Loomus kutsub osalema valimiskompassi esitlusel!

Täna, 16. veebruaril kell 17:30 on Kalevi Rotermanni Maiustuste Meistrikojas (Roseni 7, 2. korrus) Loomuse valimiskompassi tutvustus. Toimub ka debatt Riigikogusse kandideerivate erakondade esindajatega, kus osalevad Natalie Mets Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Hanah Lahe Reformierakonnast, Fideelia Signe Roots Eestimaa Rohelistest, Manuela Pihlap Keskerakonnast ja Indrek Luberg Parempoolsetest.

„Me näeme, et loomakaitse on oluline teema tegelikult nii valijatele kui ka kandideerijatele endile, ent see miskipärast siiski enamasti valimisplatvormi ei jõua,“ rõhutas Loomuse valimiskompassi tähtsust Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller. „Loomakaitseseaduses on palju puudujääke ja ka need tuleb lauale panna, et valijad saaksid teha loomasõbraliku valiku.“

„Osad leiavad ka, et enne tuleb tegeleda inimeste heaoluga ja siis saab tegeleda loomadega, ent me leiame, et need ei ole üksteist välistavad, vaid peaksid käima käsikäes. Peaksime püüdlema Eesti poole, kus on kõigil hea elada, sh loomadel,“ täpsustas Eller.

Enamus erakondade programmidest leiab küll pisteliselt üksikuid või üldiseid seisukohti ning ka keskkonnateemasid, mis on loomakaitsega tihtipeale seotud. Siinkohal on erandiks erakond Eestimaa Rohelised, mille programmis on loomakaitse eraldi välja toodud.

Loomus on saatnud kõikidele kandidaatidele viis küsimust loomakaitse teemal ja koostanud valimiskompassi, et aidata märtsi alguses toimuvatel Riigikogu valimistel loomasõpradel valikut teha. Samuti on Loomuse veebilehel erakondade valimisplatvormide analüüs koos saabunud vastuste analüüsiga. Valimiskompassi uuendatakse iga mõne päeva tagant lisades vahepeal saabunud vastused. Valimiskompass valmis koostöös organisatsioonidega Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse Selts ja Eesti Vegan Selts.

Allikas: Loomus MTÜ

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.