Nagu välja tuleb, on seal taga palju teadust, kinnitamaks seda, kuidas positiivsed laused saavad täielikult edendada sinu meelt ja keha.
Mis on sõnalised afirmatsioonid?
Positiivsed afirmatsioonid on palju enamad kui lihtsalt hea tunde tekitamise laused ja positiivsed väljendid. Lühidalt öeldes, positiivsed afirmatsioonid on väited, mida öeldakse välja, tihtipeale korratakse, et julgustada ja aidata inimesel neid välja öelda. Lihtsamalt öeldes, positiivne afirmatsioon on meie aju keel.
Elemendid, mis loovad positiivse afirmatsiooni
On palju raamatuid ja veebilehti, kus on positiivsed afirmatsioonid saadaval. Sa näed suurt listi näiteks nagu “100 positiivset afirmatsiooni”, aga ole ettevaatlik, enne, kui hakkad neid afirmatsioone iseendale hommikuti peegli ees kordama. Kuna positiivsed afirmatsioonid on aju keel, nad koosnevad spetsiifilistest kaasosadest.
3 elementi, millest afirmatsioonid koosnevad
Kui sa leiad internetist või raamatust väljendi, mis ütleb, et tegemist on positiivse afiramtsiooniga, kuid sellel ei ole järgnevaid kolme koostiselementi, sinu aju ei registreeri seda mõtet täpselt. Tuleb välja, et meie ajud on üsna ranged ja selgejoonelised oma keelenõuetes.
- Positiivsed afirmatsioonid on alati oleviku käändes. Kui sa leiad positiivse afirmatsiooni, mis ütleb: “ma hakkan seda tegema” või “ma olin harjunud seda tegema” või “ühel päeval ma”, siis liigu edasi. Meie aju registreerib ainult oleviku käändes olevad laused.
- Positiivsed afirmatsioonid sisaldavad ainult positiivseid sõnu. Kui sa näed positiivset afirmatsiooni, mis sisaldab sõnu: “ära”, “ei saa” või “ära tee”, see pole afirmatsioon, mida korrata. See võtab su ajult lisatööd, et minevikuvormi negatiivne lause muuta positiivseks.
- Positiivsed afirmatsioonid on väljendatud kui faktid ja tõde. Afirmatsioonid, mis sisaldavad sõnu: “võiks” ja “peaks” ei ole nii tugevad kui laused, mis sisaldavad sõnu nagu “olen” ja “teen”.
Kuidas positiivsed afirmatsioonid töötavad?
Selgitame, kuidas aju suhtleb. Ta teeb seda väga spetsiifilisel moel ja sellest arusaamine võib aidata su positiivsetel afirmatsioonidel saada oluliselt efektiivsemaks ja jõulisemaks.
Sinu aju on kompleksne ja keeruline informatsiooni võrgustik, mis pidevalt saadab ja võtab vastu mõtteid ja instruktsioone valguse kiirusel. Iga lihtne liigutus, mida sa teed, on tõeliselt keeruline kommunikatsioon kõikide ajurakkude vahel, mida kutsutakse neuroniteks.
Kuna see infohulk, mida sinu aju peab läbi töötlema igas sekundis on mahukas, võtab su aju kõike, mida mõtled ja ütled, täht-tähelt. Kui sa mõistad, kui otseselt see kommunikatsioon töötab, hakkad sa mõistma, kuidas see mõjutab sinu emotsioone, käitumist ja isegi füüsilist heaolu.
Täht-täheline, oleviku hetke aju
Aju ei suhtle tuleviku või mineviku vormis. Kõik, mis toimub, toimub sinu aju jaoks praegusel hetkel. Kui sa mõtled mõtte, sinu aju töötleb informatsiooni täht-tähelt ja valmistab sind tegevuseks, mis peaks koheselt jätkuma sellele mõttele.
Näiteks, kui sa iseendale mõtled: “Ma lähen suurepärast aega veetma oma kaaslasega sellel nädalavahetusel” – sinu aju kuuleb põhiliselt “hea kohting” ning hakkab koheselt täismahus tekitama lainetusi, et su kohting täiuslikuks teha. Probleem on aga selles, et ta hakkab neid ühendusi ja lainetusi looma sellel hetkel.
Sa võid isegi saada enesekindluse boosti ja isegi hakata alateadlikult saatma välja seksikaid feromoone, kuid see on selles hetkes, just nüüd ja siin.
See effekt on kõrgendatud, kui sa hakkad midagi kartma, mis võib juhtuda tulevikus. Kas sa oled mõnikord mõelnud, miks sa tunned tugevaid füüsilisi tundmusi asjade suhtes, mis ei ole tõesed? Näiteks õudusfilm. Sinu süda võib taguda, sa isegi võid higistada ja tunda peapööritust.
See juhtub, kuna sinu aju ei tee vahet selle, mida tunned nüüd ja sellel, mida sa kujutad ette, mis võiks juhutda tulevikus. Sinu aju reageerib sinu mõtetele väga täht-tähelt praegusel hetkel ja valmistab sind ette tajutavaks ohuks.
Seetõttu on väga tähtis, et positiivsed afirmatsioonid oleksid oleviku kõnevormis.
“Mul läheb hästi minu tööintervjuul” afirmatsioon ütleb, et sinu edu on toimumas praegu, mitte tulevikus. “Ma olen väga hea intervjueeritav. Ma olen väga hea töötaja” tugevdab neutraalset ühendust, mis panevad sind tundma enesekindlana, otsustavana ja valmisoevana oma intervjuuks.
Kordamine on edu võti
Et mõista, kuidas positivsed afirmatsioonid töötavad ja miks need on suurepärased vahendid loomaks elu, mida sa soovid elada, on mõista, miks nende kordamine on tähtis.
Kui sa alustad positiivse afirmatsiooni kasutamist, võid sa tunda, et nende kordamine on aja raiskamine. Kui sinu aju reageerib positiivsele, praeguses hetkes olevatele lausetele, siis miks on tähtis, et neid korrata mitu korda igal päeval?
Sinu aju on harjumuste sünnitis
Aju protsessid on loodud selleks, et aidata sul õnnestuda. Selleks, et töötada hästi, sinu aju tugevdab oma ühendust iga kord kui sa mõtled, tunned ja teed. See aitab teostada ülesandeid vähema energiaga ja rohkem fokusseerides. Mõtle näiteks jalgratta sõidule. See võib alguses tunduda veider, aga kui sa seda õpid ja see välja tuleb, siis muutub see lõpuks loomulikuks. Seetõttu sinu aju tugevdab neid ühendusi iga kord, kui sa teed neid tegevusi või mõtled mõtteid.
Tõenäoliselt sa tead, kuidas sõita ratta või autoga. Isegi kui sa ei tea, tuleb sul midagi muud loompäraselt välja. Kõik, mida sa soovid, et tuleks loomulikul moel välja, saab toimuda positiivsete afirmatsioonide kordamise abil.
Tõlkis: Triin Katriin
Allikas: Iidsed uskumused: millised on head ja millised halvad ended?
15 asja, millest loobumine muudab elu õnnelikumaks
Kuus tänulikkuse harjutust, mis toovad su ellu rohkem rõõmu
20 tabavat ja sügavmõttelist tsitaati naermise ja naeratamise kohta