ME EI OSANUD AUTISMI KAHTLUSTADAGI | Minu tunnete kadalipp alates eitusest ja lõpetades kadedusega nende suhtes, kellel on terve laps

Algul ei osanud neljase Tomi vanemad midagi kahtlustada. Poiss oli sünnist saati rõõmus laps, sõi, magas ja arenes hästi. Tagantjärele targana oskab ema siiski välja tuua varajasi ohumärke, mis viitasid autismile, kirjutab Perejakodu.delfi.ee.

Raplas elava Anett Vällingu (28) peres kasvab kaks poega – Taison, kes on igati terve poiss ja Tomi, kellel on autismispektri häire diagnoos.

Tomi oli algul nagu beebid ikka, esimesed muutused algasid siis kui poiss oli poolteist. Ta kippus pead vastu esemeid lööma, rõõmustades lehvitas väga agaralt käsi, keskendus pisidetailidele ja armastas üksi mängida.

Esimene tõsisem ohumärk vanemaile oli aga see, kui Tomi teisel eluaastal häälitses, kuid sõnu ei tulnud ning need vähesedki, mis tulid, kadusid sama ootamatult. “Hiljem saime teada, et sõnade kadumine on üks autismi tunnuseid,” lausub ema Anett.

Loe lugu edasi Perejakodu.delfi.ee lehelt.

Vaata lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud raamatuid Temple Grandin, Richard Panek “Autism. Diagnoosimise alused ja suhtumine autistidesse” ja Kaarel Veskis “Autismi olemus”.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.