Margus Vaher: elu algab sealt, kus lõpeb hirm ja algab armastus

Kümme aastat tagasi võitis Margus Vaher laulukonkursi “Kaks takti ette”, sel sügisel võitis ta suure hulga naiste lugupidamise ja austuse oma esimese raamatuga”Tee mehe südamesse”.

Väga paljud selle raamatu lugejad on pannud kirja oma tunded ja mõtted ning soovinud neid ka autoriga jagada. Järgnevalt vaid mõni üksik väljavõte tohutu suurest tänukirjade hulgast:

See raamat andis isegi rohkem kui ükski naisteõhtu. Mõistsin, et naistele ongi vaja rohkem seda, kuidas üks mees räägib meestest nii, nagu nad on. See raamat on pungil austust, armastust ning lugupidamist naise kui inimese vastu. Mind köitis mahlane ja aus tekst. Üllatusin, kuidas üks pealtnäha lihtne raamat niivõrd pahviks võib lüüa ja suudab sind asjade ja inimeste üle järele mõtlema panna. Ma naersin ja nutsin…

Allpool on üks tagasiside-kiri ka täies pikkuses, aga kes raamatu läbi loeb, saab kujundada oma arvamuse.

Margus, millised etapid oled sa mehena siiani läbinud?

Tean, et olen alati osanud naist enda kõrval märgata ja väärtustada, isegi kui ma enda sügavusi veel nii hästi ei tundnud. Aastaid varjutas minu kulgemist mehena näiteks armukadedus, millest kasvasin välja alles viis aastat tagasi. Paljudel meist on minevikus palju lahendamata valukehasid, mis hoiavad meid enda energeetilises haardes senikaua, kuni nendega teadlikult tegeleme ja need neutraliseerime. Raske öelda, millised etapid ma mehena läbinud olen ja milliseid veel mitte, aga võin öelda seda, et tõepoolest umbes-täpselt viis aastat tagasi tajusin endas selget teadvuse teisenemist, mille tagajärjel saabus minu ellu senisest palju selgem arusaam ja tunnetus elu müstilisest toimimisest ning ka enda missioonist siin füüsilises ilmas. Pärast seda on elu lill, sest nägin nii sügavale enda sisse, et hakkasin ennast lõpuks tõeliselt armastama. Elu algab sealt, kus lõpeb hirm ja algab armastus.

Mida mees ei tohiks kunagi naisele teha, ka siis mitte, kui naine on provokatiivne ja käitub tõesti inetult?

Küsida naiselt “Mis sul viga on?”. (naerab) See küsimus pole küll kunagi midagi paremaks teinud. Kõik me oleme provokatiivsed ja käitume inetult, kui meil on armastusest defitsiit ja tunneme, et meid ei väärtustata piisavalt. Lihtne on hukka mõista, aga mõista ja kaasa tunnetada on üks ilusamaid asju elus. Kui naine su käte vahel on tasakaalust väljas, siis ei vaja ta muud kui armastust. Kui tundub, et ei tööta – lihtsalt suurenda annust.

Mida naine ei tohiks kunagi mehele teha, ükskõik kui vihane ta hetkel on?

Neid sõnu, mida mees on naisele enda avanemise hetkel usaldanud, ei tohiks kunagi kasutada tema vastu. See tingib olukorra, kus mehe süda naise kõrval küll tuksub, aga varsti mitte enam temale.

Millist vastukaja oled saanud oma suurepärasele raamatule “Tee mehe südamesse”?

Olen lihtsalt nii ütlemata tänulik, et raamat on nii soojalt vastu võetud. Iga päev potsatab mu postkasti mõni armas kiri tagasisidega, milliseid mõtteid ja tundeid mu kirjapandu on tekitanud. See täidab mind tohutu suure tänutunde ja rõõmuga. Armas Kaidi näiteks kirjutas nii:

“Hei Margus! Lugesin Su kirjutatud raamatu läbi põhimõtteliselt 1,5 tunniga. Selle raamatu kohta on tulnud palju tagasisidet ning selle kõrval, et see on tõesti üdini aus, humoorikas ning lihtne raamat, kumab sealt läbi üks väga oluline faktor, mis muudab selle raamatu hinnalisemaks kui mõni teine sarnane, mis on antud välja näiteks mõne välisautori poolt. See raamat on pungil austust, armastust ning lugupidamist naise kui olendi, kui inimese, kui muusa vastu. Hoolimata sellest, et naine saab seal raamatus ka korralikult puid alla, kumab alati selle tagant tugi ja turvalisus. Kui ma selle raamatu läbi lugesin, tundsin ma end pesuehtsa superwoman’ina. Tänapäeva ühiskond on hävitanud meie juured ja algolemuse. Kõik on müügiks, aga midagi pole hoidmiseks ega väärtustamiseks. Selles raamatus on päris tunne. Ning ehk sellepärast see niiviisi ka mõjub, sest me suudame tänaseks kahelda kõiges, ka selles, mis on või ei ole päris. See raamat on heas mõttes selja sirgu löömise raamat, selleks et mitte vaadata maha, vaid enda ette. Et mitte end kritiseerida, vaid väärtustada. Et armastada end päriselt ja piiritult ning luua see ruum ja võimalus. Aitäh. Tervitades, K.

Vaata Margus Vaheri raamatu “Tee mehe südamesse” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.