Loomasõbrad kutsuvad täna kõiki loomade väärkohtlemise vastu võitlemiseks Vabaduse väljakule

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Eesti Loomakaitse Selts ja sotsiaaldemokraadid korraldavad täna kell 12.00 Vabaduse väljakul kogunemise “Julmus minevikku, loomasõbralikkus olevikku”, et pöörata tähelepanu loomade väärkohtlemisele.

Üritusel võtavad sõna loomaorganisatsioonide ja erakondade esindajad, et pakkuda lahendusi, kuidas muuta Eestit loomasõbralikumaks ja ära hoida juhtumeid, kus loomi väärkoheldakse. Korraldajate sõnul pole Eestis kohta lugudel klaasikilde täis viineritest, lämbuma jäetud kaladest, hooletusse jäetud loomadest, nende peksmisest ning kassi- ja koertapoegade uputamisest, vaid selline julm käitumine peab jääma minevikku.

Kogunemisel kuulutavad korraldajad välja ka ühise kampaania, mille eesmärk on loomade vastu suunatud julmale käitumisele vastu astuda.

Vabaduse väljakul esinevad Annaliisa Post (MTÜ Loomus), Agnes Blank (Eesti Loomakaitse Selts), Kirill Klaus (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Fideelia-Signe Roots (Rohelised), Kätlin Kuldmaa (Isamaa), Kristina Mering (Nähtamatud Loomad) ja Margot Roose (Eesti 200). Kogunemise lõpus on ka kohaletulnutel võimalik sõna saada.

Korraldajad kutsuvad kõiki osalema ja kaasa haarama teemakohase sõnumiga plakatit, et näidata hoolimist loomade vastu. Üritusele on oodatud ka kõik neljajalgsed (ja miks mitte ka kuue- ja kaheksajalgsed!) sõbrad, kes ei pelga müra, teisi loomi ega rahvarohkeid üritusi.

Üritusel tuleb kinni pidada kõigist kehtivatest piirangutest ja kohale tulla ainult siis, kui tunned end tervena. Üritusele on võimalik kaasa elada ka Facebooki live’i vahendusel Loomuse lehel.

Facebooki ürituse link: https://www.facebook.com/events/2993166457607501

Seotud