Maagiline ja sensuaalne õlirituaal, pai kehale ja hingele

Õlirituaal, olgu selleks enesemassaaž, õline pai kallimale, armsale suguõele, emale või lapsele, on võimalus ülistada Looja igas vormis loodut selle täiuslikkuses ja vahendada armastuse energiat algallikast. Õrna massaaži, pehmet paid sooja seesamiõliga kutsutakse ajurvedas snehana. Sneha tähendab sanskriti keeles õli, aga ka armastust, lahkust, hellust ja õrnust. Sooja õlimassaažiga ravitakse ajurvedas depressiooni, ärevust, unetust, meeleoluhäireid, vabanetakse väsimusest, tõstetakse enesehinnangut ja enesearmastust.

“Roos on võimalus ilul juhtuda. Füüsiline keha on võimalus armastusel juhtuda. Armastus on võimalus jumalikul ilmneda läbi meie. Et ka meie, piiratud olevused, saaksime jagada universumi ekstaasi.” Osho

Õli abil on võimalik suhelda kehaga ja keha vahendusel meelega. Kui asjad laabuvad, siis öeldakse meie armsas emakeeles selle kohta, et kõik läheb õlitatult. Regulaarselt õlitades hakkavadki kõik asjad “libedamalt minema”. Õli vähendab kiirustamist ja kärsitust, taltsutab tulisust, vähendab teravust ja kuivust, mõnusasti voolates ja maandades loob hoitust ja turvalisust.

Kõige mõnusam on õlitamiseks kasutada ökoseesamiõli, sest see on soojendava toime ja sügava mõjuga, paks ja aeglaselt voolav nagu armastus ise.

Sooja seesamiõli pealepanek on justkui universaalse armastuse akt. See mõjub ühtaegu rahustavalt ja turvaliselt, kuid peenenergeetiliselt ergutavalt. Samas mitte kunagi närviliselt. Õlitamisega pehmendame oma keha kudesid ja hakkab toimuma õrn mürkide väljutamine nii kehast kui meelest. Keha ja meele pehmendamine sooja õliga on võimas noorendav protseduur.

Enesemassaaž sooja õliga on üks peamisi teraapiaid ajurvedas ning väga tervendav kehale ja meelele. Tee õlirituaali iseendale nii:

Soojenda paras kogus, ca 30 ml õli veevannis. Pane väikeses pudelis õli espressotassi või pitsi sisse, mis on omakorda asetatud suuremasse tassi, kuhu kallad tulise vee. Õli peab olema üsna kuum. Reeglina ei kuumene see veevannis üle, kuid ettevaatlik tasub siiski olla. Samuti peab olema ruum, kus ennast õlitad, hästi soe. Kui sul on saun, siis kõige parem on seda teha saunas, mille temperatuur on 45-50 kraadi, aga samahästi võid seda teha ka kamina ees või vannitoas.

Nipp! Soovitus õlirituaaliks

Alusta väikese taotlusega, mis võib olla näiteks selline. Kasta sõrm sooja õli sisse ja niisuta sellega kolmanda silma piirkonda, selleks et näha asju nende tegelikus olemuses. Seejärel pane õli endale kõrvade taha, et kuulda kõike vastavalt kosmilisele korrale. Järgmiseks pane õli oma kurgule, et rääkida oma tõde, ning kukla taha ja pealaele, et kogu universumi informatsioon oleks sulle igal ajahetkel kättesaadav ja sa töötleksid seda armastusega.

Seejärel kanna soe õli pehmete aeglaste liigutustega enda kehale. Kõhtu silita päripäeva, liigeseid masseeri ringjate liigutustega ning luid „triigi” õrnalt edasi-tagasi. Õlita sisse ka kõik kehaavaused. Ennast õliga silitades võid kasutada enesearmastust suurendavaid afirmatsioone: Mm, ma olen nii mõnus, ma olen naudingute kuninganna, ma olen ilus, ma olen hea, ma olen armastusväärne jne. Afirmatsioonidel on suurem mõjujõud, kui sa kinnitad need õlise paiga.

Masseeri ka pead, sest õli on väga hea juustele, aga kui sa ei soovi juukseid õliseks teha, siis pane seda pähe minimaalselt või üldse mitte. Seesamiõli tuleb juustest välja tavaliselt kahe pesukorraga.

Lase õlil natuke naha sisse imbuda. Kerge higistamine ja saun soodustavad veelgi mürkide väljutamist. Seejärel loputa end sooja duši all. Kui tunned vajadust ennast seebiga pesta, siis kasuta kindlasti ökopesuvahendit. Samas võib õli naturaalse koorijaga ka maha koorida. Kui sul on vann, siis võid liguneda soojas vannis ja lasta õlil sedasi mõjuda.

Veel on hea ennast õlitada suvel päikese käes ja lubada päikesel õli naha sisse paitada. Nii saame ennast hoida päikesepõletuse eest ja kaitsta nahka liigse kuivuse eest.

Tee eneseõlitamist nii tihti, kui soovid, kasvõi iga päev, ja kujunda sellest endale näiteks mõnus iganädalane saunarituaal. Saunas olles pane õli enne leilivõtmist veel kuivale nahale, see võimendab õli positiivset mõju ja aitab paremini taluda kõrgeid ja madalaid temperatuure. Õli puhastab ja uuendab nahka, muudab selle mõnusalt elastseks ning küllusetunne paitab hinge.

Õline pai avab südame

Õlita ka oma kallimat, kujundage sellest intiimne rituaal teile kahele.

Ülista kaunist naisekeha ja tähista naiseks olemist õlirituaaliga sõbrannadega saunas.

Ka lapsed naudivad sooja õlist paid suure mõnuga.

Lisaks sellele, et õlitamine avab massaaži saava inimese südant, avaneb võimsalt ka puudutaja enda süda, sest käed on südame pikendus. On võimatu mitte armastada inimest, keda sooja õliga paitad. Ennast või teist inimest õlitades saad tajuda selle tegevuse ülimat pühalikkust. See on kui Looja loomingu ülistus, omamoodi jumala teenimine, selline lähenemine annab õlirituaalile sügava mõõtme ja tähenduse.

Õrn õline puudutus sulatab piire inimeste vahel ja võimaldab kogeda sügavat ühtsustunnet. Õlirituaalidel, kus on rohkem osalejaid ja sind õlitavad kolm või enamgi inimest, võid kogeda võimsat ülendavat tunnet.

Praktiline nõuanne

Igasugusel õliga mängimisel tuleb silmas pidada, et õli määrib ning kasutada tuleks linu ja käterätte, millest kahju ei ole, kui need peab mõne aja pärast ära viskama, sest õliplekid ei taha pestes kuigi hästi välja tulla. Õlikaitseks võib kasutada ka näiteks õhukest kilet.

Allikas: Mirjam Hakkaja, Kristina Paškevicius, Katrin Saali Saul “Elu puudutus”, kirjastus Pilgrim

Seotud