Lihtsad tarkuseterad, kuidas menopausi perioodil end loomulike vahenditega toetada

Loodusterapeut ja seksuaalnõustaja, raamatu “Elu puudutus” üks autoritest Kristina Paškevicius annab Alkeemia podcastis nõu, kuidas toetada oma keha loomulike ja looduslike vahendutega menopausi ajal.

Aeglusta oma elus kõike. Hinga sisse-välja ja lihtsalt aeglusta kõike oma elus. Aeglusta kõndimist, liikumist, hommikul ärkamist, võta endale pikad hommikud. Kui sa aeglustad oma elu, siis hakkad sa märkama ja kuulma. Sa märkad paremini endaga toimuvaid muutusi. Hakkad ka oma intuitsiooni rohkem kuulama ja usaldama. Sinu keha teab ju tegelikult kõiki vastuseid.

Trenni ei maksa nii palju teha, pigem hakka jalutama. Kui kehakaal kipub menopausi ajal tõusma, siis üheks põhjuseks võib olla ka liiga raske trenn. Kõlab uskumatult aga nii on. Jäta ära pikad jooksutrennid ja rasked jõusaalitreeningud ning vali endale midagi pehmemat ja rahulikumat.

Sel eluperioodil tuleb hakata ka vaatama, millega sa ennast toidad. Toitumist ei tohi ülehinnata aga seda ei saa kindlasti ka alahinnata. Sööma peab regulaarselt, koguseliselt vähem ning kindlasti kohalikku ja tervislikku toitu. Igasugused dieedid võiks ära unustada.

Kindlasti peaks hoidma meeles, et tuleb juua vett. Kui palju, see on täiesti individuaalne aga kindlasti peaks võimaldama endale piisavalt vedelikku. Oleks hea, kui saaksid käia iga nädal allikal, tuua endale koju puhast korralikku vett. Toida oma vaimu ja keha selle päris veega. Kui tundub keeruline, sest “kes jõuab iga nädal käia allikal!”, siis see on sinu elu, sinu tervis, sinu investeering. Mõtle selle peale.

Kuula ALKEEMIA PODCASTI 7. saatest, mismoodi toetada iseennast sel perioodil; kuidas olla toeks menopausi perioodis olevale lähedasele; ning kuidas nooremad naised saavad valmistuda menopausiks.

Kristina Paškeviciuse, Mirjam Hakkaja ja Katrin Saali Sauli raamatu “Elu puudutus” leiad Pilgrimi kodulehelt.


Seotud