Mai-Agate Väljataga: Maailmaruumis kehtib alati karmaseadus!

Karma on tasakaaluseadus, kui ühe lausega kokku võtta. Karma viib tasakaalu tagasi kõik energiad, mis on disharmoonias. Kõik see, mida sa saad, tuleb tagasi anda, kõik see, mida annad, tuleb sulle tagasi, kirjutab Mai-Agate Väljataga oma raamatus “Uue ajastu algus”.

Kujutame ette maailmaruumi. Sa võid seda nimetada kosmoseks, universumiks, taevaks – mis iganes nime sa talle panna tahad. Maailmaruum on alati harmoonias, kõik osad on omavahel tasakaalus ja üksteisest sõltuvuses. Ka inimene kuulub osade hulka, seega on ka tema sõltuvuses teistest osadest. Kui me teeme midagi sellist, millega ei tee liiga endale ega teistele, näiteks ronime puu otsa, siis see ei vii universumi energiavälja tasakaalust välja. Aga kui sa näiteks ei salli ennast või naabrit, siis sallimatuse tundega viid küll juba universumi energia ühe osakese tasakaalust välja. Kuna universum püüdleb tasakaalu poole, hakkab ta tegema nõnda, et sa teeksid selle teo ringi ja energia läheks taas tasakaalu. See on universumi loomus.

Positiivne tegu viib ka energia tasakaalust välja ning seepärast tuleb sulle ka positiivne asi tagasi – seegi on karma. Heategu peab tulema südamest. Kui teed midagi head, siis sulle tehakse sama. Aga see heategu peab tulema südamest, mitte arvestuslikult. Kui inimesed ütlevad, et teevad heateo, kuna siis ehk aitab neid ka keegi, siis see on juba arvestuslik.

Vanemad teevad valesti, kui ütlevad: lapsed peavad ikka olema, sest kes see minu eest muidu vanas eas hoolitseb. Hoidku jumal sellise lause eest! Kui on selline arusaamine, siis kindlasti tuleb selline olukord, et lapsed jätavad sind vanaduspõlves ilma hooleks. Lapsi ei pea sünnitama mitte selleks, et endale vanaduspõlve kindlustada, vaid lapse sünnitad sellepärast, et sa teda armastad.

Varem oli nii, et teod tulid tagasi järgmises elus ehk mina praegu istun oma eelmise elu tegude otsas. Nüüd on areng nii kaugele jõudnud, et saad juba sellessamas elus tagasi. Kõik see, mida sa saad, tuleb tagasi anda, kõik see, mida annad, tuleb sulle tagasi. Ükskõik kas teed negatiivselt või positiivselt, kõik liigub sinu juurde tagasi, sest sa pead suure teadvuse energiavälja, mida oled oma väikese teadvusega muutnud, tagasi tasakaalu viima. Ainult sina ise saad seda teha, teised ei saa.

Alati on vaja mõelda, et kui ma teen teisele inimesele nii, siis kas ma tahan, et mulle ka nii tehakse. Kui teisele halba tehakse, siis tavaliselt on mõttes kättemaks: tema tegi mulle nii, ma maksan talle nüüd kätte. Kui hakkad ise kätte maksma, saad ise karistada, sest universumis on seadus, et ühe teo eest ei saa kaks korda karistada.

Karmaseadus kehtib ka sellele inimesele, kellele sina kättemaksu ihud. Ära isegi mõtiskle selle üle, kuidas kätte maksta, sest karmaseadus kehtib ka sinule. See tuleks sulle tagasi, kuna energia on vaja tasakaalu viia.

Öeldakse, et seitse põlve kannatab veel su tegude pärast.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Mai-Agate Väljataga raamatust “Uue ajastu algus”.

Me muutume tundlikumaks ning meis avanevad uued võimed ja varjatud omadused. Milline saab olema uus ajastu, sealsed energiad ja väärtused, sõltub suuresti igaühest endast. “Kui küsite, kas midagi juhtub juba homme või uuel aastal, siis vastan, et mitte midagi niisugust, mida sa peaksid kartma,” ütleb selle raamatu autor, lisades, et uusi energiaid ja tundeid ei tohiks eirata, kuna see võib inimese haigeks teha. Täpselt sama juhtub, kui tunded pidevalt alla suruda. Kohanemine muutustega saab olema tulevikuvisioonides oluline võti.

Mai-Agate Väljataga arutleb muu hulgas ka teemade üle, mis ikka ja jälle kerkivad: kelle võimuses on muuta maailma ja kui palju saan ise oma elu ja saatust kujundada? Kuidas mõjutavad meid eelmised elud ja suguvõsamustrid ning milliseid elutarkusi tasuks nende muutmisel meeles pidada?

“Kui sul on soov muuta maailma, tuleb alustada endast. Kui muudame ennast, muudame ka maailma. Autor rõhutab, et inimese loomejõuks on tema tunded ja mõtted, millega saabki luua isiklikku uut reaalsust.

Seotud