Margus Vaher: enne kui saad armastada naist, õpi armastama ennast

Kes sa oled? Kui sa sellele küsimusele vastust ei tea, siis oled sihitult ekslev paadike. Ja kuidas saaksid sa jõuda kohale, leida ning osata hoida naise hinge, kui su kompass näitab aiateibaid, mitte ilmakaari. See, et sul vahel kogemata joppab, on puhas juhus ja sind kaugele ei kanna. Kui sa ei oska vaadata sügavale enda sisse, tunnetada ja armastada iseennast, siis ei ole sul lootustki mõista naise sügavat olemust ja armastada teda nii, nagu iga naine seda väärib.

Seni oled kerjus, kes püüab teist ära petta end kuningana presenteerides. Lühiajaliselt kindlasti õnnestubki, kuid paraku teed enamasti selle põgusagi aja jooksul ohkem kahju kui kasu.

Mis abi on sellest, kui sinu ees oleks maailma kõige ägedam Ferrari, mis on viimase kui detailini lahti võetud. Saaksid selle endale, kui oskaksid detailidest kokku panna, aga kui inseneritaipu pole, jäätub tõenäoliselt ka põrgu enne, kui selles õnnestuksid. Ometi käime iga päev ringi, nagu oleksime punase ratsu peamehaanikud ja vahel petame ennastki ära. Ja petame sellega ka naisi. Raiskame nii enda kui tema aega. Sest reaalsus on see, et meid võib abiratastega Lada roolist vormel 1 autosse istuma panna küll, aga tõenäosus, et sellega kuhugi sõita oskaksime, on nullilähedane. Suurem võimalus on autost väljuda ja kondimootori abiga see unistuste pill finišisse lükata. Ja nõnda me iga päev käitumegi.

Me ei oska, ei tea ega tunne ennastki ja siis imestame, miks me ei oska naist kui tõelist kosmosesüstikut taevasse lennutada. Ometi on see võimalik. Enne kui naise ukse taha kraapima ja armastust nõudma minna, tuleks leida see maagiline essents eneses. Ja voila, ongi dumb phukist saanud Gagarin.

Et ma siin niisama ei möliseks, siis mõni raamatusoovitus: Anatoli Nekrassov “Mees ja naine”, Kahlil Gibran “Prohvet”, Eckhart Tolle “Siin ja praegu: kohaloleku jõud”, David Deida “Tõelise mehe tee”. Ägedad ennast leidnud ja sõnaosavad müstikud, kes oskavad näha nähtuste, tunnete ja näivuse taha.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Margus Vaheri raamatust “Kuidas armastada naist?”

Olete kõik oodatud Margus Vaheri uue raamatu “Kuidas armastada naist?” esitlusele täna 12.11 kell 18.00 Viru Rahva Raamatu poes. Margus räägib oma raamatust ja jagab kõigile soovijaile autogramme.


Seotud