Märtsi sõnum: vaata tagasi armastusega, et minna edasi rõõmuga

Peale 13. ja reedet on märtsis, nagu me kõik näeme, üsna suured ühised väljakutsed. Kuidas me koos toimime, teineteist märkame, hoiame, mõistame… Märts toob meid kokku. Toob vanadest harjumustest ja mõtetest puhastust, toob armastust selliselt, et seda ei tunne niisugusena äragi, sest tekib võimalus viia teemasid endas uutmoodi kokku ja kergusesse. Ning märts annab võime ehitada ja avastada seda, mida oled igatsenud oma elus näha, vahendab Banaanisaar.ee.

Märts lõpetab terve rea alguseid. Kalendriaasta algas 1. jaanuaril, Hiina uus aasta saabus 12. veebruaril, mõnel algas aasta hoopis 1. märtsil ja astroloogiliselt saab aasta alguse hoopis 20. märtsil.

Alguseid on kogu aeg. Vahel nad koonduvad kokku ja mõjuvad võimsamalt. Meil on vaja alguseid, need õpetavad liikumist, unistamist ja uue loomist.

Muutused pole enam ammu väikesed, vaid on tunda iga muutuse suuremat mõju. Sest muutused ja liikumised tulevad sügavamalt su enda seest ja seepärast ka puudutavad kõike muud su enda sees. Jaanuar tõi uusi seoseid. Veebrar aitas luua selgust. Veebruaris sai kokku puutuda konfliktidega, tihedate tegemistega. Märtsis saame avastada, et osa vajadusi on endal vahepeal muutunud. Midagi paistab uues valguses. Kui eelmine aasta oli vabaduse aasta, siis see aasta on südame järgimise aasta.

Märts on see kuu, kus on hea viia lõpuni seni poolikuna seisnud asjad, sest siin on ärategemise ja ülesehitamise jõudu. Märtsis hoia seda, mida oled alustanud, sinu loodu kogub hoogu. Hoia rütmi ja järjepidevust ning sel läheb hästi. Märtsis tehtud muutused on seotud maiste teemadega, märtsi energia on ses osas väga maandav ja kahe jalaga maa peal. Maistest teemadest on õhus näiteks liikumine, toitumine, töö tasakaal, sõpruse ja suhete edasiviimine, vajalikud vestlused. Endiselt, sarnaselt veebruariga, on õhus vajadus ennast hoida.

Vaata tagasi armastuses. Saad sa tagasi vaadata oma minevikule armastusega? Mis on need kohad, mida selliselt vaadata ei saa? Mis sa neist mõtled, täitsa päriselt, mis sa mõtled ja keera see mõte tagurpidi. Mida sul on vaja, et uut mõtet uskuda?

Märtsis on oluline hoida hinge kerguses. Rõõm on armastuse energia. Sel kuul on vaja lihtsalt olla. Lihtsalt vabaks lasta muremõtteid, lihtsalt uskuda paremat, lihtsalt rõõmustada, edasi liikuda, nautida. See kõik on väliselt toetatud. See on väga suur asi ja verstapost, märts toetab selliseid avastusi. Siin on lihtsam ja lihtsalt vaja end negatiivsest eemale tõsta. Märtsis saab ka kergemini suhteid parandada, andestada ning uutmoodi edasi minna.

Loo vaba aega, iseendale olemise aega. Vaikuse aeg on oluline. Kui leiad lühikeseks ajaks võimaluse aeg enda jaoks peatada, on sellel suur taastav jõud. Lisaks – kellega sa oled sees vaikne, kellega koos tahad leida aega vaikselt veeta?

Muutuste laskmine enda sisse. Märts on koht, kus märgata, kuidas maailmas toimuv minust läbi käib. Kuidas ma lasen sellel endast läbi käia – kehast, emotsioonidest. Kas see käib minust läbi ja ma lasen kaasa minna sellel, mis tahab? Või ma reageerin, lähen kaitsesse, negatiivseks, vihaseks, hirmunuks? Ära jää sellesse kohta, mine siit edasi. Kuidas siit edasi saab? Vahel on selleks vaja lubada endal lihtsalt kõike tunda, tunded läbi teha, et keskmesse tagasi saada. Kui on vaja, siis nuta, karda, turtsu, ole ärev, tee need emotsioonid läbi. Oluline pole niivõrd vaadata, mis väljas toimub, vaid mida see sinu sees tekitab.

Märts aitab leida tugevust, kuidas elus rohkem neutraalne olla. Kui oled neutraalne, on energiaväli avatud uuele informatsioonile, muutusele, avardumisele. Neutraalsus on vabadus sellest, mis on. Millegi endasse võtmine tähendab, et see saab osaks sinust. Ka osaks sinu energiast ja vibratsioonist.

Selles kuus on jõud väljendada end heast kohast. Kui valmis sa oled tagasipöörduma oma rõõmu? Igasugust vastupanu on alati hea vaadata nagu puslet, see on lihtsalt midagi, mis annab sulle uue vaatenurga ja veidi põnevat tegevust.

Lase elul endale vastata. See on ilus teema, mis läbib kogu aastat. Olen endaga kannatlik, annan endale aega. Iseendaga suhte arendamine kasvatab kõike mida näed, tunned ja kellega aega veedad. Ja ole ka kannatlik oma soovidega. Soovi ja siis lase olla, jää ootama, kust see saab esile tulla – lase elul endale vastata. Ole valmis märkama vastuseid ja need vastu võtma.

Ausaltöeldes on suurepärane seda alustuseks katsetada näiteks väikeste asjadega. Kui oled näljane, soovi endale midagi head süüa. Siis jälgi, mis juhtuma hakkab. Tuleb inerts sinu seest või väljast, lihtsalt mine kaasa ja rõõmusta.

Märtsi kuupäevadega on nii, et 9. märtsist on paar päeva õhus lõpuleviimised; müstiline 13. ja reede on hea aeg näha negatiivset ja keerata see meele jõuga vastupidiseks; 20. märtsil ootab meid hooaja pöördepunt, siis on hea minna välja loodusesse, et tunnetada kogu maailma mõjutavat suurt jõudu; 24. märtsil tuleb noorkuu, kus on hea algust teha ja pühitseda uut, siin on ka hea ära näha oma hirmud, et neist läbi astuda.

Autor: Liisa-Indra Pajuste

Allikas: Esivanemate austamine: vii läbi suguvõsa “skannimise” rituaal

Mai-Agate Väljataga: mõni hing tuleb maale teadlikult suguvõsa mustrit tervendama

FENG SHUI KODUS: need on 13 asja, mida tasub vältida, kuna loovad koju halba energiat!

Kui kohtad mõnda neist loomadest, siis on see märguanne “ülevalt”, mida tasub tähele panna

Seotud