Märka neid, kes on sinu kõrval täna

“Kummaline, et inimesed võivad tunda haletsust nälgivate Aafrika laste ning kodutute kasside pärast, aga samal ajal ei märka nad hoolt ja armastust pakkuda kõige lähedasematele. Ma tunnen kaasa Eesti meestele, kes nosivad vaikselt oma võileiba või toituvad burgeritest ning kelle naine ei leia aega või viitsimist oma mehele armastusega õhtusööki valmistada,” on kirjutanud varalahkunud blogija Kadri Luik.

Ma tunnen kaasa Eesti naistele, kellele mees kunagi ei ütle õhtul voodisse minnes, et “Kallis, ma armastan Sind endiselt”. Ma tunnen kaasa Eesti lastele, kelle vanemad ei leia päevas tundi aegagi, et oma argitoimetused jätta ja nendega mängida või rääkida, ilma et telekas lõugaks, telefon heliseks või mõni netiportaal samal ajal lahti poleks. Mul on ka kassidest ja aafriklastest kahju, aga tegelikkuses on see silmakirjalik, kui me hoolime terve maailma hulkuvatest kassidest ja kodututest, šeerime Facebookis haigete laste, kadunud koerte ja nälgivate pärismaalaste pilte, aga samal ajal ei märka oma koduseinte vahel taibata, et meie roll on pakkuda hoolt, armastust ning kodusoojustjust siin, kus me praegu oleme.

Me vahime romantilisi filmikesi, unistame romantikast, aga endal on mees juba kuu aega kuival… Ega see José Ignacio ei tule sinu magamistuppa ega süüta seal küünlaid ega tari sind Tarzani kombel voodisse. Seda võib teha sinu mees, aga ilmselt ei juhtu see siis, kui sina, naine, lokirullid peas, puuvillases öösärgis magamistuppa ilmud, rääkides, et homme oleks vaja ülemise korruse põrand ära lihvida. Ja, mees, sinu naine ei hakka ka koduseinte vahel pornostaariks, kui sa pole raatsinud teda viimased kümme aastat restoranigi viia ja kui ainus romantika seisneb õllepurgitaga “Tuvikeste” vaatamises, samal ajal kui naine kööki koristab ja laste kooliriideid triigib.

Kui kindel sa oled,et sinu “like” aitab mõnel nälgival lapsel kõhtu täis saada, et sinu “like” aitab kaugel USAs elaval Jordanil või Alice’il terveks saada? Sina ei tea, mina ka ei tea, aga ma luban, et sinu pingutus armsa lähedase suhtes aitab sul panna end tundma, nagu oleksidki muutnud maailma, ja aitab sul luua reaalsust, mis sarnanebki kaunilõpulise seebiseriaaliga.

Allikas: Alkeemia lugemisnurk | Kas sulle meeldib olla üksinda või tunned ennast tegelikult siis üksildaselt?

Suhteterapeut selgitab: millest tekivad suhteprobleemid?

Osho: armastus ei ole suhe vaid meeleseisund

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.