Margus Vaher: elu kõige väärtuslikumaks varaks on inimsuhted

Kui tahad elada nagu kuningas, siis pane enda elus paika prioriteedid. Number üks sinu elus peaksid olema sina, number kaks su naine ja kui teil on lapsi, siis nemad võiksid olla auväärsel kolmandal pjedestaaliastmel. Sealt edasi pole oluline, kas edasise koha hõivab töö või mõni muu eneseteostuse vorm su elus või hoopis teie ühised eesmärgid, reisiplaanid jne. Kui sul tähtsuse järjekord pole veel selline, siis soovitan soojalt. Muidu võib juhtuda, et varsti lendab su uhkel autol sõidu ajal üks ratas kus seda ja teist ja suhterallit on kolmerattalisega ikka päris raske edasi sõita, kirjutab Margus Vaher.

Võid arvata, et iga naine tahab, et ta oleks su elus esikohal, aga mulle tundub, et see on tõest päris kaugel. Iga naine imetleb meest, kes armastab ja väärtustab kõigepealt ennast ning oma missiooni elus, sest naised mõistavad, et ainult selline mees on võimeline armastama teda kogu oma olemusega. Ja isegi kui naine veel ei tea, et ta sellist meest tahab, siis sinu eesmärk on talle oma eeskujuga näidata, et see võib tegelikult olla see, mida ta vajab.

Mõtle, kui äge! Kohtad naist, armud ja kui näed teie ühist teed pikas plaanis, siis annad talle mõista, et tahad olla tema elus prioriteet number kaks. Et tahad, et esimene oleks tema ise. Tema eesmärgid, ambitsioonid ja tulevik. Tahad, et kõigepealt oleks õnnelik, täitunud ja inspireeritud tema ise ja üksi, sest ainult siis saab KOOS luua sellise armastuse ja õnne, mis on kestev ja tugev ning mida tõesti ainult surm saab lahutada.

Ja näita ise eeskuju. Terve hulk suhteterapeute, kes iga päev vildakate suhete analüüsimisega tegelevad, soovitavad enda vabast ajast laias laastus pool investeerida ainult endasse ja arendavatesse tegevustesse ning teine pool siis suhtesse ja perekonnale. Kui sa nüüd küsid, et mis vabast ajast, mul pole seda, siis ei tähenda see seda, et sa oled maailma kõige šefim mees, kes on lihtsalt nii nõutud ja hõivatud, et tal polegi vaba aega. Siis see tähendab lihtsalt seda, et sa oled sitt ajaplaneerija. Või siis oled lihtsalt nii töökas ja enda meelest eeskujulik, et liigselt võetud kohustuste tõttu töötad end lihtsalt surnuks ja saad kuldses keskeas südari.

Liiga palju inimesi käitub nagu mõistuseta lambad ja nagu nad elaksid igavesti. Võibolla oleks mõistlik endalt aeg-ajalt küsida, kas elan selleks, et töötada, või töötan selleks, et elada. Mis maitse või kvaliteet su elul on, kui sa ei võta enda naise ja lähedaste jaoks piisavalt kvaliteetaega, sest kogu aeg peaks justkui tööd rügama? Ma ei leia Vargamäe Andrese teguviisis midagi imetlusväärset. Arutu rapsimisega läbi elu saavutad ainult selle, et isegi kui oled üles ehitanud miljonilise firma, aga pole enda lähedastesse piisavalt aega panustanud, siis müüakse see pärast su lahkumist siitilmast tõenäoliselt kiiremini, kui su keha jahtuda jõuab.

Elu kõige väärtuslikumaks varaks on inimsuhted. Investeeri nendesse ja endasse ning sa ei kahetse seda kunagi. Tee tööd nii palju kui vaja, et saaksid raha eest osta vabadust veeta ühist aega koos täpselt nii, nagu soovite. Tunned end ise hästi, naine imetleb ja armastab sind ning järelkasv näeb parimat eeskuju, mis võimalik.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Margus Vaher: elu algab sealt, kus lõpeb hirm ja algab armastus

Margus Vaher: kuidas armastada naist?

Suurimad vead, mida mehed naistega voodis teeva

Seotud