Maailmakoristuspäeva meeskond kutsub kõiki prügi kaardistama

Ülemaailmne koristuspäev toimub septembris, nii et neli kuud enne seda on 90 riiki alustanud prügi kaardistamise kampaaniaga, et mobiilirakendusega World Cleanup App fikseerida maakera kõige prügisemad paigad.

Maailmakoristuspäeva juhi Eva Truuverki sõnul on prügi kaardistamine väga tähtis sissejuhatus maailma ajaloo suurimale kodanikualgatusele, kui 15. septembril hakkavad Eesti juhtimisel ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga ligi 150 riiki.

“Kaardistamise eesmärk on luua nn prügiandmebaas, et näha probleemi ulatust. See on vajalik info teadlastele, kes saavad analüüsida ja välja töötada lahendusi, kuidas prügi vähendada. Selleks on kokku pandud eraldi ülemaailmne Teeme Ära teadlaste tiim, kes hakkab kogutud andmetega edasi töötama,” rääkis Truuverk.

Prügi kaardistamine on lihtne. Selleks tuleb alla laadida World Cleanup app, kaardistada looduses liikudes teele jäävad prügihunnikud, teha rakendusega foto, märkida prügi asukoht ja koostis ning laadida üles.

Eesti koristustiimi juhi Raimo Matvere sõnul saab prügi kaardistamist ühendada näiteks ettevõtete ja asutuste suvepäevadega, koolitus- ja motivatsioonipäevade või meeskonnaüritustega. “Kaardistamine on väga oluline, sest selle põhjal saame panna paika koristuspäeva plaani – kuhu ja kui palju inimesi koristama saata,” kutsus Raimo Matvere kõiki inimesi, ettevõtteid ja riigiasutusi kaardistamisega liituma.

“Samuti on kõik teretulnud tulema 15. septembril välja ja andma oma väärtusliku panuse koristuspäeva õnnestumisse,” lisas Matvere, kelle sõnul plaanitakse Eestis keskenduda peamiselt metsadele, aga ka mererandadele ja järvede-jõgede kallastele.

Koristuspäev saab teoks koostöös Eesti maaomanike, kohalike omavalitsuste, jäätmekäitlejate, Eesti ettevõtete ja inimestega.

Loe üleilmse koristuspäeva kohta lisa siit.

Allikas: Muurileht.ee

Seotud