Loomuse valimiskompassist leiab üle 800 kandidaadi seisukohad loomadega seotud teemadel

Eile, 11. oktoobril eelhääletamisega stardi saanud kohalikel valimistel aitab otsust, kelle poolt hääletada, teha loomade eestkoste organisatsiooni Loomus koostatud valimiskompass, millest leiab enam kui 800 kandidaadi vastused loomade ja loomasõbraliku tarbimisega seotud teemadel.

Loomus tuli oma valimiskompassiga välja möödunud kuu lõpus ning sellest leiab kandidaatide vastused kolmele küsimusele, mis puudutavad ilutulestikku, loomade varjupaiku ning vegantoidu kättesaadavust haridusasutustes.

Loomuse kommunikatsioonijuhi ja juhatuse liikme Annaliisa Posti sõnul on kandidaatide vastused väga positiivsed. “Suur rõõm on näha, et kandidaadid väärtustavad loomadega seotud küsimusi ning suurem osa neist on loomade poolel. Isegi need, kes on mõnes küsimuses jäänud neutraalsele seisukohale, on tegelikult aktiivselt kaasa mõelnud ning sageli kommentaarides välja toonud oma lahenduse, kuidas küsimuses väljatoodud probleemi lahendada,” kirjeldas Post.

Millised on kandidaatide seisukohad?

  • Küsimusele “Kas kohalik omavalitsus peaks kutsuma eraisikuid üles mitte korraldama ilutulestikku aastavahetusel, pidades silmas loomade heaolu?” on toetavalt vastanud 64% vastanutest ning 26% on jäänud neutraalsele seisukohale.
  • Määruse “Hulkuvate loomade püüdmise, pidamise ja nende omaniku kindlakstegemise ning hulkuvate loomade hukkamise kord” järgi peab kohalik omavalitsus korraldama hulkuvate loomade paigutamise varjupaika. Küsimusele “Kas kohalikul omavalitsusel peaks olema koostööleping konkreetse varjupaigaga?” on jaatavalt vastanud 85% vastanutest ning 10% on jäänud neutraalseks.
  • 60% vastanutest leiab, et vegantoit peaks olema kättesaadav haridusasutustes. 31% vastanutest on jäänud neutraalsele seisukohale.

Valimiskompassi veebilehel saab kandidaate sorteerida maakondade, ringkondade ja nimekirjade kaupa. Kandidaadi nimele klikates saab näha nii tema vastust (jah/ei/neutraalne) küsimustele kui ka täpsustavat kommentaari, mille kandidaadid saavad soovi korral jätta. Küsimusi aitasid Loomusel välja töötada Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse Selts ja Eesti Vegan Selts.

Tutvu Loomuse valimiskompassiga siin: https://loomus.ee/valimiskompass/

Kui kandideerid kohalikel valimistel ning soovid, et ka sinu seisukohad valimiskompassis kajastuksid, siis võta Loomusega ühendust aadressil annaliisa@loomus.ee ning sulle saadetakse vastav küsimustik. Kui sulle huvipakkuv kandidaat pole veel küsimustele vastanud, anna talle Loomuse kompassist teada.

Allikas: Loomus.ee

Seotud