MAAGILINE PÄEV: täna on 13. kuupäev ja reede!

Täna on reede ja 13. kuupäev – paljude inimeste jaoks tähendab see kombinatsioon ebaõnne ja põhjustab hirmu. Teiste jaoks on see aga hoopiski õnnepäev, mil juhus jookseb hästi. Loe lähemalt, kust on pärit see hirm 13. reede ees ja millised on levinuimad ebauskumused.

Seda maagilist kuupäeva pole mitte kõik halvaendeliseks pidanud. Iidsel ajal usuti, et 13. kuupäev, mis satub reedele on jumalanna päev, kus pühitsetakse ürgset ja jõulist naiselikku energiat ning loomulikke elu tsükleid – sündi, kasvamist ja surma. Usuti, et just sellel päeval tasub manifesteerida oma ellu tarkust, viljakust, naiselikku õrnust ja tugevust, loomingulisust ja ilu.

Reede energia aitab meil olla ka loominguline ja tuua värsket inspiratsiooni igasse projekti, mille kallal me parasjagu töötame. Reede energia on samuti väga hea aeg, et tõmmata kokku lahtiseid otsi ja panema neid häid ideid, mis on pulbitsemas, kõrvale, et nad ootaksid oma aega. See on ka täiuslik aeg, kus iseendale midagi head lubada, poputada ennast ja uuendada oma ilurutiine.

Kust on pärit hirm 13 kuupäevaga reede ees?

Kui otsida selle päeva kartmise põhjuseid ajaloost, siis peame pöörduma päris kauge aja taha. Kõige levinuma arvamuse kohaselt oli reede just see pattu täis päev, mil Eeva Aadamile keelatud vilja andis. Vanadel hiinlastel ja egiptlastel oli 13 algselt õnnenumber ning sümboliseeris elu üleminekut ja jätkumist teises ilmas, peale maapealse eksistentsi lõppu. Seoses Egiptuse tsivilisatsiooni allakäiguga hakati aga seda numbrit seostama lihtsalt surmaga ning see tekitas inimestes hirmu. Samuti leiab kristlikust traditsioonist viiteid, mis näitavad seda kombinatsiooni õnnetuna. Kristus löödi risti reedel ning tema viimasel õhtusöömaajal istus lauas 13 inimest, kellest viimasena saabus Juudas, keda teatakse äraandjana.

Ka viikingite traditsioonis oli number 13 ebaõnne number. Legend räägib, et 12 viikingite jumalat olid kokku kogunenud pidusöögiks Valhallasse, kui ilma kutsumata ilmus kohale Loki, kellega käisid alati kaasas pahandused. Nii ka seekord. Loki salasepitsused tekitasid tüli ja õhtu lõppes mõrvaga. See tõestas veelkord, et kui kokku satub 13 inimest, ei maksa head oodata.

Millised on aga 13 kõige levinumat ebausku?

Kindlasti tuleb sullegi midagi nende kuraditosina ebausu seast tuttavat ette. Soovitame allolevat võtta pigem huumoriga. Ja kuna väidetavalt on teadvusel võime muuta füüsilist mateeriat ja teame, et inimese elu kujundavad tema uskumused, siis võid ju alati oma ebausud uuteks ja õnnetoovateks uskumusteks ümber kujundada.

Algaja õnn – kui mõni kogenum mängija esmakordsele proovijale mängu kaotab, siis peab kindlasti tegemist olema algaja õnnega, kas pole?

Must kass jookseb üle tee – ebaõnn on sinu poole teel!

Jänesekäpp toob õnne – talisman hoiab halvad vaimud eemal (kõikide loomasõprade ja -kaitsjate õudusunenägu).

Sülita kolm korda üle õla! – nii väldid halba, mida endale jutuga kaela tõmmata võid.

Kolm on kohtuseadus – kui midagi on juhtunud kaks korda, siis ei jää tulemata ka kolmas. Olgu see siis halb või hea.

Killud toovad õnne – et klaasi purunemisest liialt kahju ei oleks, siis tuleb endale meelde tuletada – mida rohkem kilde, seda rohkem õnne!

Koputa kolm korda vastu lauda – nii tulevad head vaimud, kes halva ära viivad ja head õnne toovad!

Siseruumides ei vilistata! – nii võib maja põlema minna!

Redeli ja maja vahelt läbi ei jalutata, sest nii saab endale ainult häda kaela tõmmata.

Kes klaase kokku lüües silma ei vaata, sellel seisab ees seitse aastat halba seksi!

Peegel läks katki? Ettevaatust, ka sinul seisab ees seitse aastat halba õnne!

Maast leitud münt toob õnne! Kui näed maas münti, siis ei tohi seda kindlasti sinna vedelema jätta. Nii jalutad lihtsalt heast õnnest ja rikkusest üle.

… ja loomulikult – 13 ja reede on halba õnne täis!

Maagilist päeva!

Loe lisaks: 13. kuupäeva maagiline rituaal: mured minema

Ettevaatust! 3 musta maagia trikki, mida ära kunagi ette võta

Nõid Anete: selgeltnägijad maksavad oma ande eest alati

Selgeltnägija Kristiina Raie: Mõistuse roll olla täidesaatev, realiseeriv ja vastuvõttev jõud – mitte otsustav!

Teadjanaine Mai-Agate Väljataga: vaimne ärkamine on see, et saad teada, kes sa tegelikult oled

Vigala Sass: vägi on teadmised ja nende kasutamise oskus end ümbritsevas keskkonnas

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.