Mees, kui sinu naise armastuse keel on kingituste keel, peaksid mõistma, et talle kingituste tegemine on sinu parim pikaajaline plaan

Armastuse ja kingituste omavaheline seos on sügavam kui enamus inimesi arvatagi oskab. Kui vana sa olid, kui sa emale kingituseks esimese lille korjasid – ütlemaks „ma armastan sind“? Kui palju kingitusi sa vanemate jaoks laagris, pühapäevakoolis, kunstitunnis meisterdasid? Me sünnime instinktiga midagi anda. Nende loomulike soodumuste lihvimine ja täiustamine määrab ära selle, kui hästi sa seda armastuse keelt kõnelema õpid.

See impulss, mis pani sind lapsena tegema midagi, mis vanematele rõõmu valmistas (või teeb seda tänini), juurdub sügavalt inimestesse, kelle esmane armastuse keel on kingituste tegemine. Kingitus on miski, mida saab käega katsuda ja öelda: „Vaata, ta mõtles minu peale.“ Selles peitubki asja veetlus. Enne kingi tegemist tuleb selle inimese peale mõelda. Kink sümboliseerib seda mõtet. Pole oluline, kui palju see maksis. Oluline on, et sa mõtlesid ta peale – et sa võtsid aega, et mõelda, mis talle rõõmu võiks valmistada, ning tegid selle siis teoks.

Kingitused on armastuse visuaalsed sümbolid. Nende sümbolite tähendus ja tähtsus võib kaotsi minna, kui seda keelt ei oska. Erinevus selle keele valdajate ja mittevaldajate vahel tuleb ilmsiks suhtumises meie kultuuri ühte kõige levinumasse armastuse visuaalsesse sümbolisse: abielusõrmusesse. Enamus abielutseremooniaid sisaldab sõrmuste vahetamist. Ja tseremooniat läbi viiv inimene ütleb midagi stiilis „need sõrmused sümboliseerivad sidet, mis ühendab lõputus armastuses teie südameid“. Ja see pole mingi tühi retoorika. Need sõnad annavad väge teie liidu visuaalsele sümbolile – eriti siis, kui osapooled on selle keele valdajad.

Just sel põhjusel ei võta mõned inimesed pärast abiellumist mitte kunagi enam seda sõrmust sõrmest ära. Kui kingitused on sinu naise kõige esmaseks armastuse keeleks, kannab ta sõrmust sagedamini – ja mõtleb selle peale sagedamini – kui sina. Ta ilmselt väärtustab oma sõrmust ja kannab seda uhkusega, sest selle oled andnud talle sina oma armastuse kinnituseks. Ning ilmselt on talle olulised olnud ka kõik teised kingid, mida sa talle aastate jooksul teinud oled. Ta vaatab neid kui sinu armastuse väljendust.

Siit teemat edasi arendades – ilma kingituste kui armastuse visuaalsete sümboliteta võib naine kahelda su armastuses. Kindlasti hakkasid nüüd mõned teist ohukellasid või rahakõlinat kuulma. Või kahtlustama, et tegemist on kinnimakstud reklaamtekstiga. Kordame üle varemöeldu: üldiselt ei ole kingi mõjul midagi pistmist tema ainelise väärtuse või maksumusega.

Hea kingi suurus, värv ega kuju ei oma mingit tähtsust. Mõned on kallid, mõned ei maksa midagi. Kui sinu naise esmane armastuse keel on kingituste keel, siis võib kingi hind talle korda minna vaid juhul, kui see väljub sinu igapäevaste võimaluste või enda ja teiste peale kulutatava eelarve raamest.

Kui sa elad golfiväljaku kõrval turvameeste poolt valvatud piirkonnas, ei saa sa igal nädalal säästumarketist ostetud kinkidega koju ilmudes eeldada, et need kõnelevad naisele tohutust armastusest. Kuid kui teie finantsid pole kiita, võib supermarketist ostetud asjake kõneleda miljoni dollari eest.

Kui sa oled oma loomult kulutaja, ei tekita naisele kingituste ostmine sulle ilmselt raskusi. Kui sa oled säästja, võib see mõte tekitada teatavat intellektuaalset ja emotsionaalset vastupanu. Sest kui sa enda peale raha ei kuluta, miks sa peaks naisele asju ostma? Majanduslikus mõttes on tegemist sedavõrd hea argumendiga, et päris keeruline võib esmapilgul olla hoomata selle emotsionaalset kallutatust. Tegelikult on nii, et kui sa oled säästja, oled sa teatavas mõttes enda peale kulutaja. Oma rahasse klammerdudes „ostad“ sa enesehinnangut ja turvatunnet. Sa kasutad oma raha enda emotsionaalsete vajaduste eest seismiseks.

Küll aga ei seisa sa seeläbi oma naise emotsionaalsete vajaduste eest. Kui sinu naise esmane armastuse keel on kingituste keel, peaksid sa mõistma, et talle kingituste tegemine on sinu parim pikaajaline plaan. Seeläbi investeerid sa oma suhtesse ja täidad oma naise armastuse patareisid. Kui sinu naise armastuse patareid on laetud, vastab ta sulle armastusega keeles, mis sulle mõistetav on. Seda nimetatakse win-win situatsiooniks, olukorraks, kus mõlemad võidavad.

Kui mõlema inimese emotsionaalsed vajadused on rahuldatud, jõuate oma suhtes sootuks uuele tasandile. Investeerides armastusse oma naise vastu, investeerid sa kõige kõrgema tootlikkusega aktsiatesse.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Gary Chapmani ja Randy Southerni raamatust „Armastuse 5 keelt meestele“.

Seotud