Maailmakuulus näitleja Mena Suvari Eesti peaministrile: keelake karusloomakasvandused viivitamata

Tuntud näitleja kutsub erakondade juhte ja riigikogu liikmeid üles hääletama eetiliselt ning lõpetama loomade ränk piinamine.

Eesti – Filmi American Beauty (Tabamatu ilu) staar ja eesti-ameerika päritolu näitleja Mena Suvari saatis täna hommikul Eesti peaministrile Jüri Ratasele tungiva kirja, milles väljendas oma toetust veebruaris riigikogu liikmete poolt algatatud seaduseelnõule karusloomafarmide keelustamiseks Eestis 2028. aastaks. Tema kiri on jätkuks hiljutisele uuringule, millest selgus, et 69 protsenti eestlastest ei poolda loomade aretamist ja tapmist karusnaha tootmise eesmärgil. Riigikogu liikmed hääletavad seaduseelnõu üle 9. mail.

“Mul oli hea meel kuulda, et Eesti parlamendi 14 liiget on esitanud seaduseelnõu karusloomafarmide keelustamiseks,” kirjutab Suvari. “Ma kutsun Eestit üles ühinema teiste riikidega, sealhulgas Austria, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Suurbritannia, Hollandi ja Sloveeniaga, ja astuma vastu loomade julmale kohtlemisele, keelustades karusloomakasvandused.”

Karusloomafarmides elavad loomad jäävad tihti ilma veterinaarhooldusest ning rebase- ja teiste karusloomafarmide uurimine Eestis on näidanud, et loomad on surutud räpastesse, kitsastesse puuridesse ning kannatavad mädanike, lahtiste haavade ning silmapõletike all.

PETA, kelle moto üheks osaks on “loomad ei ole kandmiseks”, märgib, et praegu on Eestis ligi 50 karusloomafarmi ning neist kõige suuremas elab 150 000 naaritsat ja 20 000 rebast. Igal aastal inimese ülerõivasteks saama määratud loomade koguarv on ligikaudu 200 000. MTÜ Loomuse poolt algatatud rahvusvaheline petitsioon karusloomafarmide keelustamiseks Eestis on kogunud juba üle 40 200 allkirja.

Suvari kiri on tervikuna loetav siin. Lisateabe saamiseks külastage palun veebilehte PETA.org.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.