Lõpeta töö ori olemine ja enese maha salgamine

Inimene, kes ennast ohverdab ja maha salgab, arvab tihti, et ta on isetu ja hea. Tegelikkuses on selline inimene hoopis iseloomutu ja nõrk, kes väldib igal võimalikul viisil teiste pahandamist, et teda ikka edasi hinnataks. Ennast teisejärguliseks seades ollakse enese jaoks mittekeegi, aga tahetakse kõigi teiste jaoks olla keegi, sest oma identiteeti ollakse harjunud väärtustama ainult läbi teiste heakskiidu.

Mõni aeg tagasi oli mul au kuulata ühe suurfirma juhi kõne, milles ülistati ennastsalgavaid inimesi töö nimel. Mõte kõlas nagu kolmes musketäris: “Kõik firma eest ja firma…” – khm, see teine pool jäi tulemata, aga võis õhust lugeda, et firma ikka ja ainult iseenda eest.

Kallid inimesed, lõpetage see illusioonides elamine, et kui sa teed ennastsalgavalt palju tööd, siis oled sa tugev tegija ja tubli töötaja. Vastupidi. Enese maha salgamine on üks suuremaid nõrkuse ja ebakindluse tunnusjooni, mil ollakse tugevas sisemises konfliktis iseendaga, mil puudub kompass ja selge vaade.

Inimene salgab ennast maha ainult siis, kui tema sees on häbi ja piinlikkus iseenda vastu, kui ta kannab enese sees tugeva surmaenergiaga süütunnet. Ennast salatakse maha, kui ei julgeta vaadata läbipaistvalt otsa olukordadele ja seisunditele selliselt, nagu need parasjagu on. Siis toimubki tõe väänamine ja pea liiva alla peitmine, et asetada end mugavamasse rolli.

Inimene, kes ennast ohverdab ja maha salgab, arvab tihti, et ta on isetu ja hea. Tegelikkuses on selline inimene hoopis iseloomutu ja nõrk, kes väldib igal võimalikul viisil teiste välja pahandamist, et jumala eest teda ikka heaks edasi hinnatakse. Ennast teisejärguliseks seades ollakse enese jaoks mittekeegi, aga tahetakse kõigi teiste jaoks olla keegi, sest oma identiteeti ollakse harjunud väärtustama ainult läbi teiste heakskiidu.

Ma tean, mul on isiklik kogemus, kunagi olin samasugune. Tõusin vara, läksin hilja voodi ja nõnda jäin ootama, kuidas mulle minu tublidust tuldaks kinnitama. Lõpuks lipsas ülemusel kogemata üle huulte, et kes jõuab rohkem, sellelt nõutaksegi rohkem. Tagantjärele ajab see kõik mind nii tohutult naerma kui tõsiselt ma võtsin oma kohustusi ühe firma ees. Tookord olid mul veel pulmad parasjagu Dominikaani Vabariigis tulemas ja ma tundsin ennast selles süüdi, et julgesin võtta puhkust. Minult veel küsiti kolm korda üle, et nädalaks lähed või? Ah, et kaks nädalat? KOLM??? Hetkest, mil mulle vaatas otsa kitsaste huultega vingunägu, mõistsin ma, et ükski töö pole eneseohverdamist väärt, sest töö ei ole sinu elu mõte. Kui sinu hingest kaob rõõm, sinu kehast lahkub elav vaim, su öökapile tekib Xanax ja sa tunned ennast süüdi kui julged võtta puhkust, et olla tööst eemal, siis oled sa täielikult kellegi teise meelevallas ja sul on enesekindlusega probleeme.

Tööd saab teha ka mõistlikult. Teaduslikult on tõestatud, et uue ajastu põlvkond on produktiivsem kui neid usaldatakse ja nad saavad teha rahulikult oma tööd, ilma, et keegi koleeriliselt kuklasse hingaks. Ajad, mil teisi oma tahte alla suruti, on mööda saamas. Vana juhtimismuster enam ei toimi. Paljudest firmadest inimesed lahkuvad ja ei ole enam tööle soovijate järjekordade horde ukse taga. Oma nõustamispraktikatel olen ma sadu inimesi kohanud, kes hirmust lahti lastes ja ennast väärtustama hakates, mitte maha salates, on leidnud omale kohe uue töö ja uue tee.

Ma avaldan teile saladuse. Hetkest, mil inimene laseb töö emotsionaalselt vabaks, ta usaldab endas kõike, mida ta teeb, olenemata, kas teised kiidavad või mitte, hakkavad lahustuma tema seest süütunded, ebakindlus ja kõige suuremad hirmud. Kui inimese sisse tekib rahu ja neutraalsus oma töö suhtes, mil ei kardeta vallandamist ega ehmuta koondamisteate peale, selles hetkest tekib inimese ellu tühi ruum, mis ootab uuega täitmist. Kõiksus märkab seda ja Universum võlgu ei jää. Uus töö tuleb kohe!

Lõpetuseks tsiteerin klassikuid: “Egoism ei ole see, kui sa elad nii nagu sina tahad. Egoism on see, kui sa nõuad, et kõik teised elaksid nii nagu sina tahad.” Omalt poolt tuletan meelde, et kui sa elad ainult teiste tahte järgi, siis oled sa selgrootu olend.

Sa usalda, usalda, usalda ennast. Sa tõmba kohe oma selgroog tagasi pikaks ja sirgeks. Pea meeles, et hirm on suletus (võimalused sulguvad) ja julgus on avatus (võimalused avanevad).

Allikas: Kõiksuse kanaldused 5 võimalust, kuidas suurendada armastust ja hoolivust iseenese vastu

Ela nüüd ja kohe: alusta enda hinge ja keha väärtustamist juba täna!

7 tarkust, mida su hing tahab, et sa teaks

10 võimsat tõotust iseendale, mille järgimine muudab su elu

Julge olla tõeliselt ehe, julge olla sina ise!

Kuidas saada õnnelikuks? Kas õnn kaasneb õige eluga?

Seotud