Meelerahuharjutus lastele: Ma olen puu

Raamat „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“ on loodud sooviga aidata lastel kiires elutempos rahulikuks jääda ning oma emotsioonidega toime tulla. Proovi meditatsiooni „Ma olen puu“. See meditatsioon annab jõudu ja energiat. Arendab tugevust, kindlustunnet, püsivust ja kannatlikkust. Avardab teadlikkust meie olemusest, austust maa ning looduse vastu.

Kõigepealt tee kolm pikka hingamist: nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. Kui hingad sisse, siis kõht paisub nagu õhupall, ja kui hingad välja, läheb õhupall tühjaks.

Hinga veel kord rahulikult sisse-välja-sisse-välja-sisse-välja. Soovi korral võid sulgeda silmad.

Kujuta ette, et sa oled puu. Milline puu sa oled? Millised on sinu tüvi, oksad, lehed?

Kujuta ette, et sul on kuldsed juured. Need lähevad sügavale-sügavale maa sisse. Su juured saavad maa seest jõudu ja energiat. Maa jõud voogab jalgadesse, sealt edasi ülespoole, kuni jõuab peani. Sul on tugev ja kindel tunne. Puhub vaikne tuul, mis sasib su oksi ja lehti. Sul on hea olla.

Nüüd puhub päris tugev tuul, painutab sind igas suunas, aga sina ei murdu. Sa seisad kindlalt püsti. See on hea tunne.

Tuul hakkab vaibuma. Sa tunned end tugeva ja võimsana.

¤ Too tähelepanu hingamisele. Tee kolm pikka sisse- ja väljahingamist. Ava väga vaikselt silmad ja hõõru omavahel peopesasid.

Kui soovid, võid jagada teistega oma kogemust viisil, mis sulle sobib: jutustades, lauldes, joonistades oma puud. Võid ka lihtsalt olla, ilma tegevusteta.

Katkend on pärit kirjstuse Pilgrim poolt välja antud Monika Allerti raamatust „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.

Seotud