Vaimne ehk spirituaalne ärkamine on protsess, mille tulemusena muutub inimese enese- ja maailmataju kardinaalselt. Paljud meist on kogenud muutunud tundlikkust ja huvi tõusu või langust teatud teemade vastu. Mis aga juhtub siis, kui huvi on juba tärganud ja ärkamisprotsess hakkab lisaks mõtetele kaasa tõmbama ka meie keha?
Väidetavalt on need ärkamise teel edasijõudnute sümptomid:
- loidus, inertsus, ükskõiksus;
- motivatsiooni täielik puudumine, vaatamata märkimisväärsele töökoormusele;
- söögiisu tohutu kõikumine ühest äärmusest teise;
- ebamugavustunne soolestikus ja kõhu korinad;
- pikemad unetuse perioodid, mis vahelduvad äärmise unisuse ja tohutu unevajaduse perioodidega;
- rahutus ja ebamäärane ärevus, mõnel juhul isegi nõgestõbi;
- kerged peavalud, ka neil, kel pole varem kunagi peavalusid olnud;
- ootamatud kuumahood ja öine higistamine;
- äkilised energialangused ja meeleolu kõikumine.
Mis toimub?
Lineaarse aja mõiste on otseselt seotud meie ärkamisprotsessiga. On teada, et ärkamine on järkjärguline protsess. Eeltoodud ebamugavad ja mõnikord piinlikud sümptomid on otseselt seotud viha ja ärevusega, mis vanade mustrite vabanedes esile kerkib. Keha puhastab ennast nii energeetiliselt kui ka keemiliselt ning need sümptomid on selle tunnuseks.
Iga edasiviiva otsusega, mille teeme oma ärkamise teel, vabaneme aeglaselt negatiivsetest emotsionaalsetest ummistustest, energilistest blokeeringutest, mõtetest ja negatiivselt mõjutavast teabest, isegi toidust, mis kannab rohkem energiaid kui annab.
Kui me pole harjunud sellega, mis meis toimub, võib see olla kahekordselt keeruline. Abi otsida on alati hea mõte, seda eriti arvestades, et asja saab kergesti parandada. Näiteks väiksemaid füüsilisi vaevusi saab reguleerida vitamiinide- ja mineraaliderohke toidu manustamisega. Me teame, kuidas meie keha toitu töötleb ja kui me seda ei tea, peaksime õppima.
Kui meie teadlikkus tõuseb ja kogeme ärkamist, kaasneb sellega ka soov ja vajadus hakata tervislikumalt toituma. Tegelikult on seos lihtne. Loomuldasa ihkame toitu, mis sisaldab mikroelemente, mida meie keha vajab või millest on puudus. Iga päev toidule lisaks vitamiinipreparaatide neelamine ei ole lihtsalt sobiv ega jätkusuutlik lähenemine. Peame jälgima, millal muutume näljaseks ja tähele panema ka oma jõudlust. Sobiv toitumine sõltub inimesest – kuula oma keha! Tuleb lähtuda oma isiklikest vajadustest olla need võivad meid kõigil olla lõpmata erinevad. Kui toitume teadlikult ja kuulame oma keha, aitab see lihtsamalt kohaneda ka vaimsete muudatustega.
Aga kuhu see protsess meid viib?
Seda on värvikalt kirjeldanud näiteks George MacDonald:
“Kujutlege, et olete elav maja. Jumal tuleb ja hakkab teid ümber ehitama. Algul te võib-olla mõistate, mida ta teeb. Ta parandab ära veevärgi, augud katuses jne. Te teadsite, et need tööd oli vaja ära teha, ja sellepärast pole te üllatunud. Aga nüüd hakkab ta siin-seal kopsima nii, et see teeb valu ja näib mõttetu. Mida ta küll plaanitseb? Selgub, et ta ehitab hoopis teistsugust maja kui see, mida teie mõtlesite: kisub maha vaheseina, ehitab juurde uue korruse, püstitab torne, sillutab hoovi. Te mõtlesite, et teid tehakse kenaks väikeseks onniks. Aga tema on hakanud ehitama paleed. Ta ise kavatseb sellesse elama asuda.”
Ilmselt ei ole mõistlik arvata, et kõik sinu elus ettetulevad vaimsed või füüsilised muutused on seotud vaimse ärkamise protsessiga, ja et sul tuleb kõigega Ise hakkama saada. Räägi pere ja sõpradega ning vajadusel konsulteeri ka arsti, psühholoogi või psühhiaatriga, kasvõi selleks, et välistada sümptomite haiguslik päritolu.
Allikas: Telegram.ee
Loe lisaks: Alkeemia lugemisnurk. Osho: tõeline palverännak toimub sinus eneses
India joogi Sadghuru müstilised tarkused, mis aitavad õnnelikumalt elada
Kuidas kaitsta ennast pahatahtlike inimeste ja negatiivse energia rünnaku eest?