Mantrašamaan Satyadev Barman: Eestlased on üks kõige vaimsemaid rahvaid Euroopas

Eestit külastab endine Bombay popstaar ja nüüdne armastatud mantraguru – soe ja särav Satyadev Barman, kes teisipäeva õhtul kell 19 annab kontserdi Tallinnas Katariina kirikus. Mantramuusik leiab, et iidsed helivalemid võivad aidata meil kõigil paremini oma elu elada.

Üle maailma tuntud meditatsiooni õpetaja, muusikaprodutsent ja mantramuusik Satyadev Barman on pärit Indiast, Kolkatast ning elab nüüd Taanis. “Mantrad ja väelaulud on ravimid muusika vormis, millega saab kultiveerida sisemist vaikust, laadida oma patareid täis ja kutsuda endas esile ülevaid kvaliteete nagu: kaastundlikus, armastus, julgus ja rõõm,” sõnab mantrašamaan.

Loe ka mida tähendab mantra OM?

Satyadev Barman on pärit Indiast, Lääne-Bengalist, Kolkatast ning elab nüüd Taanis. Ta on õppinud Kolkata Ülikooli St. Xaviers Kolledžis, kirjutanud muusikat mitmetele Bollywoodi filmidele ja tegi nooruses kaasa tuntud india pop-bändis Abhilasha-Bhangla. Vaimsusele pühendunud perekonnas kasvanud Satya on juba kuueaastasest saadik tegelenud mantralaulmisega ning on hinduismi ja häälejooga asjatundja. Tema visioon oma missioonist on tuua mantrad ja nendes sisalduv vägi tagasi laiema üldsuse ette, sest mantrad ja väelaulud on ülivõimsad abilised, kelle abil saab oma elu parandada, kergendada ja stressi maandada. Satyadev Barmani muusika pakatab iidsetest õpetustest ja rõõmust ning ta on oodatud külaline spirituaalsetes kogukondades üle kogu Euroopa ning muidugi ka kodumaal Indias, kus ta aegajalt külas käib. Satyal on ilmunud ka kaks heliplaati: “ALO” ja “MPower”.

“Tallinnasse toob mind tagasi soov veeta aega oma Eesti sõpradega. Mind inspireerib väga see müstiline keskaegne linn ja täis saalid säravate silmadega inimesi, kes on iidsetele teadmistele väga avatud. Eestlased on minu arvates üks kõige vaimsemaid ja avatud mõtlemisega rahvaid Euroopas,” rõõmustab oma sõbra väelaulik Tom Valsbergi kutsel taas Eestisse jõudnud mantralaulik Satyadev Barman.

Satyadev on andnud Eestis varasematel aastatel mitu väljamüüdud kontserti, seekord on võimalus minna kõigil Satyat kuulama ja tunnetama juba teisipäeval, 18. augustil kell 19 Tallinna vanalinnas asuvas Katariina kirikusse, kuhu mahub ligi 300 kuulajat. Piletid on saadaval Piletilevist ja elustiili poest Namaste (Pärnu mnt 4).

Kuula ka Satyadev Barmani inervjuud Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” inglise keeles ja eestikeelse tõlkega.

Vaata Satya kodulehte www.satya.dk ja jaga sündmust sõpradega facebookis.

Seotud