõned naised leiavad tõepoolest seksuaalakti füüsilisest poolest ka emotsionaalset rahuldust. Paljud naised aga panevad seksi ja teised füüsilised puudutused erinevatesse kategooriatesse.

Puudutuste keeles rääkima õppimise eesmärk pole mitte eelkõige su enda vajadusi rahuldada, vaid tekitada naises tunne, et ta on armastatud. Kui ta tajub, et sinu puudutused on alatasa vaid eelmäng – viis tema “meeleollu” saamiseks -, siis võib ta hakata su puudutusi pahaks panema. Ning aja jooksul hakkab ta sind üha vähem usaldama.

Su naine peab tundma, et su eesmärk on siiras, su kavatsused üllad ning su jõupingutused suunatud talle. Kui see tähendab,et kõnealuses puudutuste keeles väljendumise puhul ei lähe seks arvesse, pole midagi parata. Intiimset suhet saab edasi arendada hoopis teises kontekstis.

Kui me eristame praegu füüsilisi puudutusi ja seksuaalakti, tuleks üle korrata kolm aspekti. Esimene hõlmab seda, millised puudutused on kohased ja millised kohatud. Pea meeles, naine on see, kes piirid seab. Kui talle ei meeldi teatud puudutused, sest tema jaoks tähendavad need käperdamist, peab tal olema võimalik seda vabalt väljendada. See võimaldab sinul oma käitumist korrigeerida. Sa pead ta tundeid austama.

Teiseks, kui sinu naise jaoks on kõik puudutused väga tähendusrikkad ja laetud, siis kõik teistele jagatud puudutused on tema jaoks reetmine ja katastroofilise mõjuga – palju rohkem kui mõne teise jaoks. Perenõustajad on näinud hordide viisi mehi ja naisi, kes püüavad truudusetu abikaasa poolt tekitatud emotsionaalsete traumadega toime tulla. Inimese jaoks, kelle esmane armastuse keel on puudutuste keel, on need teemad ja traumad palju keerulisemad. Mõte, et armastus, mida tema on igatsenud, on antud kellelegi teisele, on enamasti liiga raske kanda. Naise armastuse patarei pole mitte lihtsalt tühi, vaid kildudeks plahvatanud. Seda kahju on võimalik korvata vaid tohutute jõupingutustega.

Kolmandaks, kui seksuaalvahekord tõepoolest ongi su naise armastuse keel, siis peaks sa püüdma olla tema jaoks parim armastaja. Mida rohkem sa seksi kohta loed ja uurid ja mida rohkem te sellest räägite, seda paremini õpid oma tundeid sel viisil väljendama.

Puudutuste keele vestmik

Võta seda kui füüsiliste puudutuste keeles suhtlemise stardipaketti. Kui sul jääb ideedest vajaka, kuidas naisele puudutuste abil armastust väljendada, proovi midagi järgnevatest.

• Harju naist igapäevaelus sageli puudutama. Tõmba sõrmedega läbi ta juuste, kui ta raamatut loeb. Puuduta ta õlga, kui ta köögis toimetab. Aja jooksul tekib ka kõige väiksematest asjadest lähedus.

• Võta harjumuseks naist suudelda kodust lahkudes, töölt koju tulles, enne magama jäämist. Need rituaalid kipuvad muidu kaduma, eriti kui te juba pikka aega abielus olete olnud.

• Muuda igapäevaseid harjumusi ja käitumismustreid nii, et teie vahel tekiks rohkem füüsilisi kontakte. Kui teil mõlemal on “oma” tool, lükake need teineteisele käesirutuse kaugusele. Vahetage voodipooli. Harjumatu koht tekitab tahtmatult ootamatuid kehalisi kontakte.

• Kui te restoranis olete harjunud üle laua istuma, istuge järgmisel korral kõrvuti. Kui te reeglina kõrvuti istute, istuge teineteise vastu ja katsetage natuke lauaalust flirti. Võtke mõni õhtu aega, et eksperimenteerida, välja uurida, millised puudutused su naisele kõige rohkem meeldivad. Puuduta kogu tema keha ja palu tal rääkida või mingil moel (pöial üles, kui meeldib, pöial alla, kui ei meeldi vms) kogu aeg märku anda, mida ta tunneb. Jäta meelde, milliste kohtade puudutamine teenib ära heakskiidu.

• Õpi veebist ja raamatutest erinevaid massaažitehnikaid. Eksperimenteeri ja uuri, mis su naisele kõige rohkem meeldib.

• Meenuta teie esimesi kohtinguid ning tuleta meelde füüsilisest kontaktist kogetud erutust, mida sa nüüd ehk iseenesestmõistetavana võtad. Kui te naisega omaette olete, püüa seda kunagist erutust taasluua.

• Kui sa naisele midagi ostma lähed, püüa leida midagi, mis käele mõnus katsuda on – näiteks kašmiirist kampsun, fliisist tekk, soojad, pehmed sussid.

• Kui ta haigeks jääb, pea meeles puudutuse tervendavat mõju. Kui ta pea valutab, paku, et sa masseerid ta kaela või meelekohti. Kui tal on gripp või külmetus, masseeri ta laupa. Kui teil on lapsed, õpeta neile puudutuste kaudu armastuse väljendamist. Julgusta lapsi palju kallistama. Mida rohkem sa ise eeskuju näitad, seda rohkem ka lapsed sellest õpivad ja su eeskuju järgivad.

• Suhtle mingi piiritletud aja jooksul naisega vaid puudutuste keeles. Ära ütle midagi, lihtsalt külvata üle füüsilise tähelepanuga.

• Kui ta voodis sinu poole seljaga on, kirjuta talle midagi selja peale ja vaadake, kas ta oskab ära arvata. (Muide, “ma jumaldan sind”, leiab palju paremat vastuvõttu kui “aeg on koristama hakata”.)

Allikas: 6 viisi, kuidas partnerile oma armastust näidata ja suhet toimimas hoida

Miks sa tõmbad ligi just neid mehi, keda tõmbad?

Miks mehed end suhtes eemale hoiavad?

Mida naine peaks teadma mehe seksuaalsuse kohta?

Meheliku seksuaalsuse plussid ja miinused