Loengusari terviklikumast ja kogukondlikumast elust

Eesti Ökokogukondade Ühendus, Gaia Akadeemia ja TLÜ Ökoloogia Instituudi Säästva Arengu Hariduskeskus on loonud huvitava tasuta loengusarja ökokogukondadest.

“Loengusari “Tervikliku eluviisi alused. Ökokogukonnad” tutvustab kaheksal neljapäeva õhtul erinevaid tervema eluviisi aspekte tuues näidetena ökokogukondades välja töötatud praktikaid. Loengute sisu on ökoloogilisest ehitusest kuni majandamise ja maailmavaateni. Esinevad praktikud, kes on räägitava omal nahal läbi teinud. Samuti tutvustatakse iga kord üht Eesti ökokogukonda või terve eluviisi algatust,” kirjeldab toimuma hakkavat üks eestvedajatest Toomas Trapido.

Loengusarjas saadakse aimu laiemast kontekstist, miks selline nähtus nagu ökokülad, üldse on tekkinud. Edaspidi tuleb juttu permakultuurist, kogukonna tervishoiust, ökoloogilisest ehitusest, Gaia haridusprogrammist, majandamismudelistest, suhetest ja maailmavaadetest ökokogukondades.

Loengusari “Tervikliku eluviisi alused. Ökokogukonnad”

Aeg:  oktoober-november 2014, neljapäeva õhtuti algusega kell 18.15.

Koht: Tallinna Ülikool, Ökoloogia Instituudi seminariruum, Uus-Sadama 5, Mare Hoone, 5. korrus ruum 522. 

Kava on üles ehitatud põhimõttel, et iga kord käsitletakse üht tervikliku eluviisi alusteemat ja tutvustatakse üht seda teemat kandvat kogukonda või projekti.

23. oktoober: Tervis kogukonnas. Kogukondlik tervisehoidmine. Hundiallika retriidi- ja koolituskeskus. Kaia-Kaire Hunt.

30. oktoober: Ökoloogiline ehitus. Hobukooli Park. Sven Aluste.

6. november: Kogukondade sotsiaalne jätkusuutlikkus. Suhted, juhtimine, konfliktide lahendamine. Väikese Jalajälje kogukond. Liina Järviste.

13. november: Maailmavaade kogukondades. Vaimne õpetus kui kogukonna kese. Lilleoru kogukond. Ave Oit.

20. november: Gaia haridusprogramm. Uued kogemuslikud haridusmudelid. Vastavatud Gaia Kool Eestis. Ele Koppel, Marit Otsing, Kaja Karu-Espenberg.   

27. november: Kogukondade majandamismudelid. Riinu Lepa. Vabalinn Paide ja Paide PAI. Rainer Eidemiller.

Loengud toimuvad Tallinna Ülikooli Mare majas, Uus-Sadama 5, Ökoloogia Instituudi seminariruumis 522, 5. korrusel. Palume eelregistreeruda kirjutades e-posti aadressil: toomas.trapido@gmail.com. Loengud on tasuta ja avatud kõigile huvilistele!

Loengusarja läbiviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.


Seotud