Mari Metsallik: oskus olla nõrk on üks osa naise väest

Naine kasvatab oma meest nõrkusega. Naiselik nõrkus tekitab mehes soovi luua tema jaoks häid elutingimusi. Naine, kes hirmu tõttu ei suuda endal lasta olla nõrk, röövib endalt ise naiselikkuse energiat, sest tahtes olla hea, kipub ta tegema liiga palju kõigi jaoks ning keelduma talle pakutavast abist. Eriliselt oluline on paluda abi asjades, mis ei ole naisele sobivad, näiteks kottide kandmine, uste avamine, igasugused raskemat sorti tegevused. Mida siiram ja vastuvõtlikum on naine, seda rohkem pakuvad mehed meile oma abi, kirjutab Mari Metsallik oma äsja ilmunud raamatus”Naiselikkuse saladused”.

Oskus olla nõrk tähendab oskust küsida ning vastu võtta. Naiselik naine ei proovigi teha asju, mis tema õrna naiselikku energiat lõhkuda võivad. Ta pigem ootab, et silmapiirile ilmuks mõni mees, kellelt abi paluda.

Madal naiselik enesehinnang keelab abi küsida – “ma saan ju ise ka”. Naised ei lõhu sellega mitte ainult iseennast, vaid ka meest, kes jääb ilma mehelikust naudingu allikast ning tugevusest, mida ta saaks meile abi osutades. Kui naine saab kõigega ise hakkama ega vaja meest millekski, siis hakkabki mees aina vähemaga hakkama saama. Mees ei taha olla seal, kus naine kõigega ise hakkama saab, sest ta ei tunne seal end vajatuna. Meest tõmbab magnetina vaid sinna, kus ta tunneb, et ilma temata ei saa.

Naiselik nõrkus on miski, mis hakkab õrnast naisest välja kiirgama ning magnetina tõmbama tugevaid, abivalmis mehi, kes tunnevad, et ilma nendeta kohe kuidagi ei saa. Lastes endal olla nõrk, tõstame oma naiselikku energiataset.

Armas ja pehme naine, kes siiralt palub abi ning siis appi tõtanud kangelast taevani kiidab ja imetleb, on meeste silmis vastupandamatu.

Liiga tihti seostame me tugevust kannatusega. Ütleme, et tugev on see, kes on palju kannatanud ja palju raskusi üle elanud. Kuid kui raskused on naise tugevaks teinud, on ta järelikult ikka nendes kinni. Naise süda küll kalgistub, aga vähemalt on tugev. Ta ei suuda enam usaldada, aga see-eest on tugev ja iseseisev. Igasugune karmistumine on trauma naise hingele, see on tema naturaalsest olekust kõrvale kaldumine, kuna naise naturaalne algne olek on pehmus.

Pehmus on naise tugevus ja jõud. Tugevus, aga mitte kalgistumine. Naiselikkus ei mõõda oma tugevust selle järgi, kui palju traumat ja valu on ta läbi elanud, vaid selle järgi, kui pehmeks on ta suutnud nende kogemuste tagajärjel jääda.

Ainult läbi tõelise pehmuse kerkib esile naise jõud. Vaadake naise keha – mida pehmemad ja lahtisemad on tema puusad, seda sensuaalsemalt ja takistusteta tantsib ta läbi elu. Selleks et beebi saaks sündida ilma valuta, peavad naise lihased olema pehmed. Selleks et magus ja toitev piim voolaks takistusteta, peab naise rind olema pehme ja olek lõõgastunud. Isegi selleks, et juuksed kasvaksid, peab peanahk olema pehme ja hapnikuküllane, sest igasugune pingestatus tekitab elujõu liikumises blokeeringu. Ja kui naine tahab siia maailma muutusi tuua, mõjub parimalt, kui ta teeb seda läbi täieliku pehmuse – naise kehas ega iseloomus ei leia midagi jäika ega karmi, see pole loodud saavutusi ja pingutust täis elu jaoks.

Naine ei kiirusta kuhugi, ta ei torma, ei võitle ega vehi kätega. Ta pigem istub tugitoolis, olles katnud end sooja tekiga. Hellitab ja mängib lastega, kallistab ülevoolavalt rõõmsalt meest. Ta jätab armastust, kaastunnet ja lahkust igale poole, kõigi jaoks.

Kõigi jaoks on alati ja piisavalt aega, ka iseenda jaoks, iseenda hellitamiseks. Tal on peen tunnetus, ülevoolav kaastunne ja truu armastus, mida jätkub kõigile.

Liigu teadlikult rohkema pehmuse poole. Too lepitust ja rahu konfliktidesse, jahuta oma niiskusega liigset tuld. Jälgi oma keelt, puhasta seda liiga karmidest ja mehelikest sõnadest, vali naiselikum ja meloodilisem väljendusviis.

Pisarad toovad naisele palju pehmust – kui need on siirad, ei ole neid vaja kunagi tagasi hoida. Väljanutmata pisarad jäävad südamesse valutama.

Katkend on pärit äsja kirjastuselt Pilgrim ilmunud Mari Metsalliku raamatust “Naiselikkuse saladused”.

PILGRIMI VEEBIBUUM! 💥 Eriline aeg loob erilised hinnad – ka maikuus leiab püsiklient PILGRIMI E-POEST väärt lugemist KUNI -80% SOODSAMALT!

Telli koju mugavalt ja kontaktivabalt: https://pilgrim.ee/raamatud.html

Seotud