Magusaisuga toimetulekuks kasuta neid nippe!

Probleem tekib siis, kui püüad suhkrust loobuda, aga kaldud seda tahtma rohkem ja see isu rõhub sind. Et suhkrust edukalt loobuda, pead sa oma toidusedelit suuresti muutma. Loe, kuidas oma toitumist muuta, et ohjata magusaisu.

Suurenda valkude osakaalu

See aitab tasakaalustada veresuhkru taset ja hoiab ära sööstud, mis suurendavad magusaisu. Igal söögiajal söö portsjon valku – liha, kala, mune või kaunvilju.

• Ära karda rasva

See aitab veresuhkrut stabiliseerida ja hoiab kõhu kauem täis. Tervislikud rasvaallikad nagu avokaado, pähklid ja rasvane kala on samas põletikuvastased toiduained ning lisavad su nahale sära.

Ära süsivesikutest täiesti loobu

Selle asemel asenda need täisteraviljaga nagu amarant, kinoa, metsik riis, teff, hirss ja tatar, mis annavad paremini püsiva veresuhkru taseme. See aitab edaspidi vältida veresuhkru tõuse, mis viivad magusaisuni.

• Väldi kunstlikke magustajaid

Need ei aita sind magusaisu vastu, samuti muudavad negatiivselt soolestikubaktereid. Kui oled oma suhkrutaseme tasakaalu tagasi saanud ja tahad toitu magusamaks teha, siis kasuta mõnda looduslikku magustajat nagu steevia, ksülitool või kookossuhkur.

• Kaalu toidulisandi võtmist

Mineraalaine kroom, lambalääts ja ajurveda ürt Gymnema sylvestre aitavad sul veresuhkrut tasakaalustada ja võivad mängida rolli suhkruisu vähendamisel. Osta tooteid, mis kombineerivad neid kolme ainet õigel hulgal.

• Talitse isusid

Kui sul tuleb magusaisu, siis joo klaas vett. See aitab sageli isul mööduda.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Nigma Talibi raamatust „ Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani.“

Seotud